Chlupatý ptáček (1966)

Osm minut vtipné animace. Pobavila mě hra na Heidemarii Gréckou, i zdoláváním hory a umělé dýchání.

Horolezci (1973) (TV film)

Z Tater Himaláje neuděláš. Televizní studiovka by fungovala líp snad jako rozhlasová hra. Naštěstí není stopáž natahovaná a herecké obsazení (včetně neviditelného Adamíry) je zajímavé.

Curriculum vitae (1986)

Autor s vtipem a nadsázkou zachytil memorování, biflování a učení. Scéna nevraživého boje I x Y, která končí nerozhodně, je geniální.

Jirka a bílé myšky (2013) (TV film)

Tom a Jerry po česku + dalhlovská atmosféra díky Jirkovi, rodičům a hostitelům. Vtipná krátká hříčka, která pobaví i díky hereckému umění. Klára Oltová hraje starostlivou maminku přesvědčivě. Hostitelovo (Postráneckého) závěrečné mrknutí oka je vypovídající. "Jedeš, potvoro. Fuj"

Stopy života - Nejhorší zánět (2015) (epizoda) odpad!

Magnusek má schopnost nalákat zajímavé herecké obsazení, ale to je všechno. Hrát neumí, scénář psát neumí, herce vést neumí. Stopy života jsou jedním z nejhorších počinů české seriálové tvorby.

Stopy života - Mateřská láska (2015) (epizoda)

Schopnost režiséra zachytit dramatickou situaci je nulová. Ne že by "podobné režisérské ochutnávání" a "aktivní matky" byly nevěrohodné, ale zpracování hraničí s parodií. xxx A jestliže se samotná "stopa života" občas snad vydá nějakým směrem, tak rodinné, případně pracovní pseudoproblémy lékařů působí vyloženě komicky.

Příběhy slavných - Malá hvězda nezapadá (2013) (epizoda)

Můj vztah k Tomáši Holému se odvíjí od 1. třídy. Při procvičování písmen T a H jsem celý řádek popsal jménem a příjmením dětské hvězdy roku 1978 :-) Příjemné vzpomínání, hodnotný nashromážděný materiál.