Přeplněný pokoj - Londýn (2023) (epizoda)

Okrem zaverecneho konfrontacneho vysluchu ku koncu epizody, ktory trocha rozviril tu mdlu konverzacku, sa zapamatatelneho neudialo prakticky nic. Zaver tradicne "odkryl kusok pozlatka z bonboniku", ktory vsak touto rychlostou identifikujeme ako obycajny kamienok zrejme az v zaverecnom dieli. Po tom predoslom rozhodne latka klesla. A ano, je mi jasne ze Isaacs je herecka hviezda v tejto epizode, nuz ale dej samotny sa vdaka jeho lisiackej postave v nej teda moc neposunul. Bieda. 40%

On se bojí (2023)

Trojhodinove tyranie divaka.  :) Psychologickymi hrami, pokusmi o art a ano, aj nudou. "Get rid of this! Feed Harry!" Horror ani nahodou, obcas podareny psychac, ale ako divak som sa teda takmer nepobavil. Pozitivne hodnotim akurat Phoenix-ov vykon a obcas zaujimavy napad. Neodporucam. Aster si sice tymito kuskami postupne stavia pomnik, ale pre mna je takmer uplne nezaujimavy. 30% Strata 3och hodin zivota.

Blue Lights - The Q Word (2023) (epizoda)

Spociatku pohodova sluzba, ked sa v praci blbne, skusky sa podaria, vsetci su nadseni az .....kym sa to neposerie. :) To, ze nam v uvode zdoraznili, ze OOB's su pre hliadky zakazane, naznacilo velmi jasne, ze prave tam sa nieco udeje. (pozn. ak vas zaujima vyznam tejto skratky je to out of bounds - zakazane zony.) To odlahcene laskovanie mi prislo takmer az nepatricne v kontraste so zaverom. Ten vsak mal svoju atmosferu a divaka "prebral". 70%

Vyproštění 2 (2023)

Efektny a akciou mimoriadne nabity snimok, ktory ponuka fanusikom tohto zanru full package aktualnych postupov. Auta, helikoptery, strelbu zo vsemoznych zbrani, kvantum ozbrojencov, bitku na vazenskom dvore, automobilove nahanacky, street fight, boj z blizka.... Posobi to ozaj velkolepo. Zial, Joe Russo, scenar doslova sprasil tym, na com robil doteraz. Komixovymi hrdinami. Kym prvy diel mal genialnu kameru Newton Thomas Sigel-a, Greg Baldi je priemerny, a to napriek obcas podarenym scenam dlheho zaberu. Dalej. Prvy Extraction mal pribeh, mal dynamiku skludnenia, zmysluplneho rozhovoru, uveritelnejsie postavy a hlavne, minimum klise a patosu. Tuna sa vrsi jedna hlupost za druhou a akcia ma zacala unavovat uz pocas vazenskej sceny a kratko po nej. Konanie viacerych postav a ich motivacie su casto uplne mimo. Olinka Kurylenko a jej zaverecny rozhovor...wtf?! Proste, nedrzalo to pokope. Idris... "coolovy" drsnak, co sa tam len pozersky ukazuje, akoby nejaky master-shef z marwelu, Jesus. Ak vznikne Extraction 3, obavam sa, ze to pojde este v prostoduchejsom smere. Odporucam tym, ktorym postaci lubovolna akcia. Ostatni,  ignorujte absenciu fyziky, nezranitelnost, ci dalsie blbosti, co sa deju tych par minut, ked sa zrovna nestriela, ci neporcuje....pozn.: pozor na urazy v posilnovni. :) 35% Po slusnom prvom filme, velke sklamanie.

