Krutý a výjimečný (2014)

Veľmi suchý film, ktorý aj keď na prvý pohľad srší nápadom, že to pravé peklo, je večne opakujúca sa slučka i tak sa mi zdalo, že je to celé nedotiahnuté a nedomyslené. Vzťah medzi hl.hrdinami ani nezačal a už vlastne došlo ktomu najhoršiemu, respektíve sa o nich nič nedozvieme a celá pointa vraždy a aj jeho prevedenie je prinajmenšom podivné a akési nasilu, len aby sa mohlo pokračovať v príbehu. No a koniec, ktorý sa niektorím páčil, mne pripadal úplne hrozný. Ale určité napätie to v sebe má a nuda to tiež nieje, takže aspon toto plus...

Hlasy (2014)

Parádne prepojenie horroru a komédie o jednom človeku, čo keď nezoberie svoje prášky, začnú sa diať naozaj zlé veci. Reynoldsove prevtelenie do postavy je podarené a príbeh je zaujímavý a vtipný.

Na návštěvě (2015)

Pridal by som ho do rodinky ku The Boy, pretože aj keď to je vzdialený príbuzny, svojou podstatou sa tieto dva filmy podobajú. Ale nebudem prezrádzať, herecké výkony sa mi páčili, pointa bola tiež vskutku prekvapujúca a film je svižný a zaujímavý každou ubiehajúcou minútou.

Otevři oči (1997)

Realita a sny sa miešajú dokopy spoločne s nočnými morami, a hlavný hrdinovia hľadajú cestu von zo začarovaného kruhu otázok bez odpovedí v atmosférickom a tajuplnom príbehu o láske a nádeji, že nie sme taký povrchný, ako sa zdáme. Koniec koncov realita je len to čo vidia naše oči a počujú naše uší...

Ve jménu krve (2016)

Tento film nieje výnimočný svojim obsahom a príbehom už vôbec nie, je však odlišní svojou atmosférou a postavami. Tentokrát je opäť línia akčného typu "musím ťa zachrániť, pred zločincami, si moja rodina" zachovaná a však charaktery sú vykreslené pomerne v inom duchu, ako pri ostatních snímkoch tohto žánru. Otec je bývaly alkoholik a člen motorkárskeho gangu, ktorý aj vo vyššom veku stále pôsoby drsne pričom mu asistuje jeho dcérenka, ktorá je namočená v drogách... A k tomu to celé šlape na plný plyn a nezastaví sa to vlastne až do konca, čo je super. Ako bonus tu potom máme nádych 90. rokov, ktorý je cítiť v každom zábere, a čo si budeme hovoriť Mel Gibson je tu mrte na koni...

Příchozí (2016)

Tak zase trochu inak vymyslená návšteva rasy nazvanej Heptodoti, ktorá svojou znalosťou, ako nám je asi už známe, presahuje všetky naše očakávania. Je to invázia, mierumilovná turistická návšteva, vedecká expedícia, alebo je to celkom o niečom inom? To všetko sa dozviete práve v "prvom kontakte". Amy Adams mi nieje nejako zvlásť známa, ale svojej role sa ujala bezchybne a spolu z príbehom, ktorý máte potrebu odhalovať, Vás táto dvojhodinovka nepustí. Či na konci budete spokojný, alebo nie, závisi od toho čo od filmu očakávate. Deň nezávislosti vtom nehľadajte.

Dívka ve vlaku (2016)

Musím povedať, že Emily Blunt ma v tejto sonde do ludskej duše bavila. Podala to svižne a do alkoholom utápanej Rachel sa vžila dostatočne na to, aby svoju postavu behom filmu niekoľkokrát rozobrala na šalát. Je jasné, že časom už je tých motaníc prílíš a dej začína byť transparentný, a však stále si udrží to napätie, ktoré Vás donúti toto divadielko dopozerať.Posledných 15 minút už je odvar prvej polovice a posledné minúty v kuchyni už sú snaď zý vtip,ale cez to všetko vo svojej podstate, je tento film niečím iný a výnimočný.

Smrt ve tmě (2016)

Dobrý nápad zo slepcom, vojnovým veteránom,ktorého príde navštíviť trojica nenažrancov,.. Štandartne to však celé prebieha a štandartne to aj končí.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Strašne nudná poézia, nezáživne natočená nízkorozpočtová prkotina, ktorá sa snaži zaujať svojim umeleckym nádychom avšak utápa sa v dlhých záberoch na nič a nekonečných minutách nič nerobenia.

Trans (2013)

Dobrá kombinácia mystiky, drámy, akcie a trileru bez zbytočných omáčiek, ale už len pre pozorného diváka, ktorý aj keď najprv nerozumie pohnútkam hlavnej predstaviteľky, postupom času pochopí, kto akú úlohu hraje v tejto bizarnej hre na útočníka a obeť. Ono sa to tu v priebehu filmu niekoľko krát mení čo je fajn, aj keď je jasné, že pár blbým momentom sa to nevyhne, ale všeobecne jeden z tých málo filmov, ktoré ma pohltili od začiatku do konca.