consuela1

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.12.2017  15:33
    Paddington 2 (2017)

Advent dva roky za sebou přinesl mimořádné filmové zážitky- po loňském Andělu Páně2 přichází podruhé také peruánský medvídek. Tentokrát přináší návod jak zlomit srdce ostřílených kriminálníků (pomerančovou marmeládou), jak vytvořit prototyp hvězdy (obsadit Hugha Granta), jak udržet smích v kině (skvělým britským humorem suchým jako Pinot Gris), jak přinést nejkrásnější dárek tetě Lucy (milovat ji) a jak obdarovat, kromě tety, také diváky. Díky, Paddingtone, za báječný dárek!

• 2.12.2017  09:59

Prozatím nejslabší díl série. Pomýšlela jsem na dvě *, nicméně tu třetí jsem nakonec přidala za závěrečné minuty, které po předchozí více než hodině nudy a opakování stejného schématu naznačují, že se scénárista přece jen probudil..

• 5.11.2017  10:19

Svatá čtveřice žije v absolutním mikrosvětě, ve kterém je i intimita samozásobitelská. Výměna partnerů v tomto až patologicky propojeném přátelství by nerozhodila ani autistu, protože si všichni nejméně dvacet let vidí doslova až do talíře a tráví spolu neustále veškerý čas. Závěr filmu také naznačuje, že přínos byl krátkodobý a že se po opět přechodném experimentu žen co nevidět vytvoří svatá šestice (se zapojením Munzara a Gýrové) a později svatá desetice, všechny děti inclusive. Nepochopila jsem, co nového a objevného nám chtěl film sdělit a jaký byl vlastně jeho dramatický oblouk. Nebo vlastně pochopila- vůbec nic a žádný. Tak ale proč tedy film vznikl?

• 10.9.2017  10:57

Velice pěkná animace a povedená hudba, byť s několika povědomými motivy. Pobavilo mne ztvárnění zloducha ohrožujícího existenci muzea - podobou mi připomíná Jiřího Paroubka, včetně detailů. Nerada bych animátory podezírala, že to nějak souvisí s hlavnim posláním filmu: mít srdce na pravém místě.

• 21.4.2017  10:16
    DonT Stop (2012)

Film ocení pamětníci těch úžasných koncertů konce osmdesátých let - E!E, Plexis, Visací zámek....a další. Dneska si tehdejší vyznavači punku tak maximálně vymění o víkendu dress code za tričko s punkovými motivy, pod které si ale raději obléknou teplý nátělník. To je teprve ta pravá známka punku :-)!

• 31.3.2017  08:46
    Jako bychom se ani neznali (divadelní záznam) (1982)

Příběh o prázdném rodinném kruhu, postavený především na vynikajících hereckých výkonech. Všichni protagonisté, s jedinou výjimkou, nás svým uměním mohli těšit ještě mnoho let. Výjimkou je Ivan Luťanský, který svým provedením role ubezpečuje, jak úžasných výkonů jsme se od něj ještě mohli dočkat, kdyby mu nezbýval pouhý rok života…

• 19.3.2017  17:08

Všechny mé noční košilky mají silné sociální citění, jsou rovnostářské a nemají nejmenší výhrady proti přátelství s košilkami z nižších sociálních vrstev. Naštěstí jsou i jiné košilky- některé jsou pyšné, jiné závistivě pozorují nadýchanější krajku, nebo sametovou výšivku na kolegyni. Naštěstí proto, že jinak by neměla kočička námět na vyprávění, kterým rozehnala pejskovo bolest ze zraněné tlapky a mne vrátila do dětství, k hlasu z gramodesek.

• 19.3.2017  12:38

Když jsem 59 minut sledovala Sulejmána, bylo to 59 minut mého života, ve kterých jsem přemýšlela o konverzi k islámu :-)

• 3.12.2016  18:15

Nejsilnější kinozážitek po mnoha letech, který mi přinesl všechno, co očekávám od adventního filmu: scénář, který co chvíli vlídně rozesměje, nádhernou hudbu klenoucí se nad schikanederovsky kouzelnými krumlovskými uličkami, trochu nebeského dojetí, i koření v podobě přitažlivosti po čertech uhrančivého Jiřího Dvořáka, pohledného Stanislava Majera, charismatického Jiřího Bartošky a nakonec i veršujícího párkaře. Poslední záběr na herecké hvězdy v nebi mne na malou chvilinku zabolel vědomím budoucího naplnění a zároveň zahřál, že se vlastní smrti budu bát o mnoho méně, pokud mi Jiří Strach slibuje, že takhle to bude vypadat na onom světě. A ještě jeden hřejivý pocit: ve zcela vyprodaném kině jsem poprvé od roku 1986 při závěrečných titulkách slyšela dlouhý potlesk!

