Hypnotik (2023)

Po Affleckovom vybornom The Accountant (2016) som dufal v podobne kvalitny kusok. Zial, marne. Tema hypnozy nie je vo filmografii neznama. Po prekombinovanom Trance (2013) s Rozarkou Dawnson, ci Get Out (2017) sa da nieco ocakavat. Ak ste nic z toho nevideli, mohli ste sa tuna vselicomu "cudovat" a pritom sa mozno i bavit. Zial, mne scenar prisiel opat slabo spracovany az naivny. Nuda. Rodina je zaklad statu. :D. Pozitivny herecky prinos mal jednoznacne zaporak s uhrancivym pohladom Williama Fichtnera. Nuz a potitulkova scena uz len ukazala, ze cokolvek sme videli moze, ale nemusi byt bullshit. Meh. Neodporucam.

Silo - Relikvie (2023) (epizoda)

Serifka sa na konci predoslej epizody rozhodla vyuzit "relikviu" (davkovac cukrikov PEZ :) ) na rozvirenie vod. Dve tretiny epizody teda spolu s pridelenym - puntickarskym partakom pobehuje po sile a oslovuje zainteresovanych. Priznam, ze nie zrovna zaujimava cast. Ale zaplnia sa niektore medzierky tym, ako sa prelinaju spomienky z mileneckeho vztahu s typkom kladucim "hereticke" otazky. Vsetko to vsak dospeje k vybornemu  zaveru - k obdrzaniu NAJNEBEZPECNEJSEJ veci...teda od vynajdenia knihtlace. V zavere sa dozvieme presne to, co mnohym z nas napadlo v prvych minutach serialu. Nastastie nas tym napinali "len" po koniec 6-teho dielu. :) Napriek slusnej atmosfere v poslednych 4roch minutach nemozem ignorovat fakt slabsich uvodnych dvoch tretin. 75% No co? Pride nocny navstevnik a zadusi "iskru" v zarodku? Kedze nas cakaju este 4 epizody, urcite nie hned. :)

Blue Lights - The Fear (2023) (epizoda)

Znacne depresivny a beznadej miestnych evokujuci diel. Tak to vyzera, ked sa problemy nechaju dekady vyhnivat a nemate na ich riesenie podporu z hora. V mnohych oblastiach, nie len v kriminalnej, ale i socialnej. Mame to i u nas. Pobavila, "vychcana" vystrasena mys, constable Robinson, ponukajuca "moznost" starsiemu panovi, ktory nechcel byt sam. "Those are the RULES". Takych policajtov by som teda vo svojom okoli mat nechcel. Po predoslom slabom dieli vyrazny nastup. 85%

Malum (2023)

Dam stranou iritujucu postavu slecny policajtky a jej nelogicke spravanie v uvodnej cca tretine filmu (prakticky po koniec, zhovievavost stranou) Samozrejme, hlavne vdaka chabemu scenaru pana Anthonyho, ktory natocil v 2014tom prakticky totozny film Last Shift (2014) a uroven jeho filmov si zvazte sami. Ostane nam pomerne halucinogenny ukricany pocin, blizkych zaberov na maskovane tvare kriciacich fanaticiek a gulas obrazov, ktore nedavaju zmysel a ktorych jedinym ucelom je zrejme vyvolat ulak, ci znechutenie? Zial, a to pokladam za hlavnu slabinu, napriek tymto pokusom to nema atmosferu. A to je to, co u hororu ocakavam. Sledujuc to v noci a na sluchadlach to na mna absolutne nefungovalo. Meh..neodporucam. Bachorka a strata casu, pokial nevyhladavate "explodujuce" ksichtiky. 20% Separatne vnimam pozitivne pracu maskerov.

