• Krátkometrážní

Jiří Bulis (1992) (TV film)

Konečně viděno na iVysílání, kde to bude asi jen do soboty.

Detectorists (2014) (seriál)

Nízkorozpočtové, "nízkoprofilové" (BBC 4), jednoduché a klišé zavánějící zápletky. Aneb jak ze slabostí udělat svojí přednost a vytvořit sitcom roku. Klobouk dolů před Mackenziem. BTW: Pobavilo mě, že i v ČR je klub s názvem Lovci pokladů (treasure hunters).

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Fargo se nám z nějakého důvodu přeneslo i do Yorkshire. Tedy pouze ve formě úvodní zápletky. Ostatní si kráčí svou vlastní cestou. Nevím proč se BBC po 3 dílech rozhodla k výměně režiséra, ale dle včerejšího 5. dílu mi volba Fywella nepřijde jako změna k lepšímu, spíše naopak. Uvidíme, jak si poradil se závěrečnou epizodou.

Anthony (2014)

Trio Tim, Tom a JvT si vyrazilo do Laponska a aby to nevypadalo tak úplně neproduktivně, tak si natočilo lehce temnou komedii. JvT nedávno podepsal s Pulse (na jejichž stránkách byl ke zhlédnutí i Anthony ), tak uvidíme, jestli kluci dají do kupy i seriál nebo celovečerák, když se jim na kratší metráži očividně daří.

Yonderland (2013) (seriál)

No ano, je to divný pocit, ohodnotit Yonderland lépe než HH. Ale to není nic definitivního, že? Rozmach Sky je v posledních letech nepřehlédnutelný. A angažmá dvojice Baynton Farnaby patří k těm zdařilejším projektům. Těším se na poslední díl a doufám, že nebude opravdu poslední. ___ Farnaby a jeho exhibicionismus. To z něj mají rodiče diváků určitě radost. ___ Jelikož i druhá sezóna pokračuje ve výborných nápadech a neskutečně se u ní bavím, zvedám na maximum. Viva la Résistance

Pán času - Vánoční koleda (2010) (epizoda)

Tohle už jsem přece dávno hodnotil. A měl jsem k tomu i dobrej komentář. Kterej by teď vůbec nebyl aktuální, když už se ČT rozhoupala a koupila práva.

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Drzé a svým způsobem i nedozrálé. A přesto se jedná o mistrovské dílo. ___ Nevím jak často si vás lidi pletou s někým jiným. Já to zažívám od raného dětství a pomalu už se ani nenamáhám lidi opravovat.

The Fast Show (1994) (seriál)

Možná jsem na ty nové pořady s "moderním humorem" zbytečně přísný, ale když se člověk podívá na starší klasiky (kam beze sporu patří i Fast Show), tak nemůže hodnotit jinak. Paul Whitehouse je tu naprosto výborný. Hodně mě těšil očividný vliv Reevese s Mortimerem. Takže je to místy i hodně hloupé a přímočaré. Ale pořád hodně dobré. Pokud bych měl jmenovat mé nejoblíbenější skity, tak je to nepochybně "Jazz a Indie Club".

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Pomocný učitel národa v akci.