Sanctum (2011)

Dobrá tedy, uznávám, že to není nejlepší film roku, ale špatný teda rozhodně není. Já co jsem čekal, jsem i dostal, což se mi často nestává. Záběry kamery opravdu stojí za to a to jsem to neviděl ve 3D. Lokace je opravdu nádherná ! R. Roxburg zde hraje skvěle. To, že je dobrý herec dokázal i ve špatných filmech " Van Helsing a Liga výjímečných ". I. Gruffud zde, také není vůbec špatný. Mladík R. Wakefield hraje opravdu nic moc, ale za to může ten jeho nepřijemný hlas. Pokud jde o J. Camerona, tak ten se na filmu podílel jako producent, doporučil pár lidí ze štábu " Avataru " a zapůjčil kamery, tak že nemá smysl tady na něj házet nějakou špínu. Pravdou je, že film se podobá " Pádu do tmy ", ale vždyť to je horor, který má hodně chyb, tak proč to srovnávat .

Barbar (2009)

Režísér N. W. Refn se rozhodl natočit historický film spíš sám pro sebe než pro diváky. Ono totiž toto zpracování není úplně pro každého. Je to spíš pro nezávislého diváka, kterému nevadí brutální záběry. Nečekejte potoky krve, ale když někdo umírá, tak to stojí za to. Boje jsou natočeny velmi reálně, což je asi největším plusem tohoto drsného filmu, o drsné době a o drsných bojovnících. Režisér i hodně experimentoval se záběry kamery, některé jsou opravdu moc povedené. Dánský herec M. Mikkelsen, už v " Casinu Royale " dokázel, že umí skvěle hrát a tady to jenom potvrzuje, i přesto, že za celý film se sebe nevydá, ani jedno slovo .

Pouta (2009)

O totalitním režimu, už toho bylo natočeno docela dost. Myslím, že toto téma je v dnešní době, už trošku pasé. Každopádně tento film, je ze všech pokusů ztvárnit tuto dobu, asi tím nejpovedenějším. Neokoukaný herec O. Malý je zde naprostý skvělý, doufám že soška Českého lva ho nemine. Dialogy jsou velmi dobře napsané, jsou ostré a neberou si žádné servítky a tak by to mělo být. Kamera je perfektní, jsou zde velmi dobré záběry. Škoda jen, že film není o cca 30min kratší, ona totiž ta poslední půlhodinka se neskutečně vleče, což je velká škoda. Ještě bych změnil song u zavěrečných titulek, protože ten se do filmu vůbec nehodí. Měl tam být spíš nějaký bigbeat např. Plastici. Jinak, ale tento film patří mezi ty nejlepší porevoluční filmy u nás, tak že ho mohu vřele doporučit .

Rallye smrti 2 (2010)

Tento prequel se opravdu moc nepovedl ! L. Goss nemá charisma, S. Bean je sice dobrej, ale je tam krátce, D. Trejo zase hraje, až moc nepřirozeného klaďáka a V. Rhames, už má nejlepší léta za sebou. Kaskadérské kousky s auty jsou sice dobrý, ale praktický kopírují jedničku, tak že nic nového. Film občas ztrácí grády a je v něm spoustu nesmyslů. Dialogy jsou místy hodně trapné. Původně jsem chtěl dát pouze 1 hvězdu, ale pak jsem se podíval ještě na filmové bonusy na DVD a řekl jsem si : dobrá tedy, snaha tu nějaká byla, dám 2, ale víc, už opravdu dát nemohu .

Králova řeč (2010)

Popravdě řečeno, tohle téma filmů, mě moc nezajímá. Kdyby tam nehrálo pár mých oblíbených herců a nemělo to několik nominací na Oscara, tak bych se na to, asi ani nekoukl, což by byla velká škoda. Film je to totiž po všech stránkách povedený, to se musí uznat. C. Firth a G. Rush jsou tam vynikajicí, za to bych jim oběma přál Oscara. I když je to film, tak na jedno shlédnutí a mohl by být i o něco kratší, tak vám ho mohu vřele doporučit .

