Jericho666

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 10.11.2019  23:26
    Aristokočky (1970)

Mé kočičí srdce zaplesalo a vydrželo mu to celý film. Milé, krásně zpracované. Nečekejte velké dějové zvraty. Jde o krásnou romantickou pohádku s hodně kočkami, skvělým hudební stránkou, hezkou animací a milým příběhem. Kočky jsou skvělé a O'Malley gentleman z ulice. K tomuto filmu se budu velice rád vracet!

• 3.11.2019  05:22
    Sinister 2 (2015)

Leč "wow" efekt z jedničky se zde neopakuje, tak času nelituji. Z Bughuula se díky jedničce stala jedna z velice oblíbených hororových postav a na tom staví dvojka. Funguje to? U mě ano. Příběh naštěstí není nějak extra debilní na to, abych se chytal za hlavu a přál si konec, jako tomu bylo třeba u The Nun (2018). Naopak, byť ne jako v jedničce, tak mě film dokázal vtáhnout. Nepamatuji si na hluchá místa, atmosféra velice dobrá, hudba taktéž. Byť již není nic od kapely Aghast. Herci nerušili vůbec, naopak jsem si je i oblíbil. Na snímku je sice vidět z části "mainstreamost", ale ne nějak přehnaně. Osobně jsem rád, že jsem o Požírači dětí dozvěděl něco více, strávil s ním další film a byť trojka by již být nemusela, tak s těmto dvěma se budu rád vracet. Ať již kvůli Bughuulovi, nebo pro dávku krásně nepříjemné atmosféry.

• 3.11.2019  01:41
    Coco (2017)

Nevěděl jsem o filmu naprosto nic. Asi o to více mě dostal. Je zajímavé, kolik emocí snímek dokáže vyvolat. Opravdu jeden z nejlepších a nejemotivnějších animáků. Bravo!

• 22.10.2019  04:09

Miluji tuto sérii. Skvělý nápad, který se s každým dílem více a více rozvíjí. Tempo každého filmu, které se skoro nezastavuje, má minimum hluchých momentů a člověk tak nemá moc času se nudit. Pravda sice, že zápletka zde není úplně nejoriginálnější, ale vůbec mi to nerušilo. Dějové zvraty, zpracování, nebezpečí na každém rohu, šílení zabijáci a nebo "odvrácená strana" Očisty. Místy snad i reflektující dění v našem "reálném" světě. Každý díl mě snad baví více a více.

• 22.10.2019  04:01

Jak jsem se po předchozích dílech na trojku dost těšil, tak o to větší to byla hrozná kravina...

• 21.10.2019  01:05
    Jigsaw (2017)

Já prostě SAW filmy miluji. Ano, nemá to wow efekt jako jednička, člověk ví, co se tam bude dít (proto u téhle série na to asi i kouká), ale vždy ho tam dokáže něco překvapit a pořád je to hezky provázané s předchozími filmy. Opět jsem se velice bavil a těším se na SAW IX, tedy reboot celé série.

• 4.11.2018  23:35

Ano, jistě se najde dosti podobných námětů. Asijská kinematografie, a nejen anime, je jimi až protkaná. Dalo by se najít i dost zdrojů inspirací. Ať již v tvorbě jiných, či přímo v Šinkaiově. Myslím ale, že srovnávání zde není na místě. Zde je to... jiné... Pokud se dokážete od srovnávání oprostit, dostane se vám nádherného až dech beroucího snímku. Detailní, propracované, vtipné, něžné, romantické, dramatické, uvěřitelné, úžasné a zapamatovatelné. Do nejmenšího detailu.

