Jericho666

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 2.10.2018  00:38

Podle mě dosti nedoceněný snímek. Nebýt ještě jednoho páru, tak jsme v sále byli s přítelkyní sami, což je veliká škoda, jelikož nevím, kdy naposledy mě horor takto uchvátil. Tohle je prostě něco jiného. Nepříjemné, psychoterorové a přitom vlastně nádherné. Nádherná kamera, která jen umocňuje napětí. Scény, které jsou velmi děsivé tím, že nic na nikoho nevybafne, byť by to v jiných filmech tak bylo. Jinak řečeno, naprosto úžasně zakomponovaný horor do dramatu. Skvělé herecké výkony, nádherné zaměření i na detaily. Permanentní nervozita, neklid z psychoteroru a atmosféry pro mě. Přítelkyně se naopak i dost bála, za což filmu další plus. Jen samá superlativa na tento snímek, byť jsou věci, které úplně nejlepší nebyli, ale čert je vem. Pevně doufám, že Midsommer bude v režii Astera a Pogorzelskiho za kamerou v podobném duchu. Hereditary je totiž pro mě horor roku 2018.

• 2.10.2018  00:20

Thanos je skvělý záporák. Takový, který budí právoplatně u všech strach, ale divák ho z nějaké části má vlastně i rád. Absolutně se neorientuji v Marvel Universu (takže například Visiona jsem neznal a předchozí Avengers neviděl), ani se o to nesnažím. Na jejich filmy se koukám jako na oddychovou záležitost, když mám náladu na superhrdiny, až dokonalou grafiku, barvičky, různé světy, rasy, monstra apod. To jsem zde dostal, vlastně ještě více, a Thanos to završoval. Doufám, že Infinity War - Part II bude stejně skvělý.

• 2.10.2018  00:12

Colombo tohoto století v mysteriózním hávu. Robert Downey Jr. baví a hraje skvěle, atmosféra odpovídající, děj krásně plyne. Radost na film koukat.

• 18.9.2018  13:29
    Sestra (2018)

Nečekal jsem super film. Doufal jsem aspoň v průměrný snímek. Dostal jsem naprostou kravinu, kde i okolí jinak krásného opatství připomínalo parodii na béčkové gothic filmy. Otec Burke připomíná Indiana Jonese, sestra Irene je naprosto nevýrazná. Zachraňuje to trochu Frenchie, nicméně brutální míra trapnosti Sestry a všech ostatních "bubáků", která se v průběhu filmu stupňuje, až vygraduje ve "final fightu" do výšin parodie/debility, ho naprosto zastiňuje. Postava Daniela je jen třešní na dortu v pomyslné stupnici pitomosti. O nějaké atmosféře, kterou se film opakovaně snaží navodit, nelze mluvit. Není tam a nikdo, kdo viděl aspoň Kruh, se nemohl bát. Prostoru k nudě bylo naopak ve filmu dostatek. Chybělo jen několikrát zobrazení čísla 666, kdyby náhodou někdo přes všechny ty obrácené kříže, pentagramy, hady a bránu do podsvětí nepoznal, že se jedná o hrozně temný ďábelský film. První obrázky v titulcích byly super a strašidelné více, než celý film. Za ty 1 *. Pak se změnily v nějaké hořící blbosti a šly i ty titulky do háje. P.S.: "Na základě případu v roce 1952 v Rumunsku." Hahaha, to víš, že jo...

• 28.8.2018  19:39

Dost smíšené pocity z tohoto filmu. Z jedné stránky dost vtipných scének, které nepůsobili blbě a pobavili v kině i starší publikum (byť scéna se Stan Leem a autem byla ze slabšího soudku). Z druhé strany skvělá vizuální stránka (i když to je v těchto filmech až povinnost). Ze třetí strany záporačka, která vlastně ani tak záporačkou není a záporáky se jeví jiné postavy. Ze čtvrté strany nemastný, neslaný, děj, který sice svižně utíká díky protkání právě vtipnými scénkami a hláškami, ale při zamyšlený je až "nudný". Neznám komiksovou předlohu, nicméně jistě by se našel daleko lepší záporák, než holka, co si jen snaží zachránit život, nikdo jí s tím doteď nepomohl, jen jí využívali, a vlastně jí je i člověku líto. Nejkrásnější na snímku nakonec byla říše kvant se svými želvuškami a dalším, které ale bylo ve filmu žalostně málo. Takto je to jen lepší průměr, což je škoda.

