• Krátkometrážní

Podezření (2022) (seriál)

Spoiler - Ad časté dotazy na poslední záběr minisérie. Samozřejmě nevidím tvůrcům do hlavy, ale myslím si, že se mělo jednat o jakési PTSD, kdy zvuk spotřebiče vyvolá vzpomínku na zvuk přístrojů při zástavě srdce. A zároveň tím asi autoři chtěli naznačit, že se kloní k variantě, že sama Kučerová si nebyla jistá, jestli kalium do infuze dala nebo ne (viz dialog s dcerou).

The Witchfinder (2022) (seriál)

Nejpovedenější casting za hodně dlouhou dobu. Key a Cooper výborní ve své klasické komediální poloze. Hynes a Rigby je slušně doplňujou. A ve vedlejších roličkách jména jako Barratt, Shearsmith, Mustafa, Wix, Wozniak, Cardinal, ... Hlavně Mustafa mě naprosto dostal. A přesto z toho díky Gibbons brothers vyšla jen průměrná komedie. Velká škoda.

Murderville (2022) (seriál)

Tohle je nevýhoda samotného formátu, kdy nevíte, jak je na tom který host s improvizací. Takže povedené díly střídají lehce zapomenutelné. Tak to ale bylo i u anglického předchůdce (viz související Successville), kde si ale lépe pohrály s vedlejšími postavami a imitátoři se mohli vyřádit (Gordon Ramsay chyběl nejvíce).

Devadesátky (2022) (seriál)

Podobně jako u I. oddělení je to z mého pohledu scénáristicky, řemeslně a herecky spíše průměr. Zvedá to atmosféra doby a hype. ___ Nechápu nářky na dynamickou kameru a proti 100 krabičkám cigaret za díl.

Boj o moc - Série 3 (2021) (série)

Vítězná sestava se nemění, takže zůstávají stejné osvědčené hlavní linie na pozadí (valná hromada, prezident a DoJ, merge, ...)  a samozřejmě i v popředí (Logan vs Ken). Ale pořád mě to hodně bavilo a jsem zvědav s čím přijde Terminal Tom.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Janákovina, Troškařice. Ano, máte své pevné místo v dějinách české kinematografie, ale stejně je to bráno jako nadávka. Tohle by nezachránil ani Tennant se Smithem dohromady.

Modrý anděl (1930)

♪ As the big curtains open, the last troops run in quick, For the one and only Marlene Dietrich ♫ Pokusím se najít si více o Bedřichu Hollaenderovi a jeho krátkém působení v Praze, i když doposud mě více zaujala hudba Kurta Weilla a od hudby Modrého anděla jsem čekal více.

Hindenburg Disaster Newsreel Footage (1937)

Tohle je Universal newsreel (ještě jsou verze od Pathé, Paramount a Movietone). Živý komentář Morrisona byl pro chicagské rádio a byl následně doplněn do většiny newsreelů. Letos (2021) bylo provedeno remastrování záběrů amatérského kameramana H. Schencka, kde je vidět výbuch zadní části vzducholodi z bočního pohledu.

Dave Chappelle: Konečná (2021) (pořad)

Podobné pocity jako u Gervaiho, u kterého se dá očekávat double down v nadcházejícím speciálu SuperNature. Tedy jen zopakuji k Chappellovi: lenost, zacyklení a humoristická vyprázdněnost. Ale na druhou stranu nesouhlasím s postojem jejich kritiků (Kumar, Acaster, ...) ohledně výběru terčů vtipů. Za zmínku stojí i velké pokrytectví Netflixu, kdy sice nyní podrží Chappella, ale zároveň před rokem ustoupilo nátlaku a stáhlo imo méně kontroverzní a několikanásobně umělecky hodnotnější počiny (Mighty Boosh, Little Britain, League of Gentlemen). Mimochodem upoutávka s Morganem Freemanem je tím nejzábavnějším z celého Closeru, ačkoliv je pointa znalcům zmíněného seriálu League of Gentlemen (úvodní scéna ve vlaku) ihned jasná. A ještě k tématu Closer a Little Britain se mi vybavil vývoj chování Matta Lucase až k současnému jmenování do pozice porotce (RuPaul's drag race). ___ Ke komentáři Splashera: lenost, zacyklení a humoristická vyprázdněnost.

The Goes Wrong Show (2019) (seriál)

I druhá sezóna mě hodně bavila a k většině dílů se určitě časem zase vrátím. Líbil se mi nápad s Festevilem, kdy jsem zavzpomínal na Hennimora. Druhou řadu jsem bingenul díky iplayeru během jednoho dne, ale myslím si, že je lepší dát si mezi díly pauzu. Pokud to člověk dokáže.