• Krátkometrážní
  • Pohádka

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Kopírovat něčí nápad i s názvem není dobré. Plešoun je jen jeden.

Úplné zatmění (1995)

A DiCaprio opět zazářil, tentokrát jako jeden z prokletých básníků, na jejichž neuvěřitelný obskurní život je tento film zaměřen. Život složený z absinthu, užívání drog, sodomie, obscénního chování, skandálů... a poezie. Moc se mi to líbilo.

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971) odpad!

Ta stará verze je otřesná. Jediný, kdo mi byl jakž takž sympatický byl pan Wonka. Ze zevnějšku umpalumpů ve staré verzi bych měl noční můru, vidět to jako děcko. A docela chápu režiséra Tima Burtona, že v remake verzi některé scény z originálu úplně vynechal a jiné předělal, byly to opravdu pitomosti.

Pěst Ježíšova (2012)

Dost jsem se u toho nasmál, jak u hlavního snímku, tak u těch krátkých scének, škoda, že z toho neudělali normální film. :-) Ježíš, na začátku poklidný kazatel, který zapříčinil zombie apokalypsu se záhy promění v krvežíznivého berserka s motorovou rybou. :D

Blondie - Maria (1999) (hudební videoklip)

Jedna z naprostých klasik někdejší hitparády, ještě dnes ji občas hrají v rádiu.

Arvéd (2022)

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekal jsem něco jiného. Více rituálů, více okultismu, možná i nějaké decentně natočené nadpřirozeno při evokaci různých entit, že se třeba divák, který do tohoto tématu není zasvěcený, dozví něco bližšího z tehdejší české hermetické scény. Namísto toho je celý snímek zaměřen na totálně vyšinutého udavače, odsouzeného k těžkému žaláři za komunistického režimu. Stačilo mi to vidět jednou.