• 17.10.2016  10:58
    Vražda před večeří (TV film) (1972)

Mne někdo zabít PŘED večeří, to by mne skutečně naštval...

• 30.9.2016  19:46

Filmy, ve kterých se podílel na scénáři Karel Poláček, nejsou v mém srdci nikdy v taloně, ale naopak vždy na výsostném forhontě. Jeho humor mne bude bavit do chvile, kdy budu efektivne mrtvá žena...

• 29.7.2016  11:30

Zkáza krásou nepřináší nic nového. Jedná se o kompilát starého dokumentu Sladké hořkosti L.B., čtení hereččiných memoárů a záběrů, které bylo možno dávno vidět v pořadech typu Hledání ztraceného času. Vznik tohoto dílka si tak vysvětluji pouze touhou svézt se na vlně zájmu o Lídu Baarovou v době vzniku filmu F. Renče.

• 21.7.2016  12:29

Co mám společného s paní Columbovou? Výsledky v pěstování afrických fialek :-)))

• 16.7.2016  09:46
    Live in Bzenec (koncert) (1991)

Také já vím přeně, co jsem dělala 29. 6. 1991 . Seděla jsem doma, trucovala a přemýšlela o rodičovraždě, protože mně naši nepustili do Bzence. Těšila jsem se zejména na milované Sestry, na kterých jsem byla rok předtím v českobudějovickém KD Vltava, kde byly předkapelou Visacího zámku. Kdo by byl řekl, že koncerty obou kapel budu navštěvovat dlouhá léta a navštívím ještě v roce 2016! Na dnes již legendární koncert jsem se tedy díky záznamu podívala o pětadvacet let později a nehodnotím nic jiného, než báječnou reminiscenci.

• 16.6.2016  15:07
    Brouk v hlavě (TV film) (2002)

"Máte něco k proclení?" Pokud ano, rychle k Něžné kočičce, kde si na žádného celníka ani nevzpomenete!!! :-)))

• 28.2.2016  09:28
    Don Giovanni (1979)

Zatáhněte závěsy, zapalte svíčku, nalijte si víno a na tři hodiny zavítejte do rokokového světa plného ušlechtilých i zavrženíhodných vášní, nádherné hudby a fascinující podívané. Není přiléhavější jméno pro průvodce tímto světem než miláček boží (a můj)- Amadeus. Ale jak je možné, že v Madamina, il catalogo è questo zcela nedpustitelně chybí Češky?Leporello, Leporello...nevedeš seznam ledabyle :-)?

• 11.2.2016  12:18

Nejvíce mne rozesmála scéna zakládání Branické filharmonie branickými nezaměstnanými muzikanty a zapití tohoto významného mezníku v dějinách hudby kolujícím pivem. A koho to nerozesmálo, ten ať si vymění ložisková kulička :-)))!!!

• 8.2.2016  17:53

Vizionář Dalibor Janda nazpíval soundtrack Oheň, voda, vítr již dávno před vznikem filmu :-)

• 23.1.2016  18:38
    Dobrovolní hasiči roku 2015 (TV pořad) (2015)

Hasičům za pět a více hvězdiček, plným právem, s úctou a obdivem. Pořad jako takový za tři. Celkově, při svatém Floriánkovi, za čtyři.

• 6.1.2016  12:32

Sedmnáct nejslavnějších železničních vagónů světa plných noblesy a elegance v doprovodu šaramantního Davida Sucheta, od kterého jsem se dozvěděla vše, co mne kdy o Venice Simplon-Orient-Express zajímalo.

• 22.11.2015  18:23

Během mého dětství se každý večer odehrával rituál ukládání všech panenek a medvídků do postýlek, podkládání hlaviček a přikrývání. V noci si totiž moje hračky povídaly jak se o ně starám a já tak pokaždé usínala s lehkou obavou, jestli v jejich hodnocení obstojím. Během filmu jsem se zastyděla se a zazpytovala svědomí. Po závěrečných titulkách jsem šla do sklepa, dvě hodiny přemisťovala krabice, ruce jsem měla špinavé od prachu, ale...moje Petruška z roku 1978 ve žlutých šatičkách háčkovaných mou babičkou sedí zase blízko mne.

• 24.9.2015  11:13
    Syn (TV film) (1979)

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby. Dětská mysl nezatížená předsudky vůči postižení našla způsob, jak se dorozumět s mamkou, kterou on a bráchové tak moc potřebují.

