Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Horor

Recenze (234)

plakát

Vřískot 6 (2023) 

Po skvělém pátém díle, už šestkou tak unešen nejsem. Začátek byl sice super. I akce v sámošce, ale metro a finále mě zklamalo. I kdo jen tentokrát Ghostface mě příliš neoslovilo. Absence Neve Campbell byla znát. Dobrý, ale byl ústřední song od Mikea Shinody. PS: Sérii Vřískot mám hodně rád, tak už prosím raději nové díly netočte.

plakát

Víly z Inisherinu (2022) 

Prvních cca 30min jsem si říkal: Ajeje, to je zase film pro náročného diváka, ale pak jsem se do toho nějak dostal. Po 60min, už začal film mít ty správné grády. Čekal jsem teda lepší finále, ale i tak, je to velmi povedený a originální film, na který se jen tak nezapomene. Colin Farrell si opět vybral skvělí scénář. Svou roli zahrál výborně. To samé platí i o Brandonovi Gleesonovi a Barrymu Keoghanovi. Myslím, že herecké ceny je neminou. Film je i skvělou reklamou na Irskou přírodu. Hned bych tam jel na dovolenou.

plakát

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda) 

Prvních cca 30min mě to bavilo. Jakmile, ale začne rok 2023, tak je to docela nuda. Z herců mě baví jen Pedro Pascal. Depeche Mode na závěr potěší, ale nezvednou hodnocení. Doufám, že příští díly budou o dost lepší, protože jinak zatím nic nového pod sluncem. PS: Hra je dobrá, ale zkoušel jsem jen začátek.

plakát

Avatar: The Way of Water (2022) 

13 let uběhlo jako voda a Avatar tu máme zpět. Pořád mě to baví, ale už nejsem unešen. Trikově je to opět velká pecka. Jen ten Wow efekt se tentokrát nedostavil. 3D místy funguje dobře, ale něco tomu ještě chybí. Příběh je dobrý i když na můj vkus, až moc Family styl. Možná byla i chyba, že jsem nedávno viděl Black Panthera: Wakanda nechť žije, který je tomu místy podobný. Co říci na závěr: Kdo byl nadšen z jedničky, tak nebude zklamán dvojkou. Vidět ve 3D je opět nutnost.

plakát

Wednesday - Requiem pro krkavce (2022) (epizoda) 

Vcelku podařené finále. I když pro mne dost předvídatelné. Bylo mi od prvního dílu jasné, že Christina Ricci, tam nebude hrát kladnou roli. To byl, asi i hlavní důvod, proč se zase nechala ukecat do The Addams Family. Jinak doufám, že bude další řada, protože tenhle seriál mě fakt bavil.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Jsem ohromen! Na České poměry výborné. Casting se režisérovi P. Jáklovi velice povedl. Nejen B. Foster, R. Moller, M. Caine, T. Schweiger, W. Moseley, S. Lowe nebo třeba K. Roden, ale i malé role jsou velmi dobře zahrané. Nejlepší na filmu jsou krvavé bitevní scény. Klobouk dolů před kaskadéry. Výborná je i kamera, hlavně ta z dronu. Dobrý je i výběr známých lokací. Jasně film je místy hodně fikce, ale zase je napsáno, že je to na motivy a né podle skutečných událostí, tak proč za to strhávát hvězdy, když je to dobře natočené. Co říci na závěr: Petra Jákla jsem jako režiséra trošku podceňoval, což byla chyba.

plakát

Baggio: Božský copánek (2021) 

Roberta Baggia považuji za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Zároveň je to i můj Nej fotbalista a to asi i navždy zůstane. Proto jsem se i těšil na tento životopisný film o něm. Zároveň jsem, ale jeho promítání odkládal, protože jsem od toho nečekal extra kvalitu. Film, ale příjemně potěšil. Andrea Arcangeli hraje Baggia skvěle. Jediné, za co srážím jednu hvězdu, že film docela přeskakuje jeho úspěšnou kariéru a dokonce vynechal i zásadní moment a to ten, že Baggio od finále 1994, šel ještě jednou kopat důležitou penaltu a tu už proměnil, což byl velký risk a také neskutečná frajeřina. Za to klobouk dolů. Co říci na závěr: Viva Italia! Roberto Baggio Forever!

plakát

The Gray Man (2022) 

Průměrný akční film, na kterém vysoký rozpočet není moc znát. Největším plusem filmu jsou herci ( R. Gosling, Ch. Evans, A. De Armas a B. B. Thornton ). Příběh není orginální, ale na druhou stranu jsem se nenudil. Digitální triky místy docela špatné. Chybou filmu, bylo i podle mého točit část filmu u nás v ČR. Vítkov se Žižkou zasazený do Berlína možná nepoznají tupci z U.S.A., ale část evropanů určitě ano. Přitom sochu Jana Žižky ani nemuseli zabírat nebo jí mohli trikově odstranit, když měli takový rozpočet. Co mi ještě vadilo, tak byl ten paskvil tramvaje Škoda 14T na kolečkách bez elektriky. Takovou technologickou vychytávku nemají ani jejich tramky v San Franciscu. Co říci na závěr: Dalo se to, ale čekal jsem od toho o dost lepší film, takže klasika Netflix.

plakát

Životní trefa (2022) 

Nejlepší film Adama Sandlera a zároveň nejlepší film z prostředí basketbalu.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Jako fanoušek Avengers a zároveň Evil Dead jsem maximálně spokojen. Dostal jsem přesně, co jsem od toho chtěl. Je to prostě typický, starý dobrý Sam Raimi. Za každou temnou Marvelovku jsem fakt rád. Jen tak dál.