• Krátkometrážní

Mimořádná událost (2022)

Viděno na Netflixu. Obrazovka tomu imo sluší víc než plátno, čímž se ale dostávám i ke druhé věci - mohlo to mít klidně i televizní stopáž - dříve střihnout na hejtmana a být tak o 30 minut kratší. Ta směs humoru a absurdity mě bavila. Chvílemi ale až moc na sílu. ___ Pobavilo fiktivní reálné video na konci.

Pluk mizerů (2022) (seriál)

Třetí díl stojí za vidění, ten je 100%. To ostatní mě ale příliš nebavilo a stahuje hodnocení k průměru.

Po strništi bos (2017)

Teda ten úvod mi přišel úplně strašidelnej. Jak tam tvůrci mohli nechat ty herecky, kamerově a střihově nepovedené pasáže fakt nepochopím. Kdybych viděl jen to, tak bych si musel myslet, že Vetchý a Ramba jsou herecky někde na úrovni svých dětských kolegů. Naštěstí s přesunem na venkov šla kvalita nahoru. Ale jak tu zmiňuje většina komentářů, problém je i se scénářem a adaptací knihy.

Arvéd (2022)

Za toho Švejka mám chuť přidat 4 hvězdu. ___ Místo plnohodnotného filmu o Dr et. Dr. Smichowski autoři nabízejí jen mozaiku a k tomu ještě zasazenou až do komunistické cely (omezené lokace kvůli covidu?). Takže žádné vyrůstání v bohaté čecho-německé rodině, První světová, Itálie, Francie, Universalia,  nacistická SD, ale až konec života s STB. A to jen s důrazem na udávání u procesů, nikoli například pomoc s výstavbou zpravodajské služby (byl u počátků italské SIM, nacistické SD). Ale uznávám, že sehnat rozpočet na výše uvedené lokace je v ČR asi nerealistické. ___ Herecky na český film slušné, hudba taktéž. Dá se říct, že tento film je opak rutiny s flashbacky u Šarlatána.

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Nespolehlivý vypravěč první půle jakžtakž kryje ty neskutečné díry v logice. Komu nevadí vypnout mozek a sledovat odškrtávání jednotlivých řádků seznamu, tak toho asi nerozhodí ani ta klišovitá odhalení v závěru. ___ What a prat.

Všechno nebo nic: Arsenal (2022) (seriál)

Od mládí jsem fanoušek Man United. Arsenal pod Wengerem jsem respektoval. Ale Arsenal posledních let je pro mě jedním z nejméně sympatických týmů PL. Bezmozek Xhaka, jehož segment mi připadal jako když majitelé pitbula, který pokousal malé dítě, popisují jaký je to ve skutečnosti milášek. Do toho asi největší koncentrace simulantů, co se v PL v současnosti pohybuje. Jasně, třeba Maddison a Grealish si lehají víc, ale je to proto, že patří k nejvíce faulovaným hráčům PL. Doba Hazarda v Chelsea je pryč. Simulant Saka v útoku, Smith Rowe v záloze a za dlouhou dobu největší ležák na pozici CB - Ben White. Kterej tu je z nějakého důvodu vykreslen jako tvrďák, co nevypustí žádný souboj. Asi není úplně fér komentovat Parteyho, ale člověk nemusí mít IQ 120+ k tomu, aby věděl, že 2. díl je s velkou pravděpodobností kratší o 15 minut právě proto, že byl uložen do trezoru segment s Parteym. ___ Artetu jako hráče jsem měl rád, jako trenér na mě působí spíše průměrně.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Takhle to dopadá, když chybí supervize z vnějšku a soudnost z vnitřku. Čtyřka z Míru si zahrála to co chtěla, ale divák trpí.

Chewin' the Fat (1999) (seriál)

Předchůdce Still game. Kdo má rád skotský patter a hlavně, kdo mu bez titulků rozumí, tak si přijde na své.

Šílenství krále Jiřího (1994)

Sir Humphrey povýšil na krále. A to hned na jednoho z nejdéle vládnoucích, i když pravda, posledních 10 let z těch celkových 60 už defacto vládl jeho syn (ve filmu Rupert Everett). A nevěřte některým zdejším komentářům. Co jsem měl možnost si přečíst, tak Bennett byl vcelku věrný skutečným událostem a král Jiří III. přišel definitivně o zrak až v roce 1811, kdy lékaři kvůli jeho mentální chorobě odmítli provést operaci očí (nebyl schopen nutné 3 měsíční pooperační péče). V roce 1788 byl léčen tak, jak je ve filmu vyobrazeno.