Prokletý ostrov (2010)

Skvělé sugestivní drama nepostrádající napětí, přesvědčivé her. výkony, mistrovskou režii a hlavně neobyčejný filmový zážitek.

Trainspotting (1996)

Poměrně zklamání. Od tak vysoce vyzdvihovaného filmu jsem čekal víc než jen nekompromisní pohled na tvář tvrdých drog a lidí, co nemají nic víc na práci než si zasouložit nebo zahulit. Čekal jsem alespoň hluboký zážitek a pochopení jako třeba u Requiem za sen. Tento snímek mnou jen na krátký okamžik proletěl a nadobro zmizel.

Biliárový král (1961)

Zajímavá studie lidského charakteru, povahy a talentu v složité osobnosti nezkušeného nevyzrálého a mnohdy i naivního mladíka v jedinečném podání Paula Newmana. Prokouřené prostory hráčských sálů, zkažená morálka tehdejšího kšeftování i křehkost slabé povahy, k tomu všemu nádherné poolové šťouchy a dostanete výborný sportovní film těch nejvyšších kvalit.

Bouřlivé výšiny (1992)

Nádherné působivé romantické drama oplývající překrásnou hudbou, autentickou dobovou atmosférou i skvělými herci, těžící naplno z kouzelné knižní předlohy.

Věc (1982)

Páni, děsivost sama, od prvního zaznění Morriconeho přízračné melodie až po závěrečné titulky, napínavé strhující jako hrom.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zcela nepochybně zatím nejhorší díl Harryho. Nezajímavý scénář, přebytečné nebo vynechané scény a průměrné her. výkony na pozadí poměrně zajímavé knihy. Pouze závěr filmu dělá svému knižnímu otci jakžtakž dobrou pověst.

Ďáblův advokát (1997)

Příjemně mrazivá stupnující se atmosféra až senzačnímu rozuzlení. Mistrovský Al Pacino, dobrý Keanu, ale naprosto se nehodící Charlize Theron spolu s některými "přebytečnými scénami".

Boccaccio '70 (1962)

Vcelku jednoduché hodnocení, od nejlepšího k nejhoršímu: Loterie, Renzo a Lucciana, Pokušení dr. Antonia a nakonec Práce.

Rosemary má děťátko (1968)

Tak tentokrát mě R.Polanski trochu zklamal. Čekal jsem více napětí, zdařilejší rozuzlení i temnější atmosféru. Nebýt mírně se stupnujícího děje a vtahující hudby, bylo by to naprosto obyčejné průměrné drama.

Slídil (1972)

Nevídané, co se dá vykouzlit s dvěma výtečnými herci, brilantní režií a dokonale promyšleným scénářem. Mám rád filmy, které nutí diváka zamyslet, co asi přijde dál. Tento je jeden z nejlepších a nejpůsobivějších.