Total Recall (1990)

Za Arnolda. Verhoeven mi príde neúčelne úchylný aj v tomto filme.

Kouzelník (1992) odpad!

Absolútne dementná komédia o bezdomovcovi, ktorý pomocou džina (akože toho rozprávkového ducha) získa poloretardovanú holku z bohatej rodiny. Prítomnosť džina bola v tomto "filme" jeden z najpravdepodobnejších prvkov. Nepozerať mimo tretieho stupňa anestézy!

Stroj času (2002)

Guy občas skutočne vedel nasrať s tou jeho permanentne otvorenou hubou. Mňa to celkom bavilo a páčil sa mi aj nápad s rozlomeným Mesiacom. Nie je to film na soborný večer, skôr na nedeľné poobedie

Clona (2008)

Pomerne veľká nuda zakončená zaujímavým koncom, atmosféra nulová, hlavná hrdinka nesympatická, hlavný hrdina sympatický. Na vyplnenie nudy áno, na filmový zážitok ani náhodou.

Van Helsing (2004) odpad!

Je len málo filmov, u ktorých sa modlím, aby čím skôr, tým lepšie, skončili. A iba u Van Helsinga ma ani kino nezachránilo pred depresiou, keď si pomyslím, na aké kraviny míňam svoj drahocenný čas. Lietajúce potvory z ktorých opadával zdrojový kód-s ruskými menami, nudný príbeh (nespal som, ale len preto, že v kine je taký kravál), neujme sa to ani ako rozprávka, ani ako horror (no ešteže čo). Filmová stoka.

Král Škorpión (2002)

Tak toto skutočne nie. Neviem, odkiaľ vyhrabali The Rocka, asi sa snaží napodobniť Arnolda v jeho životných úspechoch. Arnold narozdiel od Rocka má určitú vlastnosť: charizmu. Celý film je absolútne smiešny, jedna hviezdička za veľmi vtipné prikývnutie Michael Clark Duncana v zápale boja.

Tři do tanga (1999)

Velmi príjemná komédia s veľmi sympatickým hlavným hrdinom, dobrou zápletkou a krásnym spôsobom samovraždy na konci.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Velmi dobrá lokalizácia, dobre zvolení herci, luxusné efekty. Vrchol filmového fantasy. Tolkien sa sťažoval, že mladí ľudia nechápu, čo chcel svetu týmto dielom odovzdať. Nepochopil to (alebo nechcel pochopiť) ani Peter Jackson. Film dáva dôraz na úplne iné veci ako kniha. Efektné, ale plytké divácke orgie pri bitkách ani grafické potvory nie sú tým "zdravým jadrom" Tolkienovho príbehu. Ako film- vynikajúce, ale ako spracovanie knihy toto trafilo úplne vedľa.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Ak dá človek trikrát šancu nejakému filmu a trikrát pri ňom zaspí, niečo nie je v poriadku. Mňa tento film ubíjal. Každý mi tvrdil, aký je senzačný a aký je Depp srandovný. Ja som zíval už od jeho nástupu a otravné zvraty hodné Môj sused zabijak 2 ma zakaždým spoľahlivo dorazili. Film som videl celý (pri každom pokuse som zaspal v odlišnom čase), ale neviem, o čom vlastne bol a ani to už neplánujem zisťovať. 1 hviezdička za zvetralú opicu.