Silo - Hanna (2023) (epizoda)

Nervaaaak... divak do poslednej/-eho fandi nasej nebojacnej serifke (Rebecce Ferguson). Ale tym uvazujucim je jasne, ze tato bude potrebobavat pomoc. "System" totiz jednotlivec nedokaza "porazit". Kazdopadne...Iain Glen, ktoreho vacsina zrejme pozna hlavne ako postavu platonickeho zalubenca a verneho sluhu belovlasej Daenerys z GoT, opat dokazuje svoje emocne herectvo, coby serialovu katarziu s dcerkou / serifkou. Judicial sa vykaslalo na stealth metody preslo na klasicke vynucovanie, brute-force a sirenie teroru a strachu. Zaver sice fajnovy, ale som zvedavy, ako bude "vytunene" miesto "dopadu" v dalsej epizode. Pamatame si preliacenu mrezu z prveho dielu. Mnamka.

The Hot Zone - Zákeřný antrax (2021) (série)

Z casti detektivna, z casti psychologicka drama s vybornym Dae Kim-om a Goldwyn-om. Moze sa stat, ze vam jedna alebo druha linia nie uplne sadne. Mne vsak ano a naviac potesila i priama nadvaznost a prelinanie (samozrejme v serialovom spracovani) s vtedajsimi udalostami v USA, ktore nakoniec vyustili po utoku s anthraxom a i teroristickymi utokmi na dvojicky a pentagon. Doraz kladeny i na psychologicke zdravie a behavioralnu zlozku vysetrovania, ked boli este v plienkach maju tiez co povedat. Odporucam. 70%

Parchanti (2010)

Tento nepodarok teda nezostarol prijemne. Pravy opak. Co azda vnimal divak ako "coolovost" pred x-rokmi, teraz uz irituje, ci prinajmensom nenadchyna. A nie je to ani len akcna parodia. Hlupost a strata casu. Rovnako trapne uz teraz vnimat Zoe v ulohe neuvertilne emancipovanej drsnacky. Neodporucam ani na zabitie nudy. Strata casu. Herecke mena, ktore si tu precitate nicim pozitivnym neprispeli, nastastie vacsina odvtedy hrala v kvalitnejsich kuskoch.

The Hot Zone - RMR-1029 (2021) (epizoda)

Zaverecna epizoda je viac-menej psychologickym exkurzom do mysle Irvins-a obhajoba zaverov FBI pri povodnom podozrivom. Uspokojujuci zaver, ktory paradoxne skoncil bez "uspokojoveho" zadostucinenia a realne aj bez pozornosti medii. Zaverecny vyborny song od Melanie Safka - The saddiest thing zo 71'-veho vyborne dokreslil atmosferu. 70% Tony Goldwyn zahral rozne dusevne rozpoloznia obcas az mrazivo dobre. :)

The Hot Zone - Stentor Roeselli (2021) (epizoda)

Tak blizko a predsa tak daleko. Koho frustrovalo to bazlive pobehovanie FBI okolo, treba si uvedomit, ze o behavioralnej casti osobnosti sa dozvedeli prave v tych rokoch a na zastupcov vysetrujucich i podla tejto ludskej stranky psychiky sa divali skrz prsty samotni clenovia tejto institucie. Hodne sa da o tom dozvediet  aj v seriali Mindhunter (seriál) (2017). Bolo mi jasne hned od zaciatku, ze paralelne vysetrujuca jednotka im ich vlastnu akciu "pototo". Tak to dopadalo v dobe, ktora este nemala medicinu tak vyspelu, aby sa na rozne odtiene psychologickych poruch cloveka, divali ludia inak ako na podivinov alebo iba blaznov. Inak, panicke zachvaty Ryker-a budu zrejme vyliezat na povrch vzdy v ten najnevhodnejsi okamih.  Mierny nadpriemer a som zaroven rad, ze sa blizime k zaveru. :) 70%

AKA (2023)

Velmi svizna francuzska akcna zanrovka so scenarovymi liniami nepodobna tej z nedavneho Extraction (2020). Preto sa napriek priamociarosti a jednoduchosti "hromotlka"  moc nestihate zamyslat nad jej nedostatkami. Scenar je jednoduchy a od urciteho momentu budete mozno i predvidat "zvrat" v zavere. Bavil som sa. 60% Odporucam,