Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

Pokud by dokument byl o někom jiném než Bruceovi, byl bych kritičtější. Jenže je o Bruceovi a navíc tu o něm mimojiné moc hezky mluví nejlepší boxer tohoto tisíciletí Manny Pacquiao (jsem jeho fanoušek, kupodivu).

Se šavlí v ruce (2019)

Semidokument, jehož hlavní hrdinkou je polská šavle. Můžeme tak sledovat její zrod z rukou slavného polského mečíře a její "obrušování"  tréninkem a bojem v rukou mladého polsko-litevského šlechtice. Výprava a choreografie soubojů mimo České možnosti (ach, jo...).

Rocky (1976)

V mládí mě iritoval konec, jako čtyřicátník kvituji, že se Rocky vůbec do toho posledního kola dostal.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Detektivka, se zajímavými a dobře zahranými postavami, občas hrozně divná až surreálná, ale nepřetržitě udržující diváka v napětí, které jak píše Cimrman "je neustále stupňováno pravidelným střídáním dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání". Hodnoceny jen první dvě série.

Jak Bruce Lee změnil svět (2009) (TV film)

Tento dokument mi odpověděl na otázku zda byl Bruce Lee člověk nebo mimozemšťan. A ano, byl to člověk, který veškeré své úsilí a znalosti (podpořené nejen zkušenostmi, ale i v té době známými vědeckými poznatky) investoval do seberozvoje a stal se ikonou bojových umění. Jako mentální a fyzický mrzák smekám před touto osobností a oceňuji práci tvůrců, která není bez chyb, ale plné hodnocení si zaslouží.

Sexmise (1983)

Pokud se nemýlím tak poprvé jsem film viděl ještě za bolševika v dnes už neexistujícím Ostravickém kině v doprovodu maminky (nesehnala hlídání a prodavačka lístků přístupnost neřešila, byla to naše známá) a jediné co si vybavuji, je závěrečný záběr na pindíka přes celé plátno... . Dal jsem si proto repete a musím konstatovat, že ten film zraje jako víno. To co bylo v minulosti hodnoceno jako humorné (s vyjímkou Ameriky, tamní feministky prskaly) je dnes černohumorné a skoro až na hranici dobrého vkusu, který odporuje nynější levicové evropské kinematografii a agendě = známka kvality. Skvělý film.

Polské modlitby (2022)

Paradokument levicové aktivistky (sama se tak označuje, zde s ní naleznete velmi nezajímavý rozhovor) o jednom nevyzrálém klukovi, který najde světlo na konci tunelu. Informační hodnota nulová (stejně jako rozhovory s Grétou, u níž nevyzrálost nahrazuje porucha autistického spektra). Hodnotově neukotvená a ničím zajímavá osobnost by prostě neměla být středobodem filmového díla (pokud to není úmysl, ale zde jde o světonázor a nikoliv o Anteka). Se vším respektem k Antekovi jsem mnohem zajímavější než on a proto nechápu proč paní/pan/ono Nobis nestojí před mými dveřmi a nevyžaduje se mnou natočit dokument.

Po-lin. Okruchy pamięci (2008)

Nepříliš divácky vděčný dokument, který ocení zájemci o polskou historii a židovskou diasporu. Zde je k 28. 7. 2023 dostupný na Youtube (v polském znění a mizerné kvalitě).

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Bezbřehý akční orgasmus, který dal zapomenout na nepříliš povedenou trojku. Zatoichi a pejskař jako nečernobílí padouši dokonalí. A samotný John Wick jen potvrdil, že je alternativní verzí Nea z Matrixu, protože je nesmrtelný.