Čas čarodějnic - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Dianie v "sucasnosti" konecne trosku nakoplo a rozhybalo dej. O to viac v rode Clermontov. Som zvedavy, kto nam "raaadii" v Londyne. Ci je to postavicka, ktoru uz pozname. :) Myslel som, ze uvidime arciupira Phillipa. Snad v dalsej casti.

Čas čarodějnic - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Pribeh pozvolna plynie a rozohrava sa na mnohe strany. Zda sa, ze stretnutie s "tatom upirom" bude mat svoju rolu. Carodejnicky vycvik sa pozastavil a starucka "ucitelka" nevesti nic dobre. Zatial v "sucasnosti" jedna z tiet vidi "nikoho" v dyme a svihacky intrigan z Benatok zasa z najdenej mrtvolky velavravne usudzuje "paku". Meh 45%

Čas čarodějnic - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Linie zo sucasnosti rozhodne pomahaju. Satu bude "skadlena"? Som zvedavy, co to v tomto seriali znamena. Starsia pani vyzerala na sudicku z nasich rozpravok. :) Aha, tak nie len Satu ale i nasa hrdinka. Ze sa nakoniec do pribehu "dogula" i mesieeeee Philipe, aka tatino, bolo snad kazdemu jasne. 50%

Čas čarodějnic - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Pomerne zaujimave prostredie a postavy, medzi ktore sme vhupli z cista jasna. Kulisy, kostymy fajn. Okruh minulych znamych tiez ujde. Dufam, ze vyprava v minulosti nebude trvat do poslednej epizody, kedy snad jedine, co zachrani nasu mladu carodejku pred "hranicou" bude opat "jump", ale tentokrat "to the future". Sposob, ako sa tu "vysporiadali" s casovymi paradoxami a vyskytom zdvojenych entit a ich posobenim, je tak uprimne naivny, ze ma tesi, ze si tuto otazku divak ani nemusi klast. :) Patrilo by to totiz do zanru sci-fi. Takze v tomto ohlade za mna plus. Neviem no, ak sa bude sieral teraz mnoho dielov zapodievat otazkov temnej stranky dzentlmenskeho upira, bavit ma to moc nebude. Dam tomu sancu. 50%

Ledová archa - Obchodování (2021) (epizoda)

Wilford s troma pasaziermi z Big Alice opat zavitaju do Snowpiercera, aby boli nasledne "ohurovani". Zda sa, ze Melanie sa podarilo uspiet a nadviazat spojenie. Doslo k nadviazaniu novych vztahov a prekvita vymenny i cierny obchod. Mierny nadpriemer - oddychova cast.

Čas čarodějnic - Série 1 (2018) (série)

Uvodne, cca dve epizody velmi navnadili, napriek paralelam a podobnostiam s "lacnymi" upiro/carodej/demonickymi kuskami. Zvlast vdaka celkom slusnej mystery-atmosfere a aj vdaka Goode-ovmu herectvu. Nasledne sme "vo vire romantiky", co som takisto nevnimal ako problem napriek obcasnej podobnosti s tou vo 50 shades. Co zamrzelo, bola ta naivita a "prostota" popri tom. Skoda tiez, ze podstatu "demonskej casti ansamblu" vnimame len ako milych ludkov a nic na tuto ich "podstatu" neukazuje. Rozpocet na nejake pekne kuzelne triky nevysiel, ale ok, doraz je kladeny skor na romanticku liniu. Pocas zaverecnych epizod to potom sklzlo pomaly do kamaratskych cajickov z Harryho Pottera. Skoda. V uvode som naozaj dufal v serioznejsiu a vaznejsiu zalezitost. Serial naopak odporucam skor mladsim a silnejsie upiro-romanticky zalozenym "fanatikom/-ckam" :) Ti si istotne zmlsnu. Ti ostatni nech siahnu po niecom inom.

Čas čarodějnic - Epizoda 7 (2018) (epizoda)

House doesn't like when we argue....:) som v Harry Potterovi!? Ako sa len pekne postretali na verande. No hard feelings. Ta medzidruhova nevrazivost bola asi len naoko. A ten zaver...hehe. Poslabsie. A len obcas i napadite a zabavne. Som zvedavy na "grandiozne" finale.

Čas čarodějnic - Epizoda 6 (2018) (epizoda)

Mocne zavany amaterizmu. Nebyt linie s "prastarou" - "hlavou", tak je to vyslovene chabe. Sklamanie. 40% Obavam sa, ze v tomto duchu to i zostane.

Čas čarodějnic - Epizoda 5 (2018) (epizoda)

Zacina sa to zial pripodobnovat uz k nizsie spomenutym upirskym paskvilom. Co je skoda. Tiez som na zaciatku mal obavy z podobneho bordelu, avsak prve dve epizdoy take neboli. Uvidime. Ale obcas to uz irituje. Snad to napravi pripadna akcna stranka.

Čas čarodějnic - Epizoda 4 (2018) (epizoda)

Ok, konecne sme videli i nejake "drapky", minimalne stary Knox ma "schem", ktorym nekromantku celkom slusne spacifikoval, no a buduca upiria svokra zasa udajne likvidovala cele carodejnicke klany. Takze to bude tiez nejaka sila, s ktorou treba pocitat. "Rada bytosit" sa sice tvari vazne, ale prisla mi velmi usmevna. Zaver, ale vo velmi peknej, reverse-rain atmosfere. 60%