Přizdis*áči (2011)

Jsem fanoušek filmů " Klub sráčů a série Prciček ", tudíž i z tohoto filmu jsem byl nadšen. Vždycky si totiž vzpomenu na sebe, jak jsme kdysi s kámošem vyráželi na dovči k moři. Scénář se totiž od některých situací moc nelišil a trapných situací jsme zažili docela dost. Dnes, ale na to rád vzpomínám. Co se týče Přizdis*áčů, tak mi tam sedělo naprosto vše. Režie, kamera, výběr herců, dialogy, letní lokace a soundtrack. Seriál jsem ještě neviděl, ale určitě si ho rád dám.

Santiniho jazyk (2011) (TV film) odpad!

" Vždyť to nedává žádnej smysl " pravil M. Taclík v tomto filmu a měl velkou pravdu. Už hodně dlouho jsem neviděl tolik nesmyslů a chyb ve filmu. Čekal jsem tajemno, čekal jsem od J. Stracha, že to bude aspoň trochu fungovat jako " Dáblova lest " a dostal jsem toto. Jediné co bych pochválil jsou záběry kamer na interiéry kostelů, ale to je aspoň na tu jednu hvězdu příliš málo.

Prokletý klub (2009)

Mám rád sportovní filmy a obvlášt ty o nejlepším sportu na světě. Tento film patří mezi ty nejlepší ve své kategorii. Skvělé herecké výkony, dialogy, kamera je sice občas zvláštní, ale to se dá odpustit. Nebyl jsem si jist plným počtem hvězd, zvažoval jsem chvílema i 4, ale po shlédnutí 30min vystřižených scén na DVD bonusech jsem, už neváhal.

Válka Bohů (2011)

Po vizuální stránce je to naprosto dokonalé. Skvělé triky, kostýmy, rekvizity, choreografie soubojů. Vynikajicí Mickey Rourke, který jde herecky neskutečně nahoru. Komu se líbila 300, tak bude nadšen i tímto dílem. Film má své menší nedostatky, např. otevřený konec, kvůli kterému jsem zvažoval jít s jednou hvězdou dolů. Na druhou stranu jsem se v kině skvěle bavil a musím říct, že tento film patří letos do mé TOP 2011 a proto jsem se rozhodl pro plný počet hvězd.

Noc je ještě mladá (2011)

Příjemný film se super soundtrackem. Na filmové hudbě hrozně záleží a co může být lepšího než pecky z 80´s. Film mi sedí, už kvůli výběru herců, Topher Grace je sympaťák, Anna Faris vtipná a M. Biehna mám rád už od dob Terminátora a Vetřelců. Původně jsem zvažoval 3 hvězdy, ale pak jsem si řekl, že s hlavním hrdinou mám pár věcí docela společných ( např. jsem také pracoval v Music Shopu ) a tak jsem se rozhodl, že jednu hvězdu ještě přidám.

Šéfové na zabití (2011)

Tento film stojí za to vidět kvůli těmto čtyřem hercům ( K. Spacey, J. Aniston, C. Farell a J. Fox ). Jejich role jsou totiž velmi dobře napsany a herci se na ně dobře hodí. Ostatní herci také nejsou vůbec špatní, jen už tolik nevynikají. První hodina filmu šlape naprosto skvěle a zvažoval jsem i 5 hvězd v celkovém hodnocení. Bohužel zbytek je, už jen průměrný film s obyčejným koncem, což je velká škoda.

Lovci hlav (2011)

Evropské filmy jsou prostě jiné než ty americké a to je dobře. Každopádně U.S. verze tady bude co nevidět. Co k tomuto filmu dodat? Film je originální, jsou zde neokoukaní herci s dobrými hereckými výkony, zajímavá lokalita severu, dobře poskládaný soundtrack a hlavně je tu scéna ( kadibudka ), která vejde do dějin kinematografie.

Vyměřený čas (2011)

A je to tady !!! Konečně první letošní zahraniční film, u kterého jsem se dočkal plných 5 hvězd. To co mi letos chybělo u jiných filmů, jsem tady konečně našel. Nenápadný trailer naznačil, že by to nemuselo být špatné, ale že to bude takhle dobré jsem fakt nečekal. Základ úspěchu je totiž originální nápad a ještě když k tomu připočtu skvělý výběr všech herců, tak pak, už není třeba co dodávat.

Nákaza (2011)

Velice dobře natočený film. Vše působí naprosto reálně. Skvělý herecký výkon Mata Damona. Musím pochválit i kameru a určitě nesmím zapomenout na soundtrack. Hudba totiž dodává tomuto filmu, dost zásadní atmosféru. Jediný mínus, za který srážím 1 hvězdu je ten, že film působí trošku nezávisle, což může pár lidem vadit.

Voda pro slony (2011)

Konečně film z cirkusácké prostředí, na který se dá koukat. Především Ch. Waltz opět dokázal, že je pan herec. Dal bych mu z fleku dalšího Oscara, lepší herecký výkon jsem totiž letos neviděl. R. Pattinson a R. Witherspoon zaslouží také za své herectví pochvalu. Film má ideální délku, tak, že je přesně tak dlouhý, jak má být. PS: Toho slona, bych bral domu hned.