Závoj - Přínos (2024) (epizoda)

Po predoslom slabom dieli je tento vyrazne lepsi. I ked je tam mimoriadne vela premennych a postupy nie su nezname, je to celkom zabavne a rozohrane zaujimavymi smermi. Dievcata mali na cintorine zrejme uprimny pokec a typci operujuci v pozadi zasa maju svoje plany so svojou "zazracnou vodou" a vztahy medzi nimi su zatial nejasne. Zrejme zamerne.  Prijemne prekvapenie. 65% Nadpriemer. Btw. pobavil "nesmrtelny" Massive Attack v klube. :)

La mesita del comedor (2022)

Zaner komedia by som z popisu vynechal a doplnil tam "psychologicky". Za tu dobu uz viem, ze i Spanieli, ktori maju vacsinou nadpriemernu hororovu tvorbu, obcas vedia kus slusne zmrsit. Tak na mna posobil prave tento kusok. Ale tak, je to reziserov 3ti pocin, azda sa to zlepsi. Lacne triky s close-up-mi na spotenu tvar nie uveritelne zmuceneho typka a extra pozitivne narazky z jeho okolia posobili mimoriadne umelo. Vobec, cely scenar mi prisiel uplne neangazovane....sklamanie.

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024)

Odlahcena blbinka s partou nebuchanych spravnakov, ktori hlaskuju kym zaujimavymi sposobmi eradikuju nackov. Bolo to tu uz x-krat a zrejme to nikdy neomrzi. Akurat tej eradikacie je pomenej. Pobavilo ma, ze maskulinny Jack Reacher aka Alan Ritchson, hra Dana s francuzskym prizvukom. :) "Gentlemen...lets steel some boats"..meh. Priemer, ale od Ritchie-ho som ocakaval o uroven lepsi film, zrejme chcel mat na konte i nieco taketo, inak neviem.

Sting (2024)

Priserkovska nuda s mimoriande hlupym spravanim sa ustrednej rodinky. Bez srandy najlepsi herecky vykon podava prave stara mama, zrejme s Alzheimerovou chorobou. X dookola recyklovanych klise, ktore nema zmysel vymenuvavat, su tu takmer vsetky, a tak vas prakticky nema co prekvapit. O strachu nemozno hovorit pretoze i lakacky su ocakavane. Neodporucam.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Neskutocna, monstrozna a presaturovana blbina plna heroickych klise. Ak to divacka/divak prekusne a vypne niektore kognitivne schopnosti, da sa na to pozriet ako na jednoduchy "rodinny sci-fi komix".  Taky vizualny a myslienkovy vyplach. Kedze mam rad "priserky" tak som to skusil, ale ..."bolelo" to.

Castlevania - Season 1 (2017) (série)

Fajnovy a krvavy rozbehovy mini-animak, alebo ako vytvorit D&D partu, ked chcete zlikvidovat Draculove monstra.

Castlevania - Monument (2017) (epizoda)

"Please, this isn't a bar-fight, have some class"...po tom, co dostal kopacku do rozkroku. :) Adriana Tepesa ako sexy zubateho blondaka som prekukol okamzite. :) Fajnovy vznik D&D party.

Castlevania - Labyrint (2017) (epizoda)

Pokec so Syphou v katakombach bol fajny. A tiez jej neskorsia kusava poznamka na jeho adresu. "I could pee in a bucket and tell him it's beer." :) Eradikacii fanatikov mozno len fandit.

Castlevania - Nekropolis (2017) (epizoda)

Komicka krcmova bitka a predstavenie Trevora Belmonta bola fajnova. :) Tiez kult "Rozpravacov" je slubne podkuty.

Mu zhong wu ren 2 (2024)

"Be an ordinary person then...." "An ordinary person???" :)  "You wish". Tento druhy film so slepym sermiarom sa mi pacil viac ako ten predosly, z 2022-ho. Silnejsi pribeh. A vobec, detsky spolocnik je tak trosku vyratana stavka na istotu, pretoze to neprehnali a nebol otravny. A tiez, pripustam, ze druhy diel je posunom v choreografii subojov. Mierny nadpriemer.

Časové pásmo bylo změněno