Krvavý úsvit (2007)

Krásný film o nepěkných věcech. Příběh je naprosto dechberoucí a scény vyjadřující vražedné šílenství a fanatismus mormonů jsou naprosto syrové a kruté. Velmi pěkně jsou vysvětleny pohnutky všech hlavních postav a to na obou stranách. I když musím přiznat, že důvody biskupa v oblasti Meadows, který poslechl rozkaz a nařídil svým lidem vykonat ta nebetyčná jatka, mi přišly dost chabé. Takže tuto postavu jsem asi nenáviděl z filmu nejvíce. Za to slepé poslouchání rozkazů a nulový soucit ke všemu, a to včetně vlastních synů.

Svůdné zombie (2008)

Skvěle ztřeštěná komedie s prvky hororu. :-) Musím uznat, že jsem se vysloveně bavil, a to i proto, že si tento film umí velmi dobře udělat srandu i sám ze sebe. Druhá polovina už značně nudí, ale přesto je tu stále dost vtipných hlášek. Zkrátka poctivá, po staru udělaná, hororová komedie jak se patří! :-)

Cestovatel (2007) (seriál)

Suprový seriál se skvělým nápadem. A taky výborná hudba. :-) Prostě ideální seriál k večernímu oddychu.

Jmenuji se Sam (2001)

Obyčejný film o otcovské lásce, která nezná mentální bariéry. Takto bych k tomu přistupoval po přečtení scénáře. Jenže. Dosaďte do tohoto filmu neobyčejné herce a film získá tak užasný náboj, že se stává nadpruměrným a velmi příjemným a laskavým k divákovi. Pfeifferová nezklamala a Penn předvedl, že hrát prostě umí. Ale to, co dokázala ve svém věku zahrát Dakota Fanning, je zkrátka neuvěřitelné. Její rozhovory s otcem a celá škála emocí beze slov . . . zkrátka úžasné. Řekl bych, že pokud si bude stále vybírat tak dobré filmy jako doposud, stane se z ní zářivá celebrita, která za takových osm let odsune všechny současné top-herečky na vedlejší kolej.

Noc patří nám (2007)

Dobře propracované akční drama z prostředí drogové mafie. Četl jsem zde názory, že se film podobá Skryté identitě nebo Americkému gangsterovi. Inu, . . . je to drama z drogového prostředí, takže je jasné, že tu bude určitá bodobnost. A přestože se mi tyto dva zmíněné snímky líbily více, rozhodně nelituji, že jsem tento film shlédl. Je pravdou, že hlavní postavou byl Phoenix a ostatní hráli jen jakési křoví. Ale o tom film vlastně je. Je to příběh jednoho muže, který se jednoho dne rozhodl bojovat proti mafii. Nic víc, nic míň. Přesto dobré shlédnout. :-)

Pekelná jízda (2008)

Správně drsná story ze světa motorkářských gangů. Myslím, že ani Tarantino by na tomhle skvostu příliš neměnil. Skvělá podívaná plná střelby, krve a krásných ženských těl. :-)

Až do smrti (2007)

Na Van Damma opravdu slušný film. :-)

Apokalypsa (2006)

Moc dobře nechápu hlášky typu: "Ještě horší než Donnie Darko." Vždyť tento snímek je ještě horší než většina filmů vůbec. Navíc Donnie Darko je naprosto geniální film, který narozdíl od tohoto, skrývá silné poselství a dává smysl. Sice je plný surrealistických prvků, ale má příběh, který do sebe zapadá a na konci se odhalí v celé své kráse. Tento film nemá ani jedno. Když se vás někdo na konci zeptá, o čem, že to vlastně bylo, začnete v paměti vybírat jednu z tisíce zbytečných myšlenek, jež vás při sledování napadly, a pak si vlastně uvědomíte, že ani jedna z nich nenesla žádné velké poselství. Prostě jste jen sledovali schizofrení show, kde nic nedávalo smysl a pomocí několiká klišé se to snažilo tvářit jako velká a originální myšlenka. Sorry, ale tenhle film jsem vážně málem nezvlád ani dosledovat k titulkům. Že byl závěr lepší a efektnější? Ano, ale k čemu mi jsou nablýskané efekty a filozofické pohledy herců, když se pod tím vším skrývá jen mělká šaráda upocených hlášek?

Úhel pohledu (2008)

Vskutku akční podívaná, která nás uzavře ve stále se opakující časové smyčce. Pokaždé však sledujeme danou událost z pohledu někoho jiného a pokaždé zároveň objevíme něco nového, co nás o kousek posune v ději. Divák se dočká i několika překvapivých momentů, které tento snímek ještě více osvěžují. Hlavně se ovšem tvůrci věnují akční stránce věci a musím říci, že práce kamery a střihu je opravdu akční. Proto film ani trochu nenudí a i když jeho děj není zrovna převratný, své 4* si rozhodně zaslouží.

Vitus (2006)

Skvělý fim s příjemně jednoduchým dějem. Mladý Vitus byl suprovej a dědeček byl prostě bezkonkurenční. Zkrátka film, který potěší a pohladí na duši.