• Krátkometrážní
  • Pohádka

Přemek Forejt feat. McSuroviny: Mc'n'Roll (2022) (hudební videoklip) odpad!

Za bakšiš ze sebe úplně na pohodu udělá šaška. A něco takového dělalo údajně "nestranného" porotce v MasterChefovi. To je prostě no comment.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Název je více než trefný. Protože svobodomyslný horolezec Luboš tak moc usiloval o sjednocení se svou družkou a synem, že si přitom neuvědomil, že si pravděpodobně už nezapíchá, protože malý kazišuk, který rozmnožování v bižuli ještě neprobíral, je všudypřítomný.

Soukromé pasti - Útěk (2011) (epizoda)

Dalo by se to shrnout do jedné věty "Když penis zavelí, rozum v prd*li".

Svatba upírů (1993) odpad!

Teda to byla taková krávovina, až jsem si říkal, jestli jsem v hodnocení některým filmům neukřivdil.

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Dvě hvězdičky dávám spíš z nostalgie. Některé dějové linky působí dost infantilně.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Co do zpracování tématu alkoholismu je to slabší, když už se něco dělá, mělo by se to udělat pořádně. A  zvlášť Češi coby dvoj-metraři ohledně nebezpečí alkoholu / drog by tohoto strašáka potřebovali jak sůl. Pan Kára by měl mít všechny důvody ke spokojenosti. Má krásný velký byt, milující ženu, která to s ním i po tom všem táhne dál, ale každému jednou dojdou síly. Má talentovaného syna, který ho upřednostňuje před svým vlastním životem. Přesto pije jak duha, protože "to už k jeho branži patří". Vladimír Menšík se na tuto roli hodil dokonale, se svými pasivně agresivními průpovídkami a obviňováním všech kolem sebe, tímto stylem hrál v drtivé většině filmů a jistě do toho dal velký kus svého pravého já. Ve filmu vede takové ty typické ožralecké kecy, viz dialog mezi ním a doktorem "Nevypadáte zrovna moc dobře, pane Kára" - "A jak bych měl vypadat pane doktore? Já tady každý večer muzicíruju v kouři, v prachu..." (úplnej horník tyvole..). Docela zajímavě se ke konci vybarvila partnerka Jaromíra Hanzlíka. Ten sice jak bambula šel znovu za otcem-ničitelem rodiny, ale jenom kvůli tomu, že má v rodině chlastače, tak proto ještě nemusí mít ve svém životě navíc hysterickou slepici, která mu bude dávat ultimáta a řešit si na něm nějaké komplexy z minulosti. :-) A tak časem takovýto človíček dojde k náhlému přetnutí gordického uzlu "Víte co? Já vám všem tady na to všechno kašlu, tady máte klíče, odcházím do **** a bude mi lépe".

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Nepochybuji o tom, že uprostřed svého Brahmá vesmíru je bosky pobíhající guru Dušek úplně spokojenej.

Jedna rodina (2022) (seriál) odpad!

Pořádný hnůj.