Stav ztroskotání (1983)

Vodáckou (ne)pohodu kazí občasné moralizování. Olmer dospívající herce vedl skvěle. Vojtěch Vacke svými scénáři zdárně sekundoval Jaroslavu Petříkovi. Brožovou jsem odhalil, až když se "culí" na statkáře :-) Zajímalo by mě, kdo hrál tlouštíka.

Voda pro slony (2011)

Po všech stránkách průměrný, tuctový příběh. Ústřední dvojici Reese - Pattinson pro mě necharizmatická. Tradiční retrovyprávění, očekávaný závěr. Finální vypuštěné "zoo" z klecí působilo trochu cirkusově :-)

Ceny Anděl 2014 (2015) (pořad)

Aneta si právem zasloužila všechny získané ceny. Její písničky i projev přinášejí radost. Leoš vymyslí tolik vtipů, že se z nich občas některý uchytí. Kladem byly i vtipné upoutávky na andělský večer.

Bohoušův syn (1975) (TV film)

Liborson to vystihl přesně. Z původní komorní komedie se stal nezáživný rozvláčně odvyprávěný přelidněný příběh.

Kruté velikonoce (2013) (TV film)

"Drama, které se odehrálo na Zlatém návrší o Velikonocích roku 1913, je příběhem o hodnotách, které jsou důležité nejen na horách." Vzpomínka na Hanče a Vrbatu.

Perný den (1964)

Čistý vtipný příběh se skvělou hudbou a jazykovým humorem.

Babička je ráda (1978) (TV film)

Na malém rozsahu je množství hereckých osobností kontraproduktivní. Nejlepší scénka se s Karem Karlíčkem (Martin Růžek) a babičkou (Jiřina Šejbalová).

Bílý tesák (1991)

Víc než londonovsky působí příběh disneyovsky, tedy místy až naivně.