• Pohádka

Zrcadla ve tmě (2021)

Šimon Holý si tímto filmem rozhodně neutrhl ostudu, protože já jsem se zamiloval. Kamera, která staticky stojí a kouká přes rameno člověku, kterému nevidíme do tváře, miluju. Celý film je prostě jedna velká autentičnost. Je to takové plutí na vlnách. Luštěný příběhu, který je nám povědomí a máme vlastně pocit, že ho známe a přitom přichází nové a nové scény, které jsou šokují a estetické. Skvělý obraz zároveň doprovází skvělý soundtrack, který udržuje tempo a rytmus a divák tak dýchá zároveň s filmem nebo hlavní představitelkou Alenou Dolákovou. Melancholie, Autentičnost, Estetika

Kvarteto (2017)

Chemie mezi 4 hudebníky, kamarády a lidmi kteří mají své vlastní životy. Osudy protkané z nitek, které pojí jeden společný koníček a vášeň. Přestože film nemá světonosný námět, má svou melancholii a hlavně se odehráván v nádherných kulisách Olomouce a pro Olomoučáky dobře známých. Film se tím stává velmi autentický a člověk má pocit, jako by ty lidi vlastně znal a že mu před očima běží jeho vlastní život. To vše je dáno skvělým výkonem herců a hlavně jejich autentičností.

Bastardi: Reparát (2023)

Magnusek neváhal a opět se mu povedlo natočit film nevalné kvality. Přestože tvrdil, jak budu film jiný a že je to vlastně takový jeho vlastní REPARÁT, tak já teda nevím. Film se potýká opět stejně jako předchozí Bastardi se stejnými problémy, špatná kamera, špatný scénář a jediné co v tomhle případě zůstává docela obstojně je námět a herecké výkony. Námět se mi zda vlastně skvělý a kdyby se zpracoval citlivější a méně komerčně vznikl by z toho velmi dojemný film. Magnusek ale potřebuje trapnokomedii a tak se zde zase snaží scénář protakt trapnými vtipy. Film je neadekvátní k dnešní době a je to škoda.

Cool Girl! (2023) odpad!

Filmu cool girl jsem se opravdu snažil dát šanci, ale nešlo to. Na tomhle filmu je totiž špatně opravdu skoro všechno námětem počínaje, hereckými výkony konče. Pojďme si rozebrat jednotlivé složky. Film o třech náhodných holkách, který se nějakým způsobem dostanou do soutěže coolgirl. Proč zrovna tyhle tři? Kde je nějaký smysl? Co bylo tedy hlavní kritérium výběru, kdy jedna je zazobaná snobka bez příběhu a druhá zase chudá holka, který ale chodí ve značkové bundě a nakupuje make-up, ale hlavně má silný životný příběh. Námět nechápu. Scénář? Proč pokaždé když už to vypadá, že se něco stane se to zastaví. Ten film vůbec nemá spád a hlavně co je to za dialogy. Ti lidé tam mluví jako kdyby v životě neslyšeli normální konverzaci lidí, což se zároveň pojí s hereckými výkony slečen, ale k tomu se ještě dostaneme. Hodnocení kamery a zvuku raději přenechám odborníkům, ale co se hereckých výkonů a celkového vystupování týče, nemám slov. Tři skoro stejně holky, totálně přemalované, s nafouklými rty, se ze sebe snaží dostat nějakou mimiku. Jak ji ale máme vidět, přes tu vrstvu make-upu. Anna Šulcová je zde opravdu jedna velká tragédie. Nevěřím ji ani nos mezi ušima. To samé se dá říct o Kristal Shine a dalších vedlejších hercích z řad influencerů. Tihle lidé prostě nejsou herci a celý film díky tomu neskutečně ztrácí na kvalitě Upřímně nechápu co si od toho režisér sliboval, protože tohle byl průser.

Pravá blondýnka (2001)

Pravou blondýnku si člověk buď zamiluje, nebo nesnáší. Příběh stereotypní blondýny, která je ve společnosti zafixovaná jako hloupá, nevzdělaná ale hezká dívka, která jde ale kvůli muži studovat Harvard. Je zde první náznak feminismu, ale hlavně teda toho čím by žena neměla být. Esteticky doplňkem partnera a vše dělat jen aby se mu zavděčila. Reese Witherspoon zde boří většinu předsudků o tom jak jsou ženy neschopné a blondýny blbé. Film je nadčasový a přestože zde jsou nějaký momenty nevtipné, nebo by se dali natočit lépe, poselství je zřetelné.

Snídaňový klub (1985)

Skvělý náhled do nitra studentských duší. Přestože už je film nějakou dobu na světě, troufám si říct, že nezestárl. Hlavní postavy stereotypně přestavují typické školní průšviháře, kteří mají jednoho úhlavního nepřítele. Příběh má graduje a má skvělý vývoj postav. Ať už člověk mladý nebo i starší se stále dokáže vcítit do jedné z postav. Dokáže ať už v dobrém nebo ve zlé zavzpomínat na školní léta. John Hughes věděl co točí a tak vznikl film který nestárne.

Pařba ve Vegas (2009)

Vtipná KOMEDIE. Ano tohle je jeden z malá film který se jako komedie popsat dá. Můžeme zde totiž sledovat příběh party můžu, který vypadá tak nereálné, až věřím, že se někomu stal. Situace jsou vtipné, herci jsou přesvědčiví. Film utíká, já jsem smál.

Červená, bílá a královsky modrá (2023)

Film ze světa dvou důležitých, privilegovaných mužů, jejichž láska by měla být zakázaná. Tenhle film dle námětu působí lehce jako klišé, přesto finální produkt je spíše opakem. Jedná se o vtipnou romantickou komedii, kde konečně můžeme sledovat svazek dvou mužů a sledovat to jak to svět přijímá či nikoliv. Hlavni dvojice má mezi sebou skvělou chemii a film se divákovi dostane pod kůži.

Srdcerváči (2022) (seriál)

Romantický sladký seriál který ukazuje vysněný svět který je v pořádku. Láska dvou teenagerů a jejich kamarádů je zde ukázána v tom nejkrásnějším světle. Seriál má spád, má hezké momenty a celý je takový melancholický. Dá se lehce sympatizovat téměř se všemi postavami a člověk má chuť to hltat dál.

Barbie (2023)

Barbie je filmem, který přesně odpovídá roku 2023. Řeší se zde témata rovnoprávnosti, feminismu a smutné reality běžného života. Je úžasné nakouknout pod pokličku růžové barvy a nechat na sebe působit, jaké jsou zde problémy. Nádherný vizuál je doplněn o chytlavou hudbu a i humor. Postavy jsou skvěle vykreslené a celý film mám spád. Přestože se film na první pohled tváří jako růžová vata, která prostě jen bude dobrá a sladká, přináší nám dost důležitých sdělení, která by se neměla přehlížet.