• Krátkometrážní

The Witchfinder (2022) (seriál)

Nejpovedenější casting za hodně dlouhou dobu. Key a Cooper výborní ve své klasické komediální poloze. Hynes a Rigby je slušně doplňujou. A ve vedlejších roličkách jména jako Barratt, Shearsmith, Mustafa, Wix, Wozniak, Cardinal, ... Hlavně Mustafa mě naprosto dostal. A přesto z toho díky Gibbons brothers vyšla jen průměrná komedie. Velká škoda.

Murderville (2022) (seriál)

Tohle je nevýhoda samotného formátu, kdy nevíte, jak je na tom který host s improvizací. Takže povedené díly střídají lehce zapomenutelné. Tak to ale bylo i u anglického předchůdce (viz související Successville), kde si ale lépe pohrály s vedlejšími postavami a imitátoři se mohli vyřádit (Gordon Ramsay chyběl nejvíce).

Devadesátky (2022) (seriál)

Podobně jako u I. oddělení je to z mého pohledu scénáristicky, řemeslně a herecky spíše průměr. Zvedá to atmosféra doby a hype. ___ Nechápu nářky na dynamickou kameru a proti 100 krabičkám cigaret za díl.

Boj o moc - Série 3 (2021) (série)

Vítězná sestava se nemění, takže zůstávají stejné osvědčené hlavní linie na pozadí (valná hromada, prezident a DoJ, merge, ...)  a samozřejmě i v popředí (Logan vs Ken). Ale pořád mě to hodně bavilo a jsem zvědav s čím přijde Terminal Tom.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Janákovina, Troškařice. Ano, máte své pevné místo v dějinách české kinematografie, ale stejně je to bráno jako nadávka. Tohle by nezachránil ani Tennant se Smithem dohromady.

Modrý anděl (1930)

♪ As the big curtains open, the last troops run in quick, For the one and only Marlene Dietrich ♫ Pokusím se najít si více o Bedřichu Hollaenderovi a jeho krátkém působení v Praze, i když doposud mě více zaujala hudba Kurta Weilla a od hudby Modrého anděla jsem čekal více.

Hindenburg Disaster Newsreel Footage (1937)

Tohle je Universal newsreel (ještě jsou verze od Pathé, Paramount a Movietone). Živý komentář Morrisona byl pro chicagské rádio a byl následně doplněn do většiny newsreelů. Letos (2021) bylo provedeno remastrování záběrů amatérského kameramana H. Schencka, kde je vidět výbuch zadní části vzducholodi z bočního pohledu.

Dave Chappelle: Konečná (2021) (pořad)

Podobné pocity jako u Gervaiho, u kterého se dá očekávat double down v nadcházejícím speciálu SuperNature. Tedy jen zopakuji k Chappellovi: lenost, zacyklení a humoristická vyprázdněnost. Ale na druhou stranu nesouhlasím s postojem jejich kritiků (Kumar, Acaster, ...) ohledně výběru terčů vtipů. Za zmínku stojí i velké pokrytectví Netflixu, kdy sice nyní podrží Chappella, ale zároveň před rokem ustoupilo nátlaku a stáhlo imo méně kontroverzní a několikanásobně umělecky hodnotnější počiny (Mighty Boosh, Little Britain, League of Gentlemen). Mimochodem upoutávka s Morganem Freemanem je tím nejzábavnějším z celého Closeru, ačkoliv je pointa znalcům zmíněného seriálu League of Gentlemen (úvodní scéna ve vlaku) ihned jasná. A ještě k tématu Closer a Little Britain se mi vybavil vývoj chování Matta Lucase až k současnému jmenování do pozice porotce (RuPaul's drag race). ___ Ke komentáři Splashera: lenost, zacyklení a humoristická vyprázdněnost.

The Goes Wrong Show (2019) (seriál)

I druhá sezóna mě hodně bavila a k většině dílů se určitě časem zase vrátím. Líbil se mi nápad s Festevilem, kdy jsem zavzpomínal na Hennimora. Druhou řadu jsem bingenul díky iplayeru během jednoho dne, ale myslím si, že je lepší dát si mezi díly pauzu. Pokud to člověk dokáže.

Cinderella (1957) (TV film)

3*+1* za ten element živého přenosu s orchestrem. Navíc tím omezeným televizním časem (90 minut a 6 komerčních pauz) má nakonec samotný kineskop jen něco málo přes 70 minut a netrpí to zbytečným natahováním, jako tomu bývá špatným zvykem u pozdějších muzikálových filmů.