• Krátkometrážní

Život na zámku (1995) (seriál)

Dobré, ale příliš dlouhé. Nakonec jsem ty poslední díly ani neviděl.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Pamatuji si, že poprvé jsem Adélu sledoval s téměř posvátnou úctou - působila na mě jako úplné zjevení v české kinematografii. Výborný humor podpořený hereckými výkony.

Psohlavci (1954)

Jaroslav Vojta pro sebe dokázal ukrást každou scénu ve které se objevil. Tento film to jen potvrzuje.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Jak říká Borůvka: " Lže !!!! Tak to nebylo !!!! " No ale nadruhou stranu kolik dnešních seriálů a filmů je silně tendenčních ? Musíme k nim dotáčet komentáře, aby bylo jasné, že jde o propagandu ?

Tmavomodrý svět (2001)

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, takže jsem nebyl ani zklamán. V českých poměrech se jedná o průměrný film - přesto dávám 4*.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Dal bych jen dvě * , ale Emily to zvedá na 3.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nádherná ukázka toho, jak se film posunul za posledních 40 let. Po přečtení knihy, která byla sepsána na základě filmového scénáře mi došlo několik věcí, které se z filmu dají pochopit jen hodně těžko. Přesto člověk musí obdivovat Clarkovu fantasii a Kubrickovu snahu o její filmové ztvárnění. No a že se natáčelo v Británii filmu taky pomohlo. _ PS: Překlad poslední kapitoly ... beyond eternity jako v nekonečném vesmíru se ale opravdu příliš nepovedl.

Faunův labyrint (2006)

Povedený snímek. Docela by mě zajímalo u koho bral del Toro lekce psychologie. Inu občanská válka, stěhování + nemilovaný nevlastní otec - to vše v syntéze může nastolit schizofrenní stavy, zvláště u malé holčičky s bujnou fantazií. No zas na takovou pohádku to nevypadá, co říkáte?