• 6.9.2015  10:27
    Filmy z Václaváku (TV seriál) (2007)

Sedmnáct nedělních zastavení, v nichž divák hledá ztracený čas tentokrát na proslulém českém náměstí, které vidělo všechny (ne)slavné dějinné okamžiky našeho národa a všechny slzy, nebo smích na tvářích jeho obyvatel. Které vidělo všechny oslavované i zatracované vládce i všechny uchvatitele. Které zažilo tisíce začátků a konců lásek pod sochou svého jménodárce. Kterému tolik domů vzali a nových dali, aniž by se s ním nějak zvlášť radili. A které se dávno jen vědoucně a shovívavě usmívá lidské pošetilosti a ví své o veškeré pomíjivosti. Pro mne sedmnáct důvodů proč být sedmnáckrát v neděli u televize a s láskou sledovat tak nádherný dokument.

• 4.9.2015  15:12
    Cesta do Vídně a zpátky (TV film) (2007)

Hodně silné tři hvězdičky, jejichž sílu ještě umocňuje povedená hudba a skvělé hudební texty. Po celou dobu toho úžasného setkání téměř bolí, že na všechno, co se stane (a ještě víc se toho nestane) jsou jen a přesně tři dny, a ani jeden navíc. Jenže otočit řeky dvou životů proti proudu je téměř nemožné, zejména když život toho osudového, velmi přitažlivého a okouzlujícího muže řídí nejmocnější vládce.

• 23.8.2015  12:36
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Po mnoha letech agónie televizní zábavy už je člověk smířený se vším a s láskou vzpomíná i monoskop, který nabízel ve srovnání s dneškem gejzír zábavy. Absolutní úpadek však nemusí být ještě dnem. Může být ještě hůř než nejhůř- důkazem je pořad Tchyně. Vyvolá pocit trapnosti a studu za všechny protagonisty, zejména ale za samozvanou odbornici na rodinnou terapii, paní Štikovou. Její vyjadřování spočívá výhradně ve stupidních klišé odposlouchaných v amerických rodinných filmech. Slova jako rodina, srdce a láska jsou frekventovanější než vulgarismy v nádražní restauraci. Zásadních problémů rodiny se nedotkne vůbec- nesmyslně vede rozhovory o důsledcích, nikoli o příčinách, rozrýpává třinácté komnaty, aniž by z nich nabídla východisko. Nakonec najde spásu v návštěve bazénu a ve společném obědě. Měla by se napříště přidržet své erudice v oboru střelnice- houpačky- labutě a sortiment růže na špejli- opička na gumičce rozšířit například o nabídku nafukovacího Kokty. p.s. rozesmál mne akorát ten malý kluk, který na dojemný dotaz paní Štikové co cítí- jestli také tu sounáležitost a rodinnou lásku odpověděl, že necítí nic, leda čerstvý vzduch :-)

• 10.7.2015  12:07
    Královna (2006)

Laciná a jednoduchá manipulátorka veřejným míněním si pár dní po smrti vychutnává svůj největší triumf vůči královně.

• 10.7.2015  08:55
    Bestiář (2007)

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Letošní léto tak nepřineslo jen úmorná vedra, nápor uprchlíků a řeckou krizi, ale k tomu všemu ještě reprízu Bestiáře.

• 27.5.2015  09:31
    Lakomec (divadelní záznam) (1972)

Moliére je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Je dokonalým, velmi vtipným, avšak laskavě shovívavým znalcem kaleidoskopu lidských povah. Miloš Kopecký září v jednom z nejlepších divadelních představení, v jedné ze svých nejlepších rolí, ostatní nezůstávají ani o píď pozadu a já jsem od první minuty propadala malomyslnosti, že tahle nádherná zábava bude mít za necelé dvě hodiny svůj konec :-(

• 29.3.2015  17:18
    Děti na tahu (TV pořad) (2015)

SALE 99% televizní zábavy. Vyloupená stejně pitomá Zlatíčka. Humor opět čerpající z dětské „bezelstnosti“ a „upřímnosti“, ve stylu Marie Poledňákové. Nejvíc ubohý a ostudný byl díl, kde Martin Dejdar s výrazem Ester Janečkové z plačící dívenky lámal podrobnosti o smrti jejího tatínka. Na adresu matky, která tyto psychodejdarovské hokuspokusy se svým dítětem připustí- za honorář- se nebudu vyjadřovat, protože taková slova nepoužívám.

• 23.2.2015  12:06

První za báječný klukovský svět a pravé přátelství. Druhá za temný dospělý svět. Třetí za tanec s babičkou. Čtvrtá za zlom uprostřed filmu od stylu Bylo nás pět k závěrečnému monologu. Pátá a opravdu srdeční za rodné Budějce, včetně krmení labutí, které jsem ve stejné lokalitě prožila mnohokrát s mým dědou a potom i bez něj... Šestá za režii a úžasné dětské výkony. Mínus jedna za jemnou pilkou přitlačené rozuzlení, které pro mne, která ruku podanou v závěru filmu podává podobným lidem každý den, nebylo překvapivé, ale naopak úplně přirozené a normální.

<< předchozí 1 2 3 4