Outsider - Dark Uncle (2020) (epizoda)

Ja to vidím tak, že to začína byť očividné trápenie diváka,ktorý sa potáca v stále väčších otáznikoch čo sa v tomto príbehu deje. Čo asi očakávať je už možné vytušiť, ale i tak je to tápanie v nevedomosti už trošku únavné.

Všechno musí pryč (2010)

Život alkoholika je vždy poznačený smutnými príbehom. Problémy zalieva problémami a jeho čas mu pritom uteká medzi prstami. Tak nejako skončil i Will Ferrel v hlavnej úlohe o človeku čo skončí na úplnom dne, aby pochopil, že nikdy nie je neskoro začať od znova i keď za chyby sa platí. Všetci berieme Ferrela, ako komika, ktorý si tu strihol vážnu rolu a ide mu to. Bol to taký iný film odohrávajúci sa na dvore domu, nie moc záživný ale na druhej strane poučný a na ameriku trošku kritickejší ako by ste predpokladali.

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

Mrazivo atmosférický, plný tajomna a nevysvetlených otázok zo zamotaným dejom a s obrovským otáznikom, čo sa vlastne deje. Pôsobivá a strašidelná podmazova hudba, dobre herecké výkony, ubiehajúci dej a zábavný obsah, ktorý vo mne vyvolal chuť rozpletať túto sieť zvláštnych okolností okolo vraždy malého chlapca a jeho údajného vraha. Jason Bateman sa na režisérskom kresle, teda vyšvihol.

Maminka mrtvá a nejdražší (2017)

Niektorí ľudia majú pocit, že ich rodičia sú zvláštny. Že im upierajú právo slobodne sa rozhodovať a žiť podľa vlastných predstáv. Presne takýmto mladým ľudom by som pustil tento dokument o mladej žene, ktorá sa stala pre svoju matku iba mech na peniaze a ktorá znej spravila svoju bábiku. Čo všetko jej spôsobila a prečo sa napokon Gypsy rozhodla svoju matku zabiť je už obsahom tohoto bizarného snímku jednej navonok dokonalej americkej rodiny.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Vtipný a sympatický animák ktorý neohúri dejom ani neponúka nič prekvapujúce, ale je pôsobivý a človek si pri nom proste oddychne. Takže svoj účel si spĺňa.

Spolujízda (2019)

Vtipná akčná komédia, ktorá trošku drsnejšie vyznieva, ale zasa o to viac funguje pri nenásilnom humore a aj keď sa nevyhne morálnym ponaučeniam nijak to nevadí, pretože tie znova a znova narážajú na drsnú povahu policajného detektíva, ktorý ich vždy zmetie zo stola. Príbeh je samé klišé, ale o to viac sa celý dej sústredí na vzťah medzi oboma hrdinami. Na konci sa to už nevyhne tým klasickým sentimentálnym kecom, ktoré proste asi musia byť,ale i tak dobrý film.

Jackie Brown (1997)

Veľmi ukecaný a zdĺhavý príbeh, ktorý je však opäť vypiplaný i keď ma to až tak nebavilo, pretože tá stopáž ma už trocha ubíjala no ten koniec to chvalabohu trošku zachránil. Samuel L. Jackson ma svojou vyzážou iritoval, ale naopak prechcaného gegstra hral s noblesou. Ostatní herci úplne všetci fajn i keď Robo DeNiro mohol svojho bankového lupiča zahrať trošku viac do hĺbky a nenechať ho len v povrchnej jednej-dvoch náladách a stou istou grimasou na perách. Na Tarantina trošku slabšie, ale i tak nadpriemerné a premyslené dielo.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Quentin Tarantino to chcel opäť rozbaliť. Natočiť niečo nové, prvotné, niečo znova po svojom a inovatívne. Niečo čo ho bude zasa oddelovať od ostatních tvorcov a na obale medialného nosiča si ho všetci zapamätajú, ako vizionára vo filmovom priemysle. Veď bez hanby môžeme povedať, že to on skutočne je. Problém je, že príbeh a herci sa dobre dopĺňajú no i tak to zanudí. Brad Pitt je o level hereckejší, ako DiCaprio, ale za to môže asi jeho postava, ktorá je pochabá a taká obyčajná. Ale cez to všetko musím povedať, že ma to všetko bavilo i nebavilo zároveň a, že režisér vtom nechal kus seba a to je teda poznať. Ale len tak medzi nami Quentin... spamätaj sa kámo, pretože to ide stebou nejako dolu vodou.

Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Nápad je vynikajúci. Nóri sa teda vyšvihli. Lars a Alfhildr je nesúroda dvojica ľudí, ktorý každý je z inej doby a však spoločne sa výborne dopĺňajú. Prepojenie kriminálnej zápletky a osobných problémov oboch hlavných hrdinov je nenásilne prepojené čím ešte viac pridáva na atraktívnosti celej série. Krista Kosonen sa mi na začiatku zdala nesympatická, ale jej charizma a herecký um sršel z obrazovky každou ubiehajucou minútou. Veľmi sa hodila do role staro severskej bojovníčky, ktorá cez všetku svoju naučenú "modernú " slušnosť nezaprie svoju dobu a charakter silnej ženy. No čo povedať na záver. Seriál v produkcii HBO ktorý ma svoje muchy, ale naozaj patrí medzi najlepšie a najoriginálnejšie filmové výtvory posledných rokov. PS: Povedzte mi niekto, ako sa "zpřitomnělí" preložia do Slovenčiny :-P

Louskáček a čtyři říše (2018)

Asi by som nemal dávať také vysoké hodnotenie, ale rozprávku som pozeral zo synom a jeho detské komentáre a pripomienky a občas otvorené ústa a zadívane oči ma trošku viac vtiahli do deja. Je to moderné prevedenie, kde Luskáčik je čiernej pleti, triky a výprava hollywoodska a nechýbajú pekné kostými a pekné masky.