Tajné město - Válečná zóna (2019) (epizoda)

Divacky opat atraktivna cast, len uz mi pride, ze Harriet sa ponukaju nahody jedna za druhou az s prilisnou pravidelnostou vdaka scenaru Belindy Chayko. :). Ano, je to divacky zabavane, ano, ma to svoje mysterium, ale treba az tak okato?! Videjko, takmer sexicek s porucikom, spionazna akcia takmer na urovni Mission Impossible? Taktiez som si pre zaujimavosti na google.maps pozeral serialove lokacie, mesto Adelaide, kde doslo k vybuchu a hlavne mesto Canberra. Najkratsia vzdialenost je 1159km autom, co je 12,5hod. Nuz a "vyjazd" nasej investigativky mi prisiel ako teleport.  Ano, je to malichernosti, pokial nepoznate tieto realie. Kralicek na telefone a nechas si ho nadalej pri sebe ako nomen omen?? 60%

Tajné město - Utíkej, králíčku (2019) (epizoda)

Z uvodu pozvolna pokracujeme po 2-och serialovych rokoch, ked si nasa investigativka, Harriet, odsedela trest za porusenie noveho zakona. Nuz a nebola by to ona, keby sa do cohosi nezaplietla. (secnar no :) ) Opat tu mame neprijemny ksicht sefa tajnych sluzieb a i pitbulciu vizaz zralocej, teraz uz, ministerky vnutra, Catriony. Dve rozohrane linie spolu zatial moc nesuvisia, som teda zvedavy, ci sa prepoja. Slo o vybuch plynu skutocne alebo sa synacik radikalizoval v inom smere a nevie "skladovat"? Kto je vysportovana kocka, ktoru treba "najst"? Stoji za exploziou ona? Spokojnost. Atmosfera prvej serie tejto politicko-thrilerovej zanrovky presahuje i do tej druhej a to je fajn. 75%

Tajné město (2016) (seriál)

1.seria: Nenapadny, ale velmi slusny australsky snimok s vybornou investigativnou pitbul-novinarkou, ktoru hra autenticka, Anna Torv. Z nedavnych pocinov sme ju videli v uvode The Last of Us (seriál) (2023)). Politicke thrilery rozhodne mozem a tento australsko-cinsko-americko intrigansky sa celkom vydaril. Je tu velmi silna politicka, novinarsko-investigativna a z uvodu i "tajno-sluzbova" linia. A hoci mi prislo par obrazov naivnych (cinsky "tajny") neboli to veci, ktore by prilis bili do oci. Odporucam.  70% 2.seria: A nieco akcnejsie ako predosla seria. Tentokrat sa udalosti odvijaju po vybuchu na australskej pode, ktory zabije nevinnych. Nove postavy, ale i blizsie priblizenie tych z predoslej serie. Pitbulcia ministerka obrany, "pavuci" sef tajnej sluzby a nove vztahy a kamoska nasej investigativky, Harriet, ktora si posedela dva roky v chladku, za "vycinanie" v predoslej serii. Opat nechyba kvalitna politicka linia australskej vlady, sefov ministerstva obrany, ci komisie pre obranu a bezpecnost, plus teda nejaky ti armadni kontraktori. Rozhodne umne a pomerne napinavo prepojene bez prilisnych logickych preslapov s par prekvapivymi thrilerovymi zvratmi. Spokojnost. Odporucam tento "kratas". Skoda, ze toto bola zrejme posledna seria. 80% Silne stvorhviezdie.

Tajné město - Série 1 (2016) (série)

Nenapadny, ale velmi slusny australsky snimok s vybornou investigativnou pitbul-novinarkou, ktoru hra autenticka, Anna Torv. Z nedavnych pocinov sme ju videl v uvode The Last of Us (seriál) (2023). Politicke thrilery rozhodne mozem a tento australsko-cinsko-americko intrigansky sa celkom vydaril. Je tu velmi silna politicka, novinarsko-investigativna a z uvodu i "tajno-sluzbova" linia. A hoci mi prislo par obrazov naivnych (cinsky "tajny") neboli to veci, ktore by prilis bili do oci. Odporucam.  70%

Tajné město - Světlo na kopci (2016) (epizoda)

Sice ma trosku tie zachrany v poslednej sekunde ako najznamejsie klise v historii otravuju, v tomto seriali neboli pouzivane s touto jednou vynimkou a naviac vieme, ze boli dohodnuti, ale naco potom cakat do poslednej moznej chvilky? :) Slusne, rozhodne si pozriem i druhu seriu.

Tajné město - Tvrdý pád (2016) (epizoda)

Nasiel sa snad niekto, ktore veril cinskej attache? Cez postielku sa to lahko "ovplyvnuje". Prime-ministerka je iny pitbul-terier. :)