• Krátkometrážní

Šestiraňák (2004)

Takový anglický pábitel, kterému byste nejradši rozbili držku. Skvělý film! (Smutný příběh se skvělým flashbackem s explodující krávou :))

Precious (2009)

formální stránka - scénář - herectví - všechno na výbornou

Obchoďák smrti (1986)

Klasické 80s béčko NAVÍC plné všech těch 80s bomba vychytávek jako hudba a neuvěřitelná móda, vcelku dost vtipné hlášky a situace. VRCHOL KONZUMNÍ KULTURY.

Juno (2007)

Kůl. Trochu zdráhavě jsem popadla na pultech místní trafiky dívídíčko, 99 kč a piece. O filmu jsem četla hodně pochvalného mručení, když šel v kinech. Michaela Ceru jsem si užila ve Scottu Pilgrimovi a tak jsem si říkala, že investice těžce vydělané stovky snad nebude zas až tak marná. A hej nebyla! I když jsem od snímku čekala v rámci možností to nejlepší, celkem příjemně mne překvapil. Hrdinka drsná, filmový vkus hrdinů na plátně taky slušnej, film se nikomu nezaprodává, no co víc si přát. Let's have a baby, baby.

Synchromy (1971)

McLaren má naprosto vyjímečné kouzlo. Tento veselý, optimistický, hravý film mě doslova oslnil. Kombinace proměnlivých čtvercoidních objektů a barev v dokonalé symbioze se syntetickou hudbou.... slast.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Trochu vyděšená komentáři na čsfd jsem měla z Darjeelingu obavy. Neopodstatněně. Jednoznačně nejlepší film, co jsem v poslední době vyděla. Jako Andersonem dosud nepolíbená, a tím pádem nezatěžující svůj úsudek srovnáváním s ostatní tvorbou tohoto tvůrce, jsem byla nadšená. Jako zjevení z čistého nebe.

Zažít Woodstock (2009)

Fakt paráda. Autenticky zprostředkovaný feeling konce 60. let, respektovaný i kompozicí a střihem, navíc (nejen) po technické stránce (mám na mysli hlavně rozdělené plátno zobrazující zaráz několik výjevů) vzdává hold slavnému (prý nejlepšímu dokumentu všech dob, a s touto tezí mi nezbývá než se plně ztotožnit) dokumentu Woodstock M. Wadleigha (http://www.csfd.cz/film/83439-woodstock/). Samotný film není příliš "hudební", ale koncentrace na osud mladíka, který během Woodstocku poznává hranice vlastní zodpovědnosti nejen vůči rodině, ale především vůči sobě, a konečně se dokáže odpoutat, byla snad ještě zajímavější. Symbolicky odjíždí z rodného motelu spolu s posledními účastníky festivalu. Symbolem jeho budoucnosti je Kalifornie - kam se toužil vydat a kam se v průběhu filmu stěhují jeho přátelé, kam rovněž odjíždí hlavní pořadatel festivalu - zorganizovat ještě skvělejší hudební událost, koncert, který by byl skutečně zdarma, koncert Rolling Stones. Vzhledem k tomu, jak neblaze tenkrát Altamont dopadl (viz dokument http://www.csfd.cz/film/101323-gimme-shelter/), vede závěrečný dialog k silnému kontrastu s navozenou závěrečnou náladou a pro diváka zapůsobí jako proplácání. po tváři. Samotný závěr tak má nahořklou příchuť blížícího se vystřízlivění.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Vzpomínky jsou fajn, i když jsou hnusné. Tenhle film stojí za to vidět a pamatovat, i když hnusný rozhodně není!