• 3.11.2018  14:38

Monumentální, nádherné, úžasné. Byť obsahuje řadu klasických "náhod", tak v celku nevadí. Nádherný a promyšlený svět se o to postará. Na film by se člověk mohl koukat několikrát a pořád by nacházel něco, co předtím neviděl. Ať již půjde o různorodé avatary, kteří odkazují na nejrůznější hry a filmy, tak o prostředí, kdy divákovi jistě toho unikne mnoho z toho, co se děje na pozadí. Je toho ve filmu kvanta. Hlavní postavy příjemný, záporák jak má být. Last fight skvělý a bylo krásné sledovat, jak zaměstnanci firmy fandí rivalovi, protože jsou v srdci hráči. Upřímně chci vědět, jak je napsaná kniha. P.S.: Chucky vás dostane všechny!

• 3.11.2018  14:30
    The Visit (2015)

V rámci realistických hororů se jedná o moc dobrý počin. Dokumentární forma, která je i dobře zpracovaná, tomu dává v tomto případě lepší nádech, než kdyby se jednalo o "klasicky" točený film. Prarodiče jsou pro diváka příjemní a zároveň z nich jde neklid, který se s více informacemi stupňuje. Pořád ale nepřekračuje hranici nadpřirozena. To zde nehledejte a to je hlavní síla snímku. Byť jednou technickou bych k filmu měl, tak si myslím vzpomenete na tento film, až někdy pojedou vaše děti k prarodičům na návštěvu.

• 3.11.2018  14:21
    Sedmý syn (2014)

Velká škoda u tohoto filmu. Příběh by to i mělo víceméně zajímavý, vizuální stránku až perfektní, jen ho naprosto strhávají dialogy a celkově "nudná" atmosféra, která nedokáže diváka pořádně strhnout. Fantasy pohádka dobrá, fantasy film ale ne.

• 2.10.2018  00:38

Podle mě dosti nedoceněný snímek. Nebýt ještě jednoho páru, tak jsme v sále byli s přítelkyní sami, což je veliká škoda, jelikož nevím, kdy naposledy mě horor takto uchvátil. Tohle je prostě něco jiného. Nepříjemné, psychoterorové a přitom vlastně nádherné. Nádherná kamera, která jen umocňuje napětí. Scény, které jsou velmi děsivé tím, že nic na nikoho nevybafne, byť by to v jiných filmech tak bylo. Jinak řečeno, naprosto úžasně zakomponovaný horor do dramatu. Skvělé herecké výkony, nádherné zaměření i na detaily. Permanentní nervozita, neklid z psychoteroru a atmosféry pro mě. Přítelkyně se naopak i dost bála, za což filmu další plus. Jen samá superlativa na tento snímek, byť jsou věci, které úplně nejlepší nebyli, ale čert je vem. Pevně doufám, že Midsommer bude v režii Astera a Pogorzelskiho za kamerou v podobném duchu. Hereditary je totiž pro mě horor roku 2018.

• 2.10.2018  00:20

Thanos je skvělý záporák. Takový, který budí právoplatně u všech strach, ale divák ho z nějaké části má vlastně i rád. Absolutně se neorientuji v Marvel Universu (takže například Visiona jsem neznal a předchozí Avengers neviděl), ani se o to nesnažím. Na jejich filmy se koukám jako na oddychovou záležitost, když mám náladu na superhrdiny, až dokonalou grafiku, barvičky, různé světy, rasy, monstra apod. To jsem zde dostal, vlastně ještě více, a Thanos to završoval. Doufám, že Infinity War - Part II bude stejně skvělý.

• 2.10.2018  00:12

Colombo tohoto století v mysteriózním hávu. Robert Downey Jr. baví a hraje skvěle, atmosféra odpovídající, děj krásně plyne. Radost na film koukat.

