Vraždy v Pembrokshire - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Priemerny otvarak, kde sa jedneho "zo zasuvky vybraneho cold case-u" chopi nova jednotka. Domnieva sa, ze vie totoznost pachatela viacerych nasilnych trestnych cinov. Miestami az prilis dokumentacne a Evans mi tu moc nesedi. Nastastie do toho moc netlacia jeho sukromie, ktore je takmer klisoidne. Uvidime. 50%

Ledová archa - Naděje neumírá (2021) (epizoda)

Viac-menej psychologicka cast, ktora v zavere vygraduje necakanym smerom. Wilford je "mazany". Uvidime, ake dosledky bude mat ta "bournovska vyhladzovacka". 65% Sparring s "knazom", ci dotlacenie "cloveka", aby sa akoze "prebudil" je uz dost silno vo filmoch sprofanovane. Ono totiz, zvacsa len hrdinovia vo filmoch, ci ludia, co maju neuveritelnu volu a staminu, so schopni pokracovat a zdvihnut sa. Nieto este dokaliceni, ci v depke, obrazne i v skutocnosti, zdvihnut sa a podat este "last stand", ci dokonca "vyhrat". Ale divacky to moze byt atraktivne, to nepopieram. Za mna vsak naduzivane a v 95% pripadoch nerealna rozpravka. Trochu rusi perfektne stealth prevedenie. Je to dost silny kontrast s tym, co serial doteraz ukazal.

Monster Hunter (2020)

Milla je mojou oblubenkynou od peckoveho Piateho elementu. Som rad, ze ju este stale vidiet. Hoci po Resident-ovi to uz nie moc velka slava. Ale inak som sa celkom pobavil na nej a Tonym. "Bait?!" Maciak-Kuchar ma nacisto dostal. :) Potycka s monstrom uz bola uplna blbina. Ale je uplne jasne, ze v tomto pripade islo o to, poriadne sa vyblbnut a nastastie sa tvorcovia ani herci neberu vazne. Niekde v zaverecnych titulkoch je este jedna cut-scena.

Čas čarodějnic - Série 2 (2021) (série)

K jednotlivym epizodam som sa uz vyjadril a tak len v skratke. Naivne som veril, ze sa nas parik v "minulosti" pochlapi a tvorcovia zapracuju na atmosfere, diani a novych liniach. Je pravda, ze je to vizualne celkom posobive, tiez ponimanie "magie" carodejkami z minulosti. Tiez sa rozohra jedna-dve nove linie v "sucasnosti". Zial az po poslednu epizodu je to skor rodinna vztahovka a par drobnych vyprav a obcas zaujimavych postav. Po skonceni posledneho dielu ma vsak divak pocit akoby bol v polovici serie. Totiz, odhalenia, ci nejake vyvrcholenia sa prakticky nekonaju. Toto natahovanie ma zrejme uz k dalsim seriam nepritiahne. Slabucky priemer. 45%

Čas čarodějnic - Epizoda 10 (2021) (epizoda)

Uz v predoslych dvoch epizodach bolo mozne tusit, ze umyslom tvorcov nie je uzavriet niektore nosne linie. Zaver tohoto dielu ma utvrdil v tom, ze nam chystaju este aspon 2. Zaver bol len "partizanskou" akciou v "sucasnosti" a melancholickou rozluckou v "minulosti". Predpokladam, ze svojim posobenim v "minulosti" roznorody parik narobil celkom paseku v "sucasnosti". Kazdopadne si uz dalsie serie, prave z dovodu "natahovania" odpustim. Ze sa neodhali ani londynsky zaskodnik, to ma prekvapilo. Bieda.

Čas čarodějnic - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Tentokrat sme v "sucasnoti", a medzi druhmi sa to zvesela intriguje. Stale nevieme, kto si ulice Londyna pomylil s chladnickou, ale zrejme sa uz coskoro, aspon dufam, dej pohne dopredu i v tomto smere. V tejto faze pribehu, tento uz vnimam az prilis rozvlacne a nekonzistentne. Stary Knox s jeho malym gulatym "shemom" zasa uraduje. Btw. co je so Satu, uz z nej stara sudicka urobila ultimatneho protivnika pre Dianu? ;)

Čas čarodějnic - Epizoda 7 (2021) (epizoda)

Dotahovacky s udajnym vladarom v "Bohemii". Malicherne a strojene. Ako by ste si predstavili na pripadnom "kralovskom dvore". Premisa s knihou je uz trochu pridlha. Diana zatial svojou carodejnou ruckou a neskonalou laskou odolava upirovmu "bolehlavu" a jeho "chranenie" hrdo odmieta. ;) Povacsine tomu byva naopak. Cajicek, obcasny rychloposuv pomaha.

Čas čarodějnic - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

Hodne dramy na Phillipovom hrade a carodejka konecne pochopi co-to o svojom upirovi. V celku v pohode dej. Taha ho hlavne Purefoy za Phillipa a v "sucasnosti" Ysabeau. Tentokrat priehrstia "tazko skusanej lasky". Phillipova dusevna premena voci synovy i voci carodejke...nuz, v ramci zanru neprekvapuje. ;)

Čas čarodějnic - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Az piata cast "kopne do vrtule" ako sa vravi. Zial, az v samotnom zavere. Ten totiz moze za nadsene pathviezdia. Dovtedy je to len pilgrimage na Phillipov hrad. Potesil Purefoy v tejto roli. Zrejme to bude tvrdy chlapik. Mierny nadpriemer. Kto bol stary mag, co si nakracal na scenu, sa snad este dozvieme. Bol to totiz dost rychly wtf-moment a ako rychlo zacal, tak rychlo skoncil. :) 65% Kazdopadne konecne mozno vnimat i zaverecnu atmosferu.

Čas čarodějnic - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Dianie v "sucasnosti" konecne trosku nakoplo a rozhybalo dej. O to viac v rode Clermontov. Som zvedavy, kto nam "raaadii" v Londyne. Ci je to postavicka, ktoru uz pozname. :) Myslel som, ze uvidime arciupira Phillipa. Snad v dalsej casti.