Top Gear (1978) (pořad)

Je to britské, je to z produkce BBC, je to o autech, je to zábavné, ale především...má to STYL a CHARISMA jako žádný jiný moto-pořad. Prostě dokonalá dokonalost!

Chalupáři (1975) (seriál)

Česká (československá) seriálová klasika :))

Mentalista (2008) (seriál)

Jeden z mnoha americkým krimi seriálů, který se pro stává výjimečným především díky hlavnímu představiteli v podání Simona Bakera a záhadné postavy Rudého Johna, jehož role dodává seriálu příjemnou mysterióznost...všechny epizody sledovány na TV Nova.

Dobrý Will Hunting (1997)

Příběh o mladém géniovi, který se tak trochu zaseknul na jednom místě a nechce se svým darem nijak naložit. Gus Van Sant nám brilantními a neskutečně přesnými tahy štětcem (asi postupoval podle návodu) servíruje postupně se vyvíjející vztah mezi Willem a terapeutem, kterého nezapomunetlně ztvárnil Robin Williams. (Opomenout ale nesmíme herce v dalších rolích, jmenujme například profesora Skarsgarda) Finále graduje tím správným tempem, až vyvrcholí možná až příliš typickým americkým způsobem, zde mi to ale vůbec nevadí, protože pohled a názor na svět, na život, na životní cíle a ambice, s jakým Matt Damon a Ben Affleck napsali scénář, je mi tak blízký, až mě z toho mrazí v zádech. A vůbec se nebudu styďet, když přiznám, že jsem v závěrečných minutách byl dost naměko...P.S.: Tak dokonalý soundtrack se objeví jednou za pár let...

Zelená míle (1999)

Životní výkon Toma Hankse? Jednoznačně ano. Nemalou zásluhu má na úžasnosti tohoto snímku bezesporu režisér Frank Darabont, který ve třech hodinách předkládá nádherné vězeňské drama.

Zodiac (2007)

Filmy založené na pravdivé události mám rád. Zde mě ale Fincher a především herecký výkon Jake Gallenhaala nebývale odrovnal. Snímek nám za dvě a půl hodiny předloží léta se táhnující případ Zodiac, díky čemuž příběh nemá takřka žádnou slabinu. A opravdu jsem dostal chuť přečíst si Graysmithovo Zodiaca.

Gympl (2007)

Jirka Mádl rozhodně ukázal, že hrát umí, navíc takovýhle poměrně inteligentní film pro teenagery u nás dlouho chyběl.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Určitě jedna z koukatelnějších českých moderních pohádek. Příběh nijak originální, ale tři hvězdy za dvojici Mádl-Pauhofová, a za jistotu Jiřinu Bohdalovou.

Černá labuť (2010)

Co k tomu říct? Strhující od první minuty, skvěle gradující, oscarový výkon Natalie Portman, neméně užásná režie Darrena Aronofskyho, který se alespoň v mém soukromém žebříčku vyhoupl na režizérský vrchol. Spolu s Rekviemem za sen a Fontánou jeho nejsilnější snímek.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Po megaúspěchu jedničky vyletěly hvězdy Shia Labeouf a Megan Fox strmě vzhůru a očekávalo se, co nám spolu s Michalem Bayem na režizérské stoličce naservírují v druhém dílu. A dojmy? LeBeouf potvrzuje svůj neskutečný talent, ovšem Bay se krapet neudržel a té akce bylo až moc, moc, moc. A to je škoda. Po fantastickém prvním dílu tak přichází lehké zklamání. 60%.