• 18.9.2018  13:29
    Sestra (2018)

Nečekal jsem super film. Doufal jsem aspoň v průměrný snímek. Dostal jsem naprostou kravinu, kde i okolí jinak krásného opatství připomínalo parodii na béčkové gothic filmy. Otec Burke připomíná Indiana Jonese, sestra Irene je naprosto nevýrazná. Zachraňuje to trochu Frenchie, nicméně brutální míra trapnosti Sestry a všech ostatních "bubáků", která se v průběhu filmu stupňuje, až vygraduje ve "final fightu" do výšin parodie/debility, ho naprosto zastiňuje. Postava Daniela je jen třešní na dortu v pomyslné stupnici pitomosti. O nějaké atmosféře, kterou se film opakovaně snaží navodit, nelze mluvit. Není tam a nikdo, kdo viděl aspoň Kruh, se nemohl bát. Prostoru k nudě bylo naopak ve filmu dostatek. Chybělo jen několikrát zobrazení čísla 666, kdyby náhodou někdo přes všechny ty obrácené kříže, pentagramy, hady a bránu do podsvětí nepoznal, že se jedná o hrozně temný ďábelský film. První obrázky v titulcích byly super a strašidelné více, než celý film. Za ty 1 *. Pak se změnily v nějaké hořící blbosti a šly i ty titulky do háje. P.S.: "Na základě případu v roce 1952 v Rumunsku." Hahaha, to víš, že jo...

• 28.8.2018  19:39

Dost smíšené pocity z tohoto filmu. Z jedné stránky dost vtipných scének, které nepůsobili blbě a pobavili v kině i starší publikum (byť scéna se Stan Leem a autem byla ze slabšího soudku). Z druhé strany skvělá vizuální stránka (i když to je v těchto filmech až povinnost). Ze třetí strany záporačka, která vlastně ani tak záporačkou není a záporáky se jeví jiné postavy. Ze čtvrté strany nemastný, neslaný, děj, který sice svižně utíká díky protkání právě vtipnými scénkami a hláškami, ale při zamyšlený je až "nudný". Neznám komiksovou předlohu, nicméně jistě by se našel daleko lepší záporák, než holka, co si jen snaží zachránit život, nikdo jí s tím doteď nepomohl, jen jí využívali, a vlastně jí je i člověku líto. Nejkrásnější na snímku nakonec byla říše kvant se svými želvuškami a dalším, které ale bylo ve filmu žalostně málo. Takto je to jen lepší průměr, což je škoda.

• 22.1.2018  01:00
    Hellraiser (1987)

Jedna z naprostých hororových klasik. Úžasné po kamerové stránce, skvělé po stránce atmosféry. Přítelkyně na začátku říkala, proč rovnou všechny nesejme sám Frank. Postupem filmu ale pochopila, že by film tím ztratil všechno kouzlo a byla by z něj jen další vyvražďovačka. Psychický teror, který Julia postupem filmu prožívá je totiž skvělé pozorovat. Pro mě páteř filmu, jelikož vše ostatní (byť cenobiti v čele s Pinheadem jsou perfektní) je tak nějak na druhé koleji. Scéna v tunelu, kde je vidět, že démona tlačí člověk a závěrečný "boj o kostku" ve dveřích sice působí dosti úsměvně, nicméně celkovému vyznění filmu to nijak neubírá.

• 22.1.2018  00:52

Osobně mě film dosti bavil. Jak zpracováním, scénářem, tak hereckými výkony, atmosférou, kamerou. Jen jedna scéna byla trochu nelogická, ale čert to vem. Nenudil jsem se po celou stopáž filmu, nijak se nechytal za hlavu, a to je myslím to hlavní.

• 22.1.2018  00:48
    Nebojsa (1988)

Dobrá pohádka, která potěší svou atmosférou i hororového fanouška. Bohužel to celé dosti kazí naprosto odfláknuté finální 3 zkoušky, které jsou až k smíchu. Škoda.

• 16.1.2018  21:31

Vcelku příjemná oddychová záležitost, ke které se ale člověk vracet asi moc nebude. Pár scén je výtečných, ostatní průměrné až slabé, či trapné. Humorem je to typická americká teen komedie, která mě osobně moc nebere, ale zase neuráží. Pobavilo mě ale místy humorné poukázání na hororová klišé a neduhy.

