Absolventi roku 2009 - Thank You for Not Driving (2023) (epizoda)

O cosi temnejsia cast. Nielen s ohladom na reminiscenciu casu a vplyv rozhodnuti jednotlivych agentov na ich zivot, ale aj sposob akym sa plizivo A.I. zapojila do rozhodovania. Vlastne myslienka, ktoru sme este mozno 2 roky dozadu nepovazovali za podstatnu, azda len sci-fi v sci-fi filmoch. Nuz a dnes sa uz ozyvaju najvacsie firmy v obore, aby sme "nesli az tak zhurta" vo vyvoji. Rozhodne lepsi diel ako ten predosly.

Absolventi roku 2009 - The Fitness Test (2023) (epizoda)

Hoci som si tomu prelinaniu casovych linii privykol, a i tomu, ze mnohe ostava nevypovedane, kopi sa nam stale viac obrazov reality v seriali, ktore pre mna postradaju logiku. Pominiem ohnovzdornost a vyborne pluca cernosskeho agenta, buduceho sefa a tiez biedny "ohen" v tejto casti. To zober cert. Spoliehal som sa teda na pribeh. Najsilnejsia veta tejto epizody zaznela na adresu idealistickej mladej, vzdy napomocnej agentke: "How you see the world, THAT's what worries me." V zavere trochu tej motivacnej reci a odhodlania pri fyzickych testoch az po vyvrcholenie k chystanej udalosti velkeho utoku na urad. Slabsi priemer. 45%

Absolventi roku 2009 - Part of Something (2023) (epizoda)

Rozhodne zaujimavy otvarak s pouzitim systemu pokrocilej umelej inteligencie v sluzbach FBI v blizkej buducnosti. Ta je nakoniec vyuzivana uz davno i v sucasnosti. A hoci premisa jej mozneho zneuzitia bola pouzita uz v Minority Report (2002), a i utla Kate Mara je prototyp "kacatka"/agentky, ktore je tu snad dekady od mlcania jahniat, ma to cosi do seba. Dam tomu sancu. Par ohratych stereotypov, ci klise si mohli odpustit, ale tak, Tom Rob Smith zrejme este nema tak vycibrene "scenaristicke pero". :)

The Hot Zone - Směle snít, naplno žít (2021) (epizoda)

Ak bol ten hunt po biologickych zbraniach v Iraku naozaj zalozeny na "zaujmoch" a "omyle/polvrchnosti" pri vysetrovani, nakoniec spravy za poslednu dekadu, co to prezradzaju, co nam to hovori? Nuz, ale na to musite byt krajina s enormnymi prostriedkami, vsakze. :) Kazdopadne tentokrat detajlnejsia sonda do mysle nasho vedca, ktoru nam prve epizody tajili. Nadpriemer, ale ako divak citim "spomalenie".

Constantine (2005)

Kedze som sa docital, ze v 2024 sa mozeme tesit na druhe pokracovanie tohoto filmu naviac stale s vybornym Reevsom, pocitil som nostalgiu a znovu si pozrel tento kinematograficky skvost. :) Stale vynikajuca temna mystery atmosfera mladucka Weisz, Reaves, Swinton, LaBeouf a snad najlepsie stvarneny prototyp Lucifera v dejinach, Peter Sormare. Ano, sucasny divak (2023) si rozhodne vsimne slabsiu uroven CGI. O to umnejsie a chytlavejsie su obrazy a sceny premyslene. Jeden z mojich najoblubenejsich mystery vobec, rozhodne odporucam a nezabudnite na potitulkovu scenu. Btw. v originalnych komixoch bol sice Constantine blondak a trochu vacsi zmrd, ale i tak sa tesim na Keanovu pritomnost v 2024tom, snad sa to realease date neposunie. :) 85%

The Hot Zone - Nic nás nezastaví (2021) (epizoda)

Vyborna cast. Jednak perfektne znazornena a napinavou formou sfilmovana "nahanacka" za listami obsahujucimi antrax, jednak vylet do "hlavy" jedneho z top vedcov. Prva linia priblizi to podstatne, co jeden zo sefov obrovskeho postoveho uzla "vysvetlil" FBI agnetovi. Ze proste existuju esencialne postove sluzby, ktore sa jednoducho zastavit nesmu, lebo vyznamne ovplyvnuju zivoty obcanov (upomienky k hypo, zasielane lieky..atd.) V druhej linii si isto nikto z nas nechce pripustit, ci co i len predstavit len cisty "human error", ci psychicka choroba na kritickych miestach moze sposobit aj katastrofu. Pecka. 80%

Tajné město - Pod křídly orla (2019) (série)

A nieco akcnejsie ako predosla seria. Tentokrat sa udalosti odvijaju po vybuchu na australskej pode, ktory zabije nevinnych. Nove postavy, ale i blizsie priblizenie tych z predoslej serie. Pitbulcia ministerka obrany, "pavuci" sef tajnej sluzby a nove vztahy a kamoska nasej investigativky, Harriet, ktora si posedela dva roky v chladku, za "vycinanie" v predoslej serii. Opat nechyba kvalitna politicka linia australskej vlady, sefov ministerstva obrany, ci komisie pre obranu a bezpecnost, plus teda nejaky ti armadni kontraktori. Rozhodne umne a pomerne napinavo prepojene bez prilisnych logickych preslapov s par prekvapivymi thrilerovymi zvratmi. Spokojnost. Odporucam tento "kratas". Skoda, ze toto bola zrejme posledna seria. 80% Silne stvorhviezdie.

Tajné město - Dvakrát hurá pro demokracii (2019) (epizoda)

Vyborny zaver so silnym posolstvom odkazom legendarny prejav prezidenta spred 90tich rokov. Konecne sme vzhliadli posolstvo pilotky dronu. Politicka dohra, spolu s tlakmi vyvijanymi na jednotlivych zucastnenych davali zmysel. Akurat scena "pri krbe" bola nafilmovana trosku tazkopadne, inak nie je moc co vytknut. Velmi slusne. 80%

Tajné město - Komu zvoní hrana (2019) (epizoda)

Slusne. Jedine takto nejak si mozete dohodnut stretnutie "eye to eye", to bolo jasne od zaciatku pilotkinho planu a tiez to, ako to dopadne. Vinnik vybuchu, tiez slusny twist. Musime, tiez vnimat to, ze jednotlivi ucastnici v seriali maju len fragmenty toho, co vieme my, coby divaci. :) Prekvapivo zmenil hru bojazlivy agent, Thomas. Nuz to je tak, ked zistite, ze vas boss je "shady".  75%

Tajné město - Zlámaný pták (2019) (epizoda)

Nadpriemerne rosady v tomto dieli, hoci ma prekvapilo, ze pilotka dronu ma taku vysoku rezistenciu voci....latkam. :) Tiez som zobral s udivom, ze sef tajnych sluzieb, hoci cisty "pavuk" a mastermind sledovatel z pozadia z prvej serii i z uvodu tejto, ma taku dieru (bezpecnostnu :) ) priamo vedla seba. Ano, obcas to posobilo prvoplanovo, ale vsetky linie, i tu politicku s "bububu" americkou navstevou, polepili uveritelne a zabavne. 70%