• 22.1.2018  01:00
    Hellraiser (1987)

Jedna z naprostých hororových klasik. Úžasné po kamerové stránce, skvělé po stránce atmosféry. Přítelkyně na začátku říkala, proč rovnou všechny nesejme sám Frank. Postupem filmu ale pochopila, že by film tím ztratil všechno kouzlo a byla by z něj jen další vyvražďovačka. Psychický teror, který Julia postupem filmu prožívá je totiž skvělé pozorovat. Pro mě páteř filmu, jelikož vše ostatní (byť cenobiti v čele s Pinheadem jsou perfektní) je tak nějak na druhé koleji. Scéna v tunelu, kde je vidět, že démona tlačí člověk a závěrečný "boj o kostku" ve dveřích sice působí dosti úsměvně, nicméně celkovému vyznění filmu to nijak neubírá.

• 22.1.2018  00:52

Osobně mě film dosti bavil. Jak zpracováním, scénářem, tak hereckými výkony, atmosférou, kamerou. Jen jedna scéna byla trochu nelogická, ale čert to vem. Nenudil jsem se po celou stopáž filmu, nijak se nechytal za hlavu, a to je myslím to hlavní.

• 22.1.2018  00:48
    Nebojsa (1988)

Dobrá pohádka, která potěší svou atmosférou i hororového fanouška. Bohužel to celé dosti kazí naprosto odfláknuté finální 3 zkoušky, které jsou až k smíchu. Škoda.

• 16.1.2018  21:31

Vcelku příjemná oddychová záležitost, ke které se ale člověk vracet asi moc nebude. Pár scén je výtečných, ostatní průměrné až slabé, či trapné. Humorem je to typická americká teen komedie, která mě osobně moc nebere, ale zase neuráží. Pobavilo mě ale místy humorné poukázání na hororová klišé a neduhy.

• 26.12.2017  07:21

Film, který bych naprosto s klidem pustil dětem, jelikož je daleko lepší, než většina ostatních. Výchovné aspekty filmu se prostě nedají upřít. Byť je film oproti seriálu dospělejší (klonování apod.). Velice rád se k němu vracím. Některé scény jsou pro mě až citové záležitosti. Pokémoni mají dětem hodně co nabídnout. / Skvělý komentář: Jacinda

• 17.12.2017  20:53
    Příchozí (2016)

Sci-fi naprosto podle mého gusta. Minimalisticky monumentální, klidně neklidné. Dalo by se sice najít pár výtek, ale v celkovém hledisku jsou nicotné.

• 12.12.2017  06:41
    Mumie (2017)

Když nad tím tak uvažuji, tak jediné, co se mi na filmu líbilo, byla skvělá Sofia Boutella, scény s ní a zombíci. Dějově neurážející, pár scén naprosto přebytečných a místo Cruise mohl hrát kdokoli jiný a vyšlo by to nastejno. Doufal jsem v mysteriózní, temnější, snad až hororový, snímek, který by umocnil příběh a divákovi snad i navodil nepříjemně příjemný pocit. Bohužel ale se jedná o další mainstream film, který se svým provedením může řadit k akčňákům od Marvelu apod., což jistě někteří ocení, ale pro mě toto provedení snímek naprosto sráží.