• 26.12.2017  07:21

Film, který bych naprosto s klidem pustil dětem, jelikož je daleko lepší, než většina ostatních. Výchovné aspekty filmu se prostě nedají upřít. Byť je film oproti seriálu dospělejší (klonování apod.). Velice rád se k němu vracím. Některé scény jsou pro mě až citové záležitosti. Pokémoni mají dětem hodně co nabídnout. / Skvělý komentář: Jacinda

• 17.12.2017  20:53
    Příchozí (2016)

Sci-fi naprosto podle mého gusta. Minimalisticky monumentální, klidně neklidné. Dalo by se sice najít pár výtek, ale v celkovém hledisku jsou nicotné.

• 12.12.2017  06:41
    Mumie (2017)

Když nad tím tak uvažuji, tak jediné, co se mi na filmu líbilo, byla skvělá Sofia Boutella, scény s ní a zombíci. Dějově neurážející, pár scén naprosto přebytečných a místo Cruise mohl hrát kdokoli jiný a vyšlo by to nastejno. Doufal jsem v mysteriózní, temnější, snad až hororový, snímek, který by umocnil příběh a divákovi snad i navodil nepříjemně příjemný pocit. Bohužel ale se jedná o další mainstream film, který se svým provedením může řadit k akčňákům od Marvelu apod., což jistě někteří ocení, ale pro mě toto provedení snímek naprosto sráží.

• 12.12.2017  06:31

Bohužel se druhému dílu nepodařilo plnohodnotně navázat na laťku nastavenou dílem prvním. Byť se jedná dobrý rodinný animák, který rozhodně neurazí, má co nabídnout a je z těch "lepších", tak je někdy znát, že s vtípky apod. se tlačí na pilu. Jako jednohubka funguje skvěle, nicméně není moc důvodů, na rozdíl od jedničky, se k filmu vracet podruhé.

• 7.10.2017  07:25
    Mezi panelama (amatérský film) (2012)

Dokument zde: https://www.youtube.com/watch?v=TmGMw99FOi4

• 11.9.2017  21:22
    Milenec (1992)

Příběh se po první hodině stává stále více zajímavým. O to ale více člověka zklame, že hercům jejich role nevěří a tím pádem nemá k žádnému z nich, natož k jejich osudům, žádný vztah. Zprvu zajímavý příběh tak plyne do svého konce za nezaujatého sledování diváka, který si často přeje již konec. Snímek nicméně neurazil, v některých momentech i příjemně překvapil. Kde ale není špetka atmosféry, není vlastně nic. Natož divácký zážitek, ať je jakýkoli.

• 9.9.2017  00:35

Vcelku těžko hodnotit film, kde první půlhodina je skoro strašidelnější, než zbytek filmu. Víceméně. The Conjuring 2 je stejně jako první díl skvěle zpracovaný film bez falešných lekaček, s dobrými efekty (masky ale na druhou stranu přijdou až béčkově) a dalšími věcmi jako je dobrá kamera s hudbou, herecké výkony apod. Samostatně by jistě působil lépe. Srovnání se ale s jedničkou u diváků neubrání a tam prohrává. Stejný problém měl i snímek The Haunting in Connecticut 2, který ale s jedničkou nesouvisel vůbec, což zde není ten problém. V The Conjuring 2 postrádám nějaký náznak gradace atmosféry. jelikož děj je dosti kolísavý z důvodu vysvětlování "co a proč" se vlastně děje, byť uznávám, že bez toho by dosti diváků netušila souvislosti. Časté střídání napětí a klidu ale snímku škodí nejvíce a jelikož v něm nestane nic extra zajímavějšího, než v úvodní půl hodině, je divák k dalšímu průběhu již skoro laxní. U Křivého muže se skoro až zasmějete a s koncem to skoro vypadá, jak když film chtěl někdo rychle ukončil. Takový odfláknutý. Valak měl potenciál, kterého podle mého nebylo moc využito, byť scéna s obrazem byla atmosférou skvělá. Objektivně jde sice o trochu nadprůměrnou duchařinu na slabší 4*, jen se obávám, že lidé na The Conjuring 2 za čas zapomenou a budou si opakovaně pouštět jen jedničku.

