Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Další várka nekorektního humoru Made in ČT. Vánoční, údajně pohádkový, příběh musí pro jistotu v úvodu ty nepohádkově panoptikální postavy představit,aby se diváci zorientovali. Proměňující se vlko(rybo/praso)dlak končí své promluvy opakovaně volováním... Královský rádce šňupe...

Princezna a písař (2014) (TV film)

Průměrný příběh bez charismatických herců. (Ne)přesvědčivé asi jako paruka královského rádce (Petr Nárožný).

Sportovec roku 2014 (2014) (pořad)

Ondrovy 3 olympijské placky a Gábininy olympijské brambory a stříbra jsou nad všechny zlata. Taneční vložky i hudební vystoupení na úrovni. Gábinin smysl pro humor mě baví. Nejslabší články pořadu jsou moderátoři.

Donšajni (2013)

Chvílemi se vyprávění nadechuje k hrabalovskému pábení. I díky hereckému obsazení (Libuše Šafránková, Jan Hartl, Martin Huba) se dá v pohodě film užít. Přemíru odpadů u Donšajnů nechápu. Film si rozhodně nezaslouží být v černých číslech. Zajímavý komentář: Historik.

Křídla Vánoc (2013)

Za hloupost se platí, takže mám problém "fandit" hlavní postavě (jako hrdinu bych ho neoznačil ani náhodou), když si tupě otevírá sklenici okurek nožem a pak padne do nedefinovatelného stavu ala KOUŘOVÉ NA STŘEŠE. Od toho se odvíjí celý pomatený (pro mě), snový (pro jiné) příběh... Komedii bych v tom neviděl ani s růžovými brýlemi.

Housata (1979)

Obyčejný příběh dospívajících holek je podán na 70. léta neobyčejně - zajímavě působí lyricky laděné scény (rozhovor školních bačkor).

Misa a vlk (2003)

Vhodné pro rodiny, kde řeší smrt rodiče. Kromě motivu "druhého břehu" je příběh průměrný, až nudný. A nezachrání to ani vlčata.