• Krátkometrážní

Jigsaw (2017)

Já prostě SAW filmy miluji. Ano, nemá to wow efekt jako jednička, člověk ví, co se tam bude dít (proto u téhle série na to asi i kouká), ale vždy ho tam dokáže něco překvapit a pořád je to hezky provázané s předchozími filmy. Opět jsem se velice bavil a těším se na SAW IX, tedy reboot celé série.

Kimi no na wa. (2016)

Ano, jistě se najde dosti podobných námětů. Asijská kinematografie, a nejen anime, je jimi až protkaná. Dalo by se najít i dost zdrojů inspirací. Ať již v tvorbě jiných, či přímo v Šinkaiově. Myslím ale, že srovnávání zde není na místě. Zde je to... jiné... Pokud se dokážete od srovnávání oprostit, dostane se vám nádherného až dech beroucího snímku. Detailní, propracované, vtipné, něžné, romantické, dramatické, uvěřitelné, úžasné a zapamatovatelné. Do nejmenšího detailu.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Monumentální, nádherné, úžasné. Byť obsahuje řadu klasických "náhod", tak v celku nevadí. Nádherný a promyšlený svět se o to postará. Na film by se člověk mohl koukat několikrát a pořád by nacházel něco, co předtím neviděl. Ať již půjde o různorodé avatary, kteří odkazují na nejrůznější hry a filmy, tak o prostředí, kdy divákovi jistě toho unikne mnoho z toho, co se děje na pozadí. Je toho ve filmu kvanta. Hlavní postavy příjemný, záporák jak má být. Last fight skvělý a bylo krásné sledovat, jak zaměstnanci firmy fandí rivalovi, protože jsou v srdci hráči. Upřímně chci vědět, jak je napsaná kniha. P.S.: Chucky vás dostane všechny!

Na návštěvě (2015)

V rámci realistických hororů se jedná o moc dobrý počin. Dokumentární forma, která je i dobře zpracovaná, tomu dává v tomto případě lepší nádech, než kdyby se jednalo o "klasicky" točený film. Prarodiče jsou pro diváka příjemní a zároveň z nich jde neklid, který se s více informacemi stupňuje. Pořád ale nepřekračuje hranici nadpřirozena. To zde nehledejte a to je hlavní síla snímku. Byť jednou technickou bych k filmu měl, tak si myslím vzpomenete na tento film, až někdy pojedou vaše děti k prarodičům na návštěvu.

Sedmý syn (2014)

Velká škoda u tohoto filmu. Příběh by to i mělo víceméně zajímavý, vizuální stránku až perfektní, jen ho naprosto strhávají dialogy a celkově "nudná" atmosféra, která nedokáže diváka pořádně strhnout. Fantasy pohádka dobrá, fantasy film ale ne.

Děsivé dědictví (2018)

Podle mě dosti nedoceněný snímek. Nebýt ještě jednoho páru, tak jsme v sále byli s přítelkyní sami, což je veliká škoda, jelikož nevím, kdy naposledy mě horor takto uchvátil. Tohle je prostě něco jiného. Nepříjemné, psychoterorové a přitom vlastně nádherné. Nádherná kamera, která jen umocňuje napětí. Scény, které jsou velmi děsivé tím, že nic na nikoho nevybafne, byť by to v jiných filmech tak bylo. Jinak řečeno, naprosto úžasně zakomponovaný horor do dramatu. Skvělé herecké výkony, nádherné zaměření i na detaily. Permanentní nervozita, neklid z psychoteroru a atmosféry pro mě. Přítelkyně se naopak i dost bála, za což filmu další plus. Jen samá superlativa na tento snímek, byť jsou věci, které úplně nejlepší nebyli, ale čert je vem. Pevně doufám, že Midsommer bude v režii Astera a Pogorzelskiho za kamerou v podobném duchu. Hereditary je totiž pro mě horor roku 2018.

Avengers: Infinity War (2018)

Thanos je skvělý záporák. Takový, který budí právoplatně u všech strach, ale divák ho z nějaké části má vlastně i rád. Absolutně se neorientuji v Marvel Universu (takže například Visiona jsem neznal a předchozí Avengers neviděl), ani se o to nesnažím. Na jejich filmy se koukám jako na oddychovou záležitost, když mám náladu na superhrdiny, až dokonalou grafiku, barvičky, různé světy, rasy, monstra apod. To jsem zde dostal, vlastně ještě více, a Thanos to završoval. Doufám, že Infinity War - Part II bude stejně skvělý.

Sherlock Holmes (2009)

Colombo tohoto století v mysteriózním hávu. Robert Downey Jr. baví a hraje skvěle, atmosféra odpovídající, děj krásně plyne. Radost na film koukat.

Sestra (2018)

Nečekal jsem super film. Doufal jsem aspoň v průměrný snímek. Dostal jsem naprostou kravinu, kde i okolí jinak krásného opatství připomínalo parodii na béčkové gothic filmy. Otec Burke připomíná Indiana Jonese, sestra Irene je naprosto nevýrazná. Zachraňuje to trochu Frenchie, nicméně brutální míra trapnosti Sestry a všech ostatních "bubáků", která se v průběhu filmu stupňuje, až vygraduje ve "final fightu" do výšin parodie/debility, ho naprosto zastiňuje. Postava Daniela je jen třešní na dortu v pomyslné stupnici pitomosti. O nějaké atmosféře, kterou se film opakovaně snaží navodit, nelze mluvit. Není tam a nikdo, kdo viděl aspoň Kruh, se nemohl bát. Prostoru k nudě bylo naopak ve filmu dostatek. Chybělo jen několikrát zobrazení čísla 666, kdyby náhodou někdo přes všechny ty obrácené kříže, pentagramy, hady a bránu do podsvětí nepoznal, že se jedná o hrozně temný ďábelský film. První obrázky v titulcích byly super a strašidelné více, než celý film. Za ty 1 *. Pak se změnily v nějaké hořící blbosti a šly i ty titulky do háje. P.S.: "Na základě případu v roce 1952 v Rumunsku." Hahaha, to víš, že jo...