Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Apostle (2018)

Opravdu jsem se na tento film těšil. Nachystal pochutiny, pitovo, nově namotal vapku a... Co to sakra mělo být? Ok, ještě bych bral od začátku sjetě vypadajícího "hlavního hrdinu". Může být. Ale to ostatní? Nevadí mi, když si u filmu říkám "Cože?", ale z většiny si to říkám kvůli zajímavým dějovým zvratům, atmosféře apod. Málokdy se mi ale stane, abych si své "Cože?" říkal u filmu dvě hodiny z tohoto důvodu, že je tak hrozně debilní...

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál)

To je tak, když se vám seriál opravdu líbí. Berete, že je jasné (škoda), kdo přežije, ale poslední díl to úplně podělá...

Aristokočky (1970)

Mé kočičí srdce zaplesalo a vydrželo mu to celý film. Milé, krásně zpracované. Nečekejte velké dějové zvraty. Jde o krásnou romantickou pohádku s hodně kočkami, skvělým hudební stránkou, hezkou animací a milým příběhem. Kočky jsou skvělé a O'Malley gentleman z ulice. K tomuto filmu se budu velice rád vracet!

Sinister 2 (2015)

Leč "wow" efekt z jedničky se zde neopakuje, tak času nelituji. Z Bughuula se díky jedničce stala jedna z velice oblíbených hororových postav a na tom staví dvojka. Funguje to? U mě ano. Příběh naštěstí není nějak extra debilní na to, abych se chytal za hlavu a přál si konec, jako tomu bylo třeba u The Nun (2018). Naopak, byť ne jako v jedničce, tak mě film dokázal vtáhnout. Nepamatuji si na hluchá místa, atmosféra velice dobrá, hudba taktéž. Byť již není nic od kapely Aghast. Herci nerušili vůbec, naopak jsem si je i oblíbil. Na snímku je sice vidět z části "mainstreamost", ale ne nějak přehnaně. Osobně jsem rád, že jsem o Požírači dětí dozvěděl něco více, strávil s ním další film a byť trojka by již být nemusela, tak s těmto dvěma se budu rád vracet. Ať již kvůli Bughuulovi, nebo pro dávku krásně nepříjemné atmosféry.

Coco (2017)

Nevěděl jsem o filmu naprosto nic. Asi o to více mě dostal. Je zajímavé, kolik emocí snímek dokáže vyvolat. Opravdu jeden z nejlepších a nejemotivnějších animáků. Bravo!

plakát

Očista: Volební rok (2016)

Miluji tuto sérii. Skvělý nápad, který se s každým dílem více a více rozvíjí. Tempo každého filmu, které se skoro nezastavuje, má minimum hluchých momentů a člověk tak nemá moc času se nudit. Pravda sice, že zápletka zde není úplně nejoriginálnější, ale vůbec mi to nerušilo. Dějové zvraty, zpracování, nebezpečí na každém rohu, šílení zabijáci a nebo "odvrácená strana" Očisty. Místy snad i reflektující dění v našem "reálném" světě. Každý díl mě snad baví více a více.

Jigsaw (2017)

Já prostě SAW filmy miluji. Ano, nemá to wow efekt jako jednička, člověk ví, co se tam bude dít (proto u téhle série na to asi i kouká), ale vždy ho tam dokáže něco překvapit a pořád je to hezky provázané s předchozími filmy. Opět jsem se velice bavil a těším se na SAW IX, tedy reboot celé série.

Kimi no na wa. (2016)

Ano, jistě se najde dosti podobných námětů. Asijská kinematografie, a nejen anime, je jimi až protkaná. Dalo by se najít i dost zdrojů inspirací. Ať již v tvorbě jiných, či přímo v Šinkaiově. Myslím ale, že srovnávání zde není na místě. Zde je to... jiné... Pokud se dokážete od srovnávání oprostit, dostane se vám nádherného až dech beroucího snímku. Detailní, propracované, vtipné, něžné, romantické, dramatické, uvěřitelné, úžasné a zapamatovatelné. Do nejmenšího detailu.