• 12.12.2017  06:31

Bohužel se druhému dílu nepodařilo plnohodnotně navázat na laťku nastavenou dílem prvním. Byť se jedná dobrý rodinný animák, který rozhodně neurazí, má co nabídnout a je z těch "lepších", tak je někdy znát, že s vtípky apod. se tlačí na pilu. Jako jednohubka funguje skvěle, nicméně není moc důvodů, na rozdíl od jedničky, se k filmu vracet podruhé.

• 7.10.2017  07:25
    Mezi panelama (amatérský film) (2012)

Dokument zde: https://www.youtube.com/watch?v=TmGMw99FOi4

• 11.9.2017  21:22
    Milenec (1992)

Příběh se po první hodině stává stále více zajímavým. O to ale více člověka zklame, že hercům jejich role nevěří a tím pádem nemá k žádnému z nich, natož k jejich osudům, žádný vztah. Zprvu zajímavý příběh tak plyne do svého konce za nezaujatého sledování diváka, který si často přeje již konec. Snímek nicméně neurazil, v některých momentech i příjemně překvapil. Kde ale není špetka atmosféry, není vlastně nic. Natož divácký zážitek, ať je jakýkoli.

• 9.9.2017  00:35

Vcelku těžko hodnotit film, kde první půlhodina je skoro strašidelnější, než zbytek filmu. Víceméně. The Conjuring 2 je stejně jako první díl skvěle zpracovaný film bez falešných lekaček, s dobrými efekty (masky ale na druhou stranu přijdou až béčkově) a dalšími věcmi jako je dobrá kamera s hudbou, herecké výkony apod. Samostatně by jistě působil lépe. Srovnání se ale s jedničkou u diváků neubrání a tam prohrává. Stejný problém měl i snímek The Haunting in Connecticut 2, který ale s jedničkou nesouvisel vůbec, což zde není ten problém. V The Conjuring 2 postrádám nějaký náznak gradace atmosféry. jelikož děj je dosti kolísavý z důvodu vysvětlování "co a proč" se vlastně děje, byť uznávám, že bez toho by dosti diváků netušila souvislosti. Časté střídání napětí a klidu ale snímku škodí nejvíce a jelikož v něm nestane nic extra zajímavějšího, než v úvodní půl hodině, je divák k dalšímu průběhu již skoro laxní. U Křivého muže se skoro až zasmějete a s koncem to skoro vypadá, jak když film chtěl někdo rychle ukončil. Takový odfláknutý. Valak měl potenciál, kterého podle mého nebylo moc využito, byť scéna s obrazem byla atmosférou skvělá. Objektivně jde sice o trochu nadprůměrnou duchařinu na slabší 4*, jen se obávám, že lidé na The Conjuring 2 za čas zapomenou a budou si opakovaně pouštět jen jedničku.

• 8.9.2017  23:42

Po dlouhém objektivním promyšlení slabší 4*. Annabelle 2 má velkou sílu v tom, že v ní nejsou falešné lekačky, příběh je zpracován solidně, pracuje s postavami a má vcelku příjemnou hororovou atmosféru. Nevzpomínám si, že bych se při projekci nudil. Kámen úrazu ale trochu vidím v příběhu. Ono, vymyslet původ další vraždící panenky z jiného filmu tak, aby to nepůsobilo úplně debilně, jistě nebylo jednoduché. Výsledek sice trochu cuká k protočení očí, nicméně po uvážení jde asi o nejlepší možnost vysvětlení. Čert to vem. Působilo to dobře a člověk to ani nevnímal, jelikož ve filmu moc prostoru na "relax" není, což je dobře. I přes to ale Annabelle 2 není filmem na který bych se za čas rád koukl znovu, či ho někomu doporučil jako kvalitní horor. Solidní ano, ale kvalitní určitě ne, byť některé scény a záběry byly dobré, pár hodně dobrých, menší neklid se též dostavil párkrát (scény v pokoji holčičky apod.) a Talitha Bateman hrála super. P.S.: Kdo si všiml vykradené scény z Babadooka?