• 8.9.2017  23:42

Po dlouhém objektivním promyšlení slabší 4*. Annabelle 2 má velkou sílu v tom, že v ní nejsou falešné lekačky, příběh je zpracován solidně, pracuje s postavami a má vcelku příjemnou hororovou atmosféru. Nevzpomínám si, že bych se při projekci nudil. Kámen úrazu ale trochu vidím v příběhu. Ono, vymyslet původ další vraždící panenky z jiného filmu tak, aby to nepůsobilo úplně debilně, jistě nebylo jednoduché. Výsledek sice trochu cuká k protočení očí, nicméně po uvážení jde asi o nejlepší možnost vysvětlení. Čert to vem. Působilo to dobře a člověk to ani nevnímal, jelikož ve filmu moc prostoru na "relax" není, což je dobře. I přes to ale Annabelle 2 není filmem na který bych se za čas rád koukl znovu, či ho někomu doporučil jako kvalitní horor. Solidní ano, ale kvalitní určitě ne, byť některé scény a záběry byly dobré, pár hodně dobrých, menší neklid se též dostavil párkrát (scény v pokoji holčičky apod.) a Talitha Bateman hrála super. P.S.: Kdo si všiml vykradené scény z Babadooka?

• 26.7.2017  00:27
    Troja (2004)

Nemohu říci, že se mi to nelíbilo a nemohu také říci, že jsem z toho nadšen. Co do obsazení se Tróje vyrovná málokterý historicko/válečný film. Co do kvality bitev, příběhu, to třeba na čínský Red Cliff prostě u mě nemá. Neupírám mu ale kvality, které asi pro fanoušky má, byť mě osobně asi trochu minuly. POMův "technicky brilantní popcornový kalkul" to asi vystihl nejlépe.

• 26.7.2017  00:12
    Oklamaný (2017)

Kvalitně zahrané (Kidman se na tyto role prostě hodí), příjemně natočené (byť některé záběry byly vata jak hrom), krásné prostředí, uvěřitelná atmosféra, ale... Dějově bych rád trochu víc. Neříkám, že se rád nekouknu na snímek bez velkých, či šokujících, zápletek. Na snímek, který bez větších výkyvů běží celou stopáž ve stejné tónině a já jsem na jeho konci i tak spokojený, protože to bylo hezké. I zde by to možná nevadilo, kdyby to celé bylo trochu svižnější, méně očekávatelné. Dlouhé záběry s minimem děje jsou prostě ubíjející. Doufal jsem, že to vše zvrátí závěr u stolu, ale ani to se nestalo a snímek skončil tak, jak asi všichni čekali.

• 17.11.2016  15:35

Vcelku rozpačité pocity mám z tohoto filmu. Po vizuální stránce je to prostě špička. Ohýbání realit a kdoví co dotaženo do detailu tak, že divák nemá absolutně možnost stíhat sledovat vše, co se na scéně děje. Záporák také skvěle vizuálně proveden. Zde ale se dostávám k problému filmu pro mě. Je naprosto nijaký. Další záporná postava, která přijde a zase odejde. Naprosto bez charakteru, něčeho. Aspoň trochu Jokera z Batmana. (a nemlaťte mě, že srovnávám dva komixové světy) Prostě nic... Dějově je to vlastně víceméně další Marvelovka jako přes kopírák. A to mě již dost nudí. Objektivně ale je to i tak vcelku slušný průměr a díky super vizuální stránce tomu dám dost slabší 4*. Upřímně ale, film Doctor Strange staví minimálně z 80 % na vizuální stránce, což je docela smutné. Jeden díl Agentky Carterové, co mi doma pak pustila přítelkyně, mě totiž bavil dějově a postavami více, než celý Doctor Strange.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21