• Pohádka

Na střeše (2019)

Sociální přesah migrace lidi s Vietnamskou národností do České republiky je otázka, která ve společnosti už také nějakou dobu visí. Mladý cizinec pracuje v pěstírně s marihuanou až jedno dne už to nevydrží a chce se zabít. V osudovém okamžiku ho však zachrání stařec a jejich osudy se propletou. Námět a scénář jsou originální s řežije v podání Mádla kupodivu funguje. Film je hezky barevný, udržuje si jednotnou atmosféru a vizuál.

Colette (2013)

Nádherná atmosféra šedé barvy a špíny v kontrastu osvobození a přepychu. Film nás dostává do Osvětimi a mi můžeme sledovat osud Mádla a Thioly, kteří mají jediný úkol přežít. Ve filmu se objevuje spousta bizarních situací, ale i dojemných momentů. Přestože film může působit lehce jako kýč, realita hnusu, který Německo způsobilo židů se nebude nikdy dát dostatečně vykreslit. PS:pusťte si film v originále (v angličtině) ta čeština se nedá poslouchat

Rodokmen krve (2018)

Červená knihovna se stovkou postav naházená do jednoho filmu. Ve filmu se v podstatě nic neděje neustále se člověk vrací v čase sem a tam, postavy se různě prolínají, ale celý film neubíhá. Režisér filmu nás nechává napospas dvou lidem s počítačem, kteří se snaží vysvětlit svůj rodokmen. Možná kdybychom se podívali na rodokmen nějaké jiné rodiny, zjistili bychom, že je mnohem zajímavější, protože tahle rodiny je zhruba tak stejně zajímavá jako cely film. Vůbec.

Čtyři slunce (2012)

Nudný film z prostředí ne příliš sociálně zdatné třídy, postavy nemají úplně vystavěný charakter a film tak působí jako by někdo na vesnici na okně zapnul kameru a nechal nás sledovat co se děje. Střih ani režie filmu vůbec nemá tempo a v půlce filmu si říkáte, proč to vlastně sleduji.

Pohádky pro Emu (2016)

Originální příběh o tom jak úspěšnému právníkovi, který se snaží zabránit štěstí ostatních lidí, se najednou dostane do situace, kdy se o štěstí své nové rodiny utkává se sociální pracovnicí. Vetchý a Geislerová zde tvoří pár, který mezi sebou funguje a tak si můžeme vychutnat dějovou linku, která má spás, zápletku a je uvěřitelná. Film emocemi trošku připomíná Kolju a to, že dítě žije v nejistotě, co s nim vlastně bude.

Deníček moderního fotra (2021)

Super námět na film, kdy se chlap(Mádl) svou nerozvážeností dostane do situace, kdy má dítě s holkou kterou zná vlastně jen jeden večer a vůbec to nemá v plánu. Scénář se velmi zajímavě snaží situaci vyřešit a tak můžeme zažívat spoustu vtipných situaci ve dvojici s Terezou Rambou. Film je originální ale humer a zpracováním se stále řadí do kategorie průměrné české komedie.

Matky (2021)

Film, který muže působit jako sci-fi příběh o matce infuencerce. Bohužel v dnešní době sociálních síti realita spousty matek, které budou do světa vysílat klidně i svůj porod. Spojení Vágnerová a Prachař funguje jako vtipná dvojice. Jinak je ale vlastně film celkem o ničem, je to o matkách, které mají děti a musí to nějak řešit. Je zde spousta pokusu o zajímavý vyuzál a kamera se také snaží aby scény nebyly jen protože musí být, ale na dobrý film to nestačí.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Jednoduchý film o psovi který se snaží dostat ke svému pánovi. Příběh psa je smutný a film se snaží poukázat na tematiku toho, že lidé vnímají psa jako hračku, nebo jako ohcranáře domu. Námět filmu je skvělý, scénář trochu pokulhává a samotné provedení je diskutabilní. Některé scény jsou jakoby artové, ale vypadá to spíše nevkusně. Herecké výkony Polívky a Holubové jsou příznivé a ostatních takový průmeř. Celkový dojem filmu bych přirovnal jídlu z kantýny, snaží se to být dobré, podle názvu/námětu to má být dobré, ale realita je trošku horší.

Rok ďábla (2002)

Artový dokumentární film se surrealistickými scénami. Čechomor, Plíhal a Nohavica nás nechávají nahlédnout do života koncertů a problémů s alkoholem. Film je zvláštní a v tom nejlepším slova smyslu. Soundtrack společně s vizuálem vytváří specificky zážitek.

Děti Nagana (2023)

Vzpomínka na vítězné Nagano, které zasáhlo jedu celou generaci a možná ji namotivovalo k tomu hrát hokej. Námět je velmi zajímavý a i scénář se nakonec vydařil. Bohužel název filmu popisuje všechno co následně dostaneme. Děti Nagana. Celý film je v podstatě o partě dětí, ktera se rozhodne hrát hokej. Film není špatný ale …. mohl být lepší.