• 26.7.2017  00:27
    Troja (2004)

Nemohu říci, že se mi to nelíbilo a nemohu také říci, že jsem z toho nadšen. Co do obsazení se Tróje vyrovná málokterý historicko/válečný film. Co do kvality bitev, příběhu, to třeba na čínský Red Cliff prostě u mě nemá. Neupírám mu ale kvality, které asi pro fanoušky má, byť mě osobně asi trochu minuly. POMův "technicky brilantní popcornový kalkul" to asi vystihl nejlépe.

• 26.7.2017  00:12
    Oklamaný (2017)

Kvalitně zahrané (Kidman se na tyto role prostě hodí), příjemně natočené (byť některé záběry byly vata jak hrom), krásné prostředí, uvěřitelná atmosféra, ale... Dějově bych rád trochu víc. Neříkám, že se rád nekouknu na snímek bez velkých, či šokujících, zápletek. Na snímek, který bez větších výkyvů běží celou stopáž ve stejné tónině a já jsem na jeho konci i tak spokojený, protože to bylo hezké. I zde by to možná nevadilo, kdyby to celé bylo trochu svižnější, méně očekávatelné. Dlouhé záběry s minimem děje jsou prostě ubíjející. Doufal jsem, že to vše zvrátí závěr u stolu, ale ani to se nestalo a snímek skončil tak, jak asi všichni čekali.

• 17.11.2016  15:35

Vcelku rozpačité pocity mám z tohoto filmu. Po vizuální stránce je to prostě špička. Ohýbání realit a kdoví co dotaženo do detailu tak, že divák nemá absolutně možnost stíhat sledovat vše, co se na scéně děje. Záporák také skvěle vizuálně proveden. Zde ale se dostávám k problému filmu pro mě. Je naprosto nijaký. Další záporná postava, která přijde a zase odejde. Naprosto bez charakteru, něčeho. Aspoň trochu Jokera z Batmana. (a nemlaťte mě, že srovnávám dva komixové světy) Prostě nic... Dějově je to vlastně víceméně další Marvelovka jako přes kopírák. A to mě již dost nudí. Objektivně ale je to i tak vcelku slušný průměr a díky super vizuální stránce tomu dám dost slabší 4*. Upřímně ale, film Doctor Strange staví minimálně z 80 % na vizuální stránce, což je docela smutné. Jeden díl Agentky Carterové, co mi doma pak pustila přítelkyně, mě totiž bavil dějově a postavami více, než celý Doctor Strange.

• 17.11.2016  15:02
    Insane (2010)

Myslím, že nemá cenu nějak extra komentovat film, který stačí jen proklikat, aby člověk věděl přesně, o čem je, co se v něm dělo a proč. Pravda ale, že prvních 20 minut jsem poctivě vydržel. Dál to již nešlo jaká to byla ukrutná nuda.

• 17.11.2016  14:22

Nevadí mi klidné filmy, kde celá stopáž je, až na menší výkyvy, v jedné rovině. Nevadí mi ani vcelku lehce předpovídatelné filmy. Od "The Girl on the Train" jsem ale čekal dosti více. Sama zápletka byla podána tak nezáživně, že mě její následné řešení tak nějak vůbec nezajímalo. Ještě, když bylo podáno stejně nezáživně. Výsledné rozuzlení neudělalo také nic závratného a já z kina odcházel s pocitem, že jsem vlastně byl na průměrné detektivce á la kříženec Colomba a To je vražda, napsala. Jo, počkat vlastně. Nemělo to být i nějak mysteriózní? Asi jo...