Mechanik (2004)

Za tento film, bych dal Ch. Baleovi Oscara ! Jeho herecký výkon, je velmi přesvědčivý, určitě tomu hodně pomohlo, že kvůli roli zhubnul o neuvěřitelných 30kg a pak rychle nabral svalovou hmotu, aby mohl hrát Batmana. Ch. Bale občas nemusí ve filmu, ani hrát, jenom pohled na něj navodí skvělou temnou atmosféru. Dobře hraje i M. Ironside, který má malou roli, ale docela výraznou. Jsou, zde i velmi dobře vybrané lokace, divák ani nepozná, že se film natáčel v Barceloně. Obzvlášť továrna, kde Ch. Bale pracuje je přímo peklo samo o sobě. Co říci na závěr : Pokud máte rádi mysteriózní thrillery, v kterých je depresivní atmosféra, s prvky psycha a paranoii, tak z tohoto díla budete stejně nadšeni jako já .

Sociální síť (2010)

Jsem velký fanoušek Facebooku, tak že tento film shlédnout byla pro mě víceméně povinnost. Je pravda, že jsem od tohoto moc nečekal a tudíž jsem si dával se shlédnutím opravdu na čas. Film má teda hodně pomalý a trošku nudný rozjezd, ale postupem času vás velice dobře vtáhne do děje. Mohu říct, že se mi film nakonec líbil. Je po všech stránkách dobře natočen. Herecké výkony všech herců jsou dobré, především J. Timberlake je tam naprosto skvělý. Film má dobrou kameru a střih. Hudba, která místy převišovala dialogy mě hodně bavila. Vypadá to, že soundtrack by mohl stát opravdu za to. Bohužel film stačí vidět pouze jednou, podruhé, už bych to nebylo ono a právě díky tomu jsem v celkovém hodnocení nedal plný počet hvězd .

Černá smrt (2010)

Jsem maximálně nadšen !!! Tento film je totiž ještě lepší než jsem čekal. Bál jsem se, aby film nevypadal jako " Solomon Kane " a to se naštěstí nestalo. Film má skvělou temnou atmosféru od začátku, až do konce. Po dlouhé době, je to film se zajímavým koncem. Dokonce i výběr všech herců mi naprosto seděl. Když to shrnu, tak tohle je film, přesně podle mého gusta, který můžu vidět klidně 10x a pokaždé mne bude bavit .

Oprávněné vraždy (2008)

Páni herci jako jsou Al Pacino a Robert De Niro, tak na ty je vždycky radost pohledět. Ať točí jakýkoliv žánr, tak vždycky jejich výkon je stoprocentní . Vím, že tohle nebude patřit mezi jejich nejlepší filmy, ale mezi ty nejhorší teda také ne. Já krimi opravdu moc nemusím, ale tohle mě prostě bavilo. Je pravda, že film nenabízí nic nového, pár filmů a seriálů trošku kopíruje, ale to se dá i odpustit, protože film docela dobře šlape. Jsem moc rád, že jsem viděl film dabovaný, protože dabing je v něm teda skvostný a také díky němu přidávám o i jednu hvězdu navíc. Kdybych to, ale sledoval v původním znění, dal bych určitě hvězdy 3 .

Legenda o sovích strážcích (2010)

Po vizuální stránce je to nádhera. Grafika a animace je úžasná a zasloužila by si právem Oscara. Bohužel to je, tak asi vše, z čeho jsem byl oukouzlen. Jako pohádka pro děti to moc nefunguje a starší diváci se u toho budou hodně nudit. Nápad to má sice dobrý, ale scénář má hodně slabin. Chybí tomu určité napětí a možná i humor, když je to pohádka pro děti. Dialogy jsou taky zvláštně napsaný. Je to prostě, tak na jedno podívání. Celkové hodnocení je, tak na 2,5 hvězdy. Nedá se nic dělat, animáků je fakt dost a konkurence je příliš veliká .