Nakládačka (1977)

Hokejovej mač alias Posvíceňská tancovačka, když všichni přeberou, příšerně voháklej Newman říká ženám! věty typu: "Z vašeho syna se stává buzna, jestli si nenajdete chlapa, brzo bude mít labakana v puse" (šarmantní klaďas je to), s čistým hokejem to dotáhnete jedině na dlažbu (či do lazaretu, když se zvetíte nečekaně), ženský Chiefs "hrdinů" se nalejvaj chlastem ještě líp než oni, do toho zní melodická vypalovačka Right back where we started from a na konci nás čeká happyend. Vtipná antracitová komedie v obhroublý slupce, ač když filmu dáte šanci a oloupete ji...vykoukne na vás obhroublý jádro - ale mile. Nevybroušenej diamant o lásce ;-), jak jináč. Hráč: "Právě jsem dal gól ty šmejde!" Trenér: "Nechtěj po tobě góly, chtěj krev, ty posero!!" Dodatek: Viděla jsem to i česky a polovina dialogů je přeložená významově úplně nebo značně jinak a třetina vtipů je v háji :-(. Tady jedině origoš.

Absolutně Scary (2003)

Já jsem se zasmála jako už dlouho ne. Trošku mi to připomínalo humor Bláznivejch střel, kterej (na rozdíl od řady lidí z mýho okolí, který tomu "bělovlasýmu dědkovi" nemůžou přijít na jméno) hodně žeru. Nesrovnávejte hloupost postav s hloupostí humoru...a navíc - agentů FBI jako reklamy na inteligenci státních orgánů není nikdy dost.

Hud (1963)

Hřáli si na prsou huda.

Den zrady (2011)

Je ironií, že tenhle film se zjevil zrovna ve chvíli, kdy rezignujeme na naději a konečně na nás podvědomě doléhá fakt, že teď jsme my, naše zemička v srdci Evropy a Evropa celá, už totálně v prdeli. Mimochodem se zdá, že máme stejný problém jako ti sráčové USA - taky nejsme zvyklí být druzí nebo třetí, hezky to Clooney řekl :-D.

New York, New York (1977)

Francine a Jimmy, dva divoký ohýnky, který uměly dohromady roztomile plápolat v souznění, způsobit závažný popáleniny i destruktivně obrátit všechno kolem v troud. Bohužel pro tenhle bezesporu kvalitní film, za 155 minut vyhasne každej táborák, a když se u něj navíc pořád zpívá (a já muzikálům neholduju), vykřesal ze mě onen vznětlivej pár "pouhý" tři velice zápalný jiskry, jež mi žhnoucí v tóninách durových akordů připomněly, že najít ten správnej souzvuk je někdy pěkně Durová kovbojka, co se nedá jen tak Wohnout k obrazu svému.

One Minute Fly (2008)

Průměrná třináctiletá puberťačka má v tajným šuplíčku schovanej podobnej sežmoulanej seznam. Většinou je lepší se zaseknout ve fázi "koukat na hvězdy", než jednou být, ale tady to zrovna velká výhra stejně není :-).

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (2008)

"Hunter Thompson is a moralist posing as an immoralist, Nixon is an immoralist disquised as a moralist." Provokatér, patriot, snílek, na nervy jdoucí debil, pyrotechnik amatér, střelec, lovec, psanec, novinář, spisovatel, psychadelickej opilec, nerudnej dědek, hravej věčnej kluk, cynickej romantik, zpapírovanej politickej aktivista, ozbrojenej pacifista, upřímnej ironista, zasněnej realista, inteligentní geek - antihrdina Hunter S Thompson, in acid frenzy freak.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Ujetina, která prakticky postrádá děj a jejím jediným cílem je dostat se do hlavy dvou sjetejch pomatenců, jedoucích - coby novinář a jeho věrný právník - udělat reportáž o motocyklovém závodu....To je, co se týče příběhu, všechno. A já jsem rezignovala na hledání nějakýho poselství a prostě jsem se obrazově zfetovala s Gilliamem, Hunterem-Deppem a Del Torem. Povedlo se a já se u toho nasmála i nakroutila hlavou dosytosti, až jsem se nemohla dlouho rozhodnout, jestli je to geniální a nebo blbost.....nakonec mám za to, že je to geniální blbost - hravá, šílená, ujetá....a pro mě i dost zábavná EDIT: Po přečtení knížky, která má i myšlenku, o nádherným jazyce nemluvě, vidím film trochu jinak. Řadu situací poněkud zveličil, což nevím, je-li úplně ku prospěchu věci a neničí to původní charaktery postav. Nicméně to, co mi z něj nedošlo, kniha objasnila. Film je zábavou, kniha setsakramentsky vtipnou satirickou ironickou cynickou "twisted" minifilosofií, která nepostrádá to, co se do filmu protlačit v takový míře nepodařilo. Tak jako tak zůstává mou srdcovkou.

Thelma a Louise (1991)

Docela se divím, že po roce '91 nestoupla kriminální činnost páchaná ženami v domácnosti, protože tenhle film má nepotlačitelnej "do žil krev vlévající" dopad, kterej trvá napříč generacemi a neslábne. Bonnie a Bonnie si od sporáku a pokryteckýho upocenýho debila odskočily jednou trochu nevinně vyrazit z kopýtka a osud pro ně připravil netradiční plán - na jednu stranu průšvih jako Brno, na druhou vysvobození. I agresivní prasata se musí kastrovat, dokud jsou mladý a než nadělají paseku. I když to samozřejmě s počtem chlapů, co by nahlíželo na ženský tak, jako tady, trochu přehnali, každá jsme už na pár takových volů bez přirození narazila, takže mi tu žádnej Clyde, co by tuhle ryze dámskou ódu na přátelství rušil, ani trochu nechyběl. Síla.

Klíč (2005)

Klíč je v (mojí) kategorii nových hororů Rolls Roycem mezi FABkama. Lacině neleká, ale chytře drží v napětí, hlavní hrdinka se nechová jako hovádko, ale bystře jedná a trefně se ptá, aby nakonec narazila na klíčovou pointu, která, ačkoliv není zase tak nečekaná, má rozhodně ve svý hrůze a mystičnosti "hubovotvírací" účinek. Tenhle Klíč mi, coby čistej thriller (konečně) bez humoru, precizně zapadl do zámku. Čistý bůro to není, ale z radosti, že to i dnes jde bez kývajících se lobotomiků a zběsilýho střihu, ho vpálím.