• 30.9.2016  01:01

Knihu jsem nečetl. Nicméně fantasy mám rád a Burtona také. Toto bylo ale totálně vedle. Děj víceméně jako přes kopírák, konec předvídatelný. Přitom to nezačalo až tak špatně. Tedy, začátek byl sice takový nijaký, scéna s dědou úvodní zaražení do sedaček nepřinesla, ale první seznámení se sirotčincem, slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi trochu dávalo naději v příjemný obrat, či aspoň postupné zlepšování. Byl tam pro mě krásný nádech fantasy, na které jsem se těšil. To se ale nestalo a oním nádechem vše skončilo, leč sem tam zajímavé scény byly, nijak ale v paměti diváka nezůstanou. Naopak film v druhé půlce, jak se divák začal dozvídat více o příčinách a ději samotném, nabíral na nelogičnostech a absurdnostech, které gradovali až do konce, po kterém to nedávalo logiku celé. Snímek pro mě jel pořád ve stejné rovině, rozdíl mezi klidnými a "akčními" scénami nebyl nějak více patrný, takže jsem skoro nepostřehl, že se již odehrává "final fight", který sám o sobě byl pojat formou, která mnohdy je spíše zasazena do příběhu jako "výplň". "Boj" monster s kostrami raději nezmiňovat, jelikož do teď nevím, zda to bylo k smíchu, nebo k pláči. Vzhledem ale k hudbě, která "boj" podkreslovala, tak asi spíše k pláči. Říkal jsem si, že asi sám Burton to pojal schválně jako trolling, jelikož si uvědomoval, jakou kravinu to vlastně točí. Závěr jen podtrhoval většinovou trapnost. O nějakém pracování s postavami, aspoň hlavními, také nemůže být řeč. Žádné tam nebylo a jaký byl Jake na začátku, takový byl i na konci. Škoda, jelikož fantasy prostředí sirotčince se mi líbilo a jednotlivé "podivnosti" dětí nebyli až tak špatné (dvojčata jsem si zamiloval hned, ale to je spíše dáno tím, že by vzhledem pasovala do nějakého hororu). Bylo to ale naprosto nevyužité, splácané nelogicky do nějakého děje, kde "zápletka" se jako zápletka vlastně vůbec nejevila. Když přítelkyně odejde na několik minut na záchod a o nic vlastně nepřijde, tak je něco prostě špatně.

• 3.5.2016  13:10
    Pozemšťan (2007)

Po X letech jsem si film pustil, jelikož jsem se k tématu nesmrtelnosti (a jak by to vypadalo) někde dostal, a prostě, naprostá paráda. Pomalá gradace filmu a velkolepý finiš. Nechal jsem se filmem naprosto strhnout a nedokázal nic jiného dělat. Jen poslouchat. Velice doporučuji!

• 9.3.2016  22:18
    Oculus (2013)

Duchařin mám za sebou tolik, že jsem si myslel, že mě již nemůže žádná dějově překvapit. A hle! Ještě k tomu duchařina, která nehraje na "bubu" scény, ale na postupně budování a gradování atmosféry. Ještě k tomu v dvou příběhových liniích. Minulosti a přítomnosti. Které se ještě skvěle prolínají. To je na jednu stranu hodně zajímavé, hezky provedené, poměrně originální, ale bohužel i předvídatelné. Když začne přituhovat v minulosti, tak v budoucnosti také. Funguje to ale dobře. Přes poměrně pomalejší rozjezd ale ve filmu nebylo nic, co by mi vadilo, štvalo mě. Nevšiml jsem si ani žádných klasických klišé, iracionálního chování postav a podobně. Psychologická část zavařovala místy mozek i divákovy a hororová část byla použita s citem. Tak, aby dokázala nahnat nepříjemný pocit, až strach, dokázala i vylekat, ale zase aby to nebylo přehnané až předvídatelné. Dobře Flanaganem vyvážené. K příběhu nemám vůbec nic. Filmů o prokletém zrcadle je sice kvanta, nicméně tento byl prostě jiný (že by prolínání minulost/přítomnost mělo takový vliv?). I když bych snímek ještě trochu okořenil (opravdu jen trochu), tak osobně jsem spokojen.

