Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

"Štír rád překračuje hranice." = 1. díl zbytečné řečičky o kruhu snižují průměrný příběh. Trojan nezklamal, Jiří Racek taky přesvědčivý. Hana Vagnerová (nebo spíš její postava) nadbytečná, Richard Krajčo (možná na někoho působí jako reklama, na mě v posledních letech spíš jako antireklama) zbytečný. Prostředí vykresleno dobře. (40%) Ryba smrdí od hlavy - v případě Vražd v kruhu od scénáře... Za hlášky ("Tohle není parník, ale výletní rakev." (...) "Kačeny mu dělaly doprovod. To měl lepší než funus s truchlícíma pozůstalýma.") a nechtěné komediální výstupy 20%. Vize TELEVIZE VIZE bez vize. A jestli ryba nebo Rak? Nuda jako nuda a horoskop tomu nepomůže. 3. díl.: "Je něco zpupnějšího než beran?" - "Dva berani." + vtipná bageta na pracovní cestě = 50%. Střelec Trefa mimo. Klišé přes čáru = odhalit pachatele na základě toho, že oběť nenosí kapesníky a prodavačka si pamatuje, komu prodala fidorku :-) 30%. ---- 5. díl V horoskopech se už neorientuji, neboť je astroložka vykládá prostřednictvím telefonu z Thajska :-) Zbytečná draamtická rvačka mezi policisty a celkově vykonstruovaný příběh = 20%.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Přesvědčivé jak herecky, tak dobově. Samotný příběh až moc rozvláčný a těžkopádně odvyprávěný. Jsem zvědavý, kdy ČT opraví chybu :-) ------------------ 5.1. správně uveden Oskar Nedbal místo původního Vítězslava Nezvala :-)

Křesadlo (1985)

Svižně, vtipně odvyprávěný příběh. A beze slov. Animace líbivá.

Nedotknutelní (2011)

Kombinace prosťáčkovského pohledu na život milionáře ala Pretty Woman s řešením vztahů v silných příbězích typu Hlas moře nebo Philadelphia funguje velmi dobře. Herecky přesvědčivé. Občas mi přišel některý vtip navíc, ale celkově velmi milá podívaná.

Život podle Václava Havla (2014) (TV film)

Všem odpadkářům navzdory. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Václav Havel změnil i můj život," říká Andrea Sedláčková v závěru. Sedláčková nahlíží na československou historii posledního století prostřednictvím osoby Václava Havla, nebo pohlíží na Václava Havla prostřednictvím československé historie? Každopádně se jedná o milé vzpomínání na člověka, kterého si vážím.

Revival (2013)

Příběh obsahuje kus nellisovského humoru, ale autorka víc řeší vztahy - tak jako i v jiných svých filmech. Příběh má celkem povedenou zápletku, kterou autorka rozvedla bez krkolomných odboček. Kupodivu mi nevadil ani Genzer, ale možná to je tím, že "hrál" nesympatickou postavu.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Filmařská snaha po dokonalosti se postupně ztrácí do rozvláčnosti. Kladem jsou pokusy o dickensovskou atmosféru a aluze na filmařské začátky.

Děvče za všechny peníze (1987) (TV film)

Celkem zbytečná výprava (černoši, dobová auta, baseball), když se 90% děje odehrává za zavřenými dveřmi. Závěrečná pointa je vtipná.

Bakaláři - Školení (1981) (epizoda)

Průměrné zpracování bakalářské povídky (boty a cigareta v posteli???) s předvídatelným koncem. Ale Císler je přesvědčivý :-)