Šógun - Osmero hradeb (2024) (epizoda)

Zrejme ostali dela nabite retazami z predosleho dna a vyucba, ktoru "barbar" vedie, napriek jazykovej bariere, nevysla nazmar. :) Potesila i atmosfericka vecerna linia vychovy a filozofie, ktoru mu Mariko priblizila, a tiez romantika pri jazierku. Prijemny diel. 80%

Půlnoční vlak (2008)

Repriza po rokoch. :) Cooper ako "ocarovany" paparazzi/umelec priemerny, ale Vinnie Jones - Mr. Mahony, napriek tomu, ze hra len mimikou a pozou ma paradnu auru nebezpecia. A ano, hoci su pouzite 3D triky na dnesnu dobu hrozne, atmosfera filmu, a o tu ide v prvom rade, je fajnova. Naviac, zrnity, ale ostry filter tomu mimoriadne pasuje. A jo, par prepalenych povinnych vztahovych vymen prezijete. 50%

The Walking Dead: The Ones Who Live - Bye (2024) (epizoda)

Skoda toho predvidatelneho patosu a takmer totozneho spravania sa oboch "svojraznych/narusenych" veliteliek. Nocny plan vsak mal atmosferu a i akusticky posobil napinavo. Asi jediny highlight scenara epizody. Vsetci uz tusime, co to znamena, ze "cele vedenie" bude niekde koncentrovane. Snad to nespackaju tuctovym prevedenim. Slabsi priemer.

Gentlemani - Zebra Tommy Dodo (2024) (epizoda)

Opat, nadherna kamera, scenerie a vsetko to pozlatko okolo. Ale uz menej ma bavilo to, co sa tyka napatia, komedie, ci akcie. Podpriemer, ktory svojou "troskou" dviha i sympaticky "cistic" Dar Salim.

Gentlemani - Ušlechtilá agrese (2024) (epizoda)

Vyzdvihujem velmi pekny farebny a cisty filter a luxusne scenerie v bohatych farbach. Taktiez herecke obsadenie a typicky britsku "nazehlenost". Zial, ocakaval som tak trosku Gangs of London v komedialnom have. Dostal som pozersky bullshit v pozlatku s prvkami machizmu a komedie, ktora fungovala len po povrchu a i to velmi zriedka. Nebyt poslednej minuty, neviem, co ine by mi uviazlo v pamati. Podpriemerny Ritchie-ho otvarak. A privilegovana uhladena kocka z "podsvetia" ako "prirodzena" spolocnicka zrazu bohateho spravnaka??? Vazne?..meh Sklamanie, dufam vsak, ze tie cervene farbicky s vysokym cislom sa prejavia v dalsich epizodach.

Chudáčci (2023)

Stekliva, az eroticka experimentalna vyprava do psychologie "objavov a pozitkov chtivej" dievciny v 35-rocnom tele sexi-Emmy Stone. :) "you must lie down and do more furrious jumping". "Lechtive a neurazlive", zvlast, ked tie sexualne "brutalitky" pusta Emma z tych ust s nevinnou tvarickou. Proste sex je stavka na istotu. :D Naviac, v mnohych polohach som ju poznal a videl uz ked hostovala v SNL-ku a vzdy to zvladla bravurne. A cele zasadenie vo fantastickom svete divnych zvieratiek, architektury a vyjavov mate cely cas co na platne sledovat a "analyzovat". Az na obcasnu "fisheye" kameru, ktora mi moc nesedela, fajn. Pobavila cast, Pariz, a pragmaticky, suchy pristup k zakaznikom. "You're whores!!!" "We are our own means of production". :D Golden. A i otvarak casti Londyn - "The whore is back!" A paradne bolo i bezduche "Bell whore" z ust rozkosnej Margaret Qualley. :) "Pichol som si kokain, lebo ho oblubujem." Genialne hlasky. Fajnovy filozoficko-feministicko-eroticky experiment. Vyvoj Belly a jej satstva bol zabavny, ale nieco mi tam predsa len chybalo. Odporucam. 75%

The Looming Tower - Mistakes Were Made (2018) (epizoda)

"How did you get this?!" "I asked...". Inak pripustenie a vyobrazenie toho, ze pristup "mistakes were made" sa naozaj dial (nakoniec, otvorene priznania i omluvy uz davno a mnohokrat zazneli z ust i vysokych zapadnych predstavitelov) a odpoved vysetrovaneho predstavitela CIA v seriali dava veciam uplne inu perspektivu. Chladnu, tvrdu a pragmaticku. Inu, ako si mozno vacsina mierumilovnych, neinformovanych a naivnych ludi v zapadnych krajinach v kutiku duse mysli. Slusna epizoda. 75%

Konstelace - Osm kilometrů odsud je zvuk nejčistší (2024) (epizoda)

Mystery a atmosfera ako sa patri. Zvlast k zaveru. Zaujalo "prepojenie" Bud-a a Henry-ho. Surodenecky parik "radio-amaterov" zo stanice bol...osobity, ale zapadal do scenara. Spokojnost. Som zvedavy, ci kozmonautka neskonci, ako tie 10tky pred nou s osudom vpisanym do novin. Chudak drobec. 75%

Vládcové nebes - Část osmá (2024) (epizoda)

"They're close...really, really CLOSE!" Priblizili nam opat cast historie, konkretne jednu z dalsich americkych letiek - kde pilotmi boli cernosski obyvatelia Alabamy z Tuskegee. Neskor sa osudy zaujimavo previazu v zajateckom tabore. Kratucka linia s veselou kockou na misii vo Francuzsku. Nadpriemerna epizoda, bez akcie, tvoriaca "podhubie" pre, snad, silnejsi zaverecny diel. 60%

Argylle: Tajný agent (2024)

Aka-taka zabava sa kona az prichodom 20tej minuty, ked sa vo vlaku ukaze postava Sam-a Rockwell-a. Aj to len po urcitu dobu, pretoze sa to vzapati stava otravnym viac, ako len bohapustym bezduchym kopirovanim trapnych "komedialnych" postupov. Uz v dvoch tretinach som check-ol, kedy to uz skonci. Bieda. Neodporucam, strata casu... a povzdych, akoto, ze tolko hereckych mien na toto Vaughn-ovi kyvlo. Zrejme po jeho predoslej tvorbe neverili, ze by prisiel s niecim tak povrchnym a nedotiahnutym. Holt, aj taki filmari obcas "sliapnu do lajna".