• 7.3.2016  17:27

S hororem to již má pramálo společného, je to již takový akční thriller, ale mě tyhle mordy baví. Původní originální myšlenka již zde sice originální není, ale její průběh již není stejný a dostává nový rozměr, kdy jedny skupiny loví lidi za prachy pro bohaté, kteří na "ulovené" lidi pořádají regulérní hon. Někomu to třeba přijde přitažené za vlasy, ale mě se toto líbilo, jelikož hned v prvním díle mě nepadalo, že by za této situace takovéto věci určitě někdo dělal. Stejně jako by se našli odpůrci Očisty a další. Proti příběhu nic nemám, utíkal svižně a i přes pár hluchých míst bylo pořád na co koukat. Větší, či menší, nelogičnosti chování postav se člověk tak nějak nevyhne snad v žádném snímku. Pouliční mordy jsem si užíval, proto 4/5, ale k dokonalosti to má ještě vcelku delší cestu.

• 7.3.2016  13:54
    Babadook (2014)

Babadook není primárně lekací film. Není to ani film s originálním příběhem, jelikož "strašidlo z knížky" je až ohraná písnička. Nicméně Babadook vyniká v něčem, v čem podobné film zaostávají. Tím něčím je nefalšovaný psychický teror. A to jak hlavních postav, tak diváka, jelikož chtě nechtě se na něj z filmu přenese. Svíravá atmosféra, neustálý pocit nejistoty, strachu z neznámého podtržená perfektními hereckými výkony, až mi někdy z nich padala nevěřícně huba. Být to jen o strašidlu z knihy, který někoho děsí, tak je to takový trochu lepší průměr, ale právě ony herecké výkony, a jimi vytvořená atmosféra, Amelie a Sama zvedají snímek na úplně jinou laťku. Koukat na ně jak hrají je něco nádherného a zároveň naprosto děsivého. Jejich výkony mě přesvědčili o plném počtu, protože to se jen tak nevidí. A čert vem vcelku humorný happy end, který mi k tomu vlastně i tak nějak sedne, jelikož jsem jim ho přál.

• 7.3.2016  10:47

Není obvyklé, aby se mi líbil komediální horor. Dead Snow se to povedlo v obou dílech. Není také obvyklé, aby se mi dvojka líbila až více, než jednička a to se stalo. Dead Snow 2 je svižnější, vtipnější a některé scény mají až kultovní potenciál.

• 7.3.2016  09:59

Čekal jsem, kdy takový horor přijde a bál jsem se, že až přijde, tak to bude blbost. Kupodivu nebyla a k mému překvapení si film zachovává koncept celou dobu filmu, skvěle a hravě s ním pracuje a herci hrají přesvědčivě, že po nějaké době se divák do filmu prostě zaboří. Není to lekačka ani gore film, ale atmosféra minutu po minutě příjemně nepříjemně thrillerově houstne a to se mi líbí. Sice jsem doufal v nějakou větší logičnost záporáka na síti, ale i tak musím do nadprůměrného hodnocení, protože jsem se upřímně bavil a nenudil.

• 7.3.2016  09:51
    Southbound (2015)

Upřímně, je to spíše thriller s hororovými prvky, než horor, ale čert to vem. Velký klad filmu je, že od první vteřiny se něco děje. Klasický hororový neduh "půl hodiny se budeme koukat vatu (než někam přijedou apod.), než se něco začne dít" je pryč a divák je hned hozen do neznáma. Jsem rád, že se nesplnilo mé očekávání a jednotlivé povídky nejsou zde stylem, jako třeba ve V/H/S/. Naopak návaznost je skvěle plynulá a vsadím se, že polovina lidí si ani neuvědomí, že začala další povídka. K atmosféře není co dodat. Od začátku do konce film diváka udržuje v permanentním napětí, kde není chvilka na oddych a mozek pořád pracuje. Potěší dost originálních věci, ale naopak zklame několik klasických hororových klišé. Bez nich by film byl prostě skvělý. A osobně mě mrzí neobjasnění těch oblud. Aspoň tedy já jsem nepochopil, co jsou zač. Škoda, protože ty obludy jsou naprosto super. Celkově jsem ale dosti nadšen, ale k úplnému jásotu mi přeci jen něco chybělo. 4/5

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21