V moci ďábla (2005)

Mimoriadne atmosférický horror s kvalitným obsadením. V dnešnej dobe sa dajú dobré horrory spočítať na prstoch jednej ruky, tento vydá aj za štyri prsty. Súdna dráma možno niekomu prišla zbytočne natiahnutá, mne osobne umožnila rozdýchať des z retrospektívy. Hustá atmosféra, kde aj otvorenie dverí spôsobuje ťažké nervydrásanie, veľmi podarené ľakačky a sympaticky zdôvodnené utrpenie posadnutej študentky. Miesto vedľa Exorcistu je plne zaslúžené, Emily ho dokonca mohla ľahko prevalcovať nebyť trochu trápneho mordu nadbytočného lekára. Pre mňa 90 percent.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Krásne hnusný film. Krysia opica za 5 hviezdiciek (hlavne jej likvidácia), pri močení na hrob (kto videl,vie čo sa stalo) som spadol z kresla od smiechu. Dej sa vrámci žánru nesnaží otravovať nejakou duchaplnou zápletkou, likvidácie mozgovo mŕtvych inovatívne (kde inde bola ako smrtiaca zbran pouzita kosacka). V stave dobrej nálady si túto hovadinu určite pozrite!

Nenávist (2004)

Aj napriek Sarah Michelle Gellar vrámci žánru a pre daný účel veľmi kvalitné. Úvodná mykačka luxusná, atmosféra dusná. V polovici ľudia odchádzali z kina (vymeniť plienky). Hviezda dole za koniec, za S.M.Gellar a Yoko v kúte.

Kruh (2002)

Vrámci žánru prelomové, originálne, ak pozerané osamote aj veľmi efektívne. Bál som sa poriadne, pokrútené ksichty tu ešte neboli. Krásny skok z kuchyne do temnej komory, prekvapivý záver (kolega dokonca film po rozpadnutí Samary vypol, myslel si, že je koniec), atmosféra, všetko jedno veľké plus.

Hory mají oči 2 (2007) odpad!

Obrovská nuda. Primitívny scenár, výkony hodné béčkových pornohercov, absolútna stoka. Čomu som sa tešil u jednotky bolo tu spravené úplne naopak (skľučujúce exteriéry boli nahradené šachtou). Úvodný pôrod slabý, zabíjačky slabé, mutanti slabí (po jednotke ostali asi iba tí horší). Weisz by mal radšej baliť hamburgery, toto bola absolútna škoda peňazí a energie.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Po vrelých odporúčaniach a obrovskom očakávaní... obrovské sklamanie! Až po scénu s vyhodením stopára som si myslel, že to je dobrý film a najviac som sa tešil na onen "šokujúci" záver. Bohužiaľ, imitácia kostnice a nadšený smiech absolútne dementných buranov pri stole s údeninami (nech sú aj z desiatich ľudí), mi neprišiel ani trochu šokujúci a neprirodzený vreskot, ktorý sa začal pri nezobrazenom porcovaní vozíčkára a neskončil do konca filmu, ma skôr rušil ako desil. Ak k tomu pridám zbytočný desaťminutový chainsaw run, počas ktorého som si odskočil na záchod, vyjde mi naozaj neutešený záver. Suma sumarum: nuda, nesplnené očakávania, amatérsky koniec, pre mňa 1 hviezdička za scénu na úplnom začiatku, kedy som sa zľakol.

Rebelové (2001)

Gýč ako cyp, ale vôbec mi to nevadí. Bavil som sa, chytilo ma to. Pesničky sedeli ako riť na šerbel a neuveriteľne silný záver, ktorý sa mi páčil je za tri hviezdičky

Rudá planeta (2000) odpad!

Nuda, mrzká "kráska", Val Kilmer. Túto debilinu skutočne nemusím. A pritom by stačilo vymeniť iba scenár, réžiu a hlavných hrdinov.

Hory mají oči (2006)

Alexandre to starému Wesovi pekne natrel. Remake, ktorý z nie príliš podareného originálu spravil skutočne nechutný a desivý príbeh. Aj keď úvodné titulky hodné pošahanca mi aspoň naznačili, čo je mladý Aja zač; tak vymakanú karavánovú scénu som nečakal. Mutanti boli krásne hnusní, ich škaredé držky zvýraznilo ich zverské správanie, boli ukázaní v pomerne nečakanom momente a to nie systémom najprv vlažná, potom studená, ale šokovo a zároveň im bolo umožnené naplno ukázať svoje "umenie". Exteriéry nekonečnej púšte a podľa mňa mimoriadne pasujúca hudba zase dávajú tomuto bijáku jedinečnosť. Nebál som sa v pravom slova zmysle, ale bol som správne znechutený a tešil som sa každému padlému mutantovi.

Hvězdný prach (2007)

Od úvodných tituliek až po samotný koniec veľmi, veľmi, veľmi solídna zábava. Inteligentné, len minimálne naivné, vhodné pre viacero kategórii, aj keď viac pre dospelých. Kamera úžasná, scenéria nádherná, príbeh dokonalý, detaily štýlové (veľmi sa mi páčili nože, s ktorými na konci harašila Pfeifrová), dokonca aj špeciálne efekty sa mi, narozdiel od viacerých na CSFD, zdali primerané a veľmi chválitebné. Určite za 100 percent.