• Krátkometrážní

Clarksonova farma (2021) (seriál)

Pro mě určitě povedenější než GT. Samozřejmě je to stejně jako u TG a GT hodně strojené, aby vznikla iluze začínající farmy. Co ale nešlo předem přichystat a je jednoznačně nejsilnější stránkou CF, jsou okolnosti, ve kterých Clarkson s hospodařením na farmě začíná (počasí, pandemie). Díky tomu nejsou díly repetitivní a když přidáme povedený výběr spolupracovníků, tak sledování uteklo hodně rychle. ___ (Spoiler) Škoda, že tam více nerozebrali ten výsledek hospodaření. Takhle by to mohlo vypadat, že i přes všechny ty masivní (a často zbytečné) investice a špatný výnos zůstali v klidu v plusu ještě před připočtením dotací (/spoiler).

Xaver Live (2018) (pořad)

Pořád přemýšlím, jak moc to Ovčáček, Xaver and Co. myslí vážně a z jaké části jde čistě o trolling. Prostě nemůže být náhoda, že Xavera na Radě ČT nejvíce rozohnilo zrušení chlebíčkových pauz.

Bait (2019)

Artsy pantsy Kipper's collage se snahou o sociální přesah. Škoda, že jsem při procházení pobřeží Cornwallu nedošel až do Karlova města.

V čísle 9 - How Do You Plead? (2021) (epizoda)

Sir Derek Jacobi zpět v čísle 9, tentokráté však nejen svým hlasem. Další z poct klasice od dua Pemberton Shearsmith.

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Inside je jistě zajímavý svým časosběrným formátem. Touto délkou přípravy ale pro mě zároveň lehce devalvuje výsledný produkt - tu řadu povedených scén, které dokázal vytvořit jeden člověk. Je tam totiž taky několik pasáží, u kterých vyloženě chyběl režisér, který by Burnhama upozornil na zjevné nedostatky. ___ Bylo by zajímavé zjistit kolik materiálu zůstalo nevyužito. Lidl Father John Misty

Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel (2021) (TV film)

Podobné bilanční dokumenty mají větší hodnotu až s odstupem 20, 30+ let, pokud tedy nebudou zapomenuty a někdo je opráší z archivu. Tento je ale vzhledem k okolnostem spíše vzpomínkou na Paula Rittera. Farewell Bambinos.

V čísle 9 - Wuthering Heist (2021) (epizoda)

Pro mnohé asi příliš sebestředné a meta. Pro mě, jakožto milovníka hloupých slovních hříček, naprostá spokojenost. Dalo mi to zavzpomínat na tento skvost.

Boží mlýny (2021) (seriál)

Nemám rád polopatické vysvětlování (kamerový detail na 5 vteřin), tady navíc umocněné i slovně tím, že to pro jistotu Fait svým kolegům (a pomalejším divákům) na konci epizod celý vysvětlí. Opravdu špatné scénáristicky a herecky slabší rutina. ___ Autor tohoto komentáře byl zproštěn obžaloby, protože dle §226b hodnocení pod 3 hvězdy není trestným činem.

Yung Lean: In My Head (2020)

We RTZ now, aneb k S A D B O Y S a Drain Gang jsem se dostal přes Dota2 scénu. První půle rozebírá pohledem Jonatanova okolí události až do zlomového okamžiku v Miami. V druhé půli už se ke slovu více dostává i samotný JLH.