Adopce: Konkurz na rodiče (2014)

MFDF 28.10.2014 Záslužný, zajímavý dokument. Alice Nellis snímek natočený citlivě, s vtipem (já měl štěstí, že publikum na vnitřní humor celkem reagovalo :-) Ve druhé polovině jsem si vybavil Terezu Boučkovou a o chvíli později tam jedna z protagonistek odvyprávěla podobný příběh...

Třídní sraz (2013)

MFDF 28.10.2014 Asi jsem očekával víc. Dokument mi přišel moc umělecký. Nějak jsem nepochopil, proč Anna přinese dva hrnky kafe. Z jednoho hrnku nepatrně rozlije kafe, omlouvá se, jako by polila hosta. Dojde pro papírový ubrousek a začne utírat nejdřív zem, pak stůl, nakonec hrnek. Kafe pak odnese a sleduje film... Tak jestli celý "projekt" takhle promyslela, pak jsem nerozkódoval. A upřímně: nechtěl bych být na srazu její třídy - ať už s Annou, nebo bez ní :-)

30 for 30: Soccer Stories - Maradona '86 (2014) (epizoda)

MFDF 28.10.2014 Mexiko 1986 byl pro mě hlavně Michel, Butragueño a Španělsko. Škoda neúspěchu v penaltovém rozstřelu x Belgii. Třeba by v semifinále měla "zlatá noha božská ruka" míň prostoru...

O mrtvých jen dobře (1985) (TV film)

Celkem nezáživná rekonstrukce vraždy vede k očekávanému konci. Snorlax má pravdu - jen bych k Cupákovi přidal i Sklenčkův hlas.

Petr Pan (2003)

Hooka Petr Pan (2003) těžko překoná.

Magický hlas rebelky (2014)

MFDF 27.10.2014 Očekávaný formát - sestřih nejúspěšnějších songů a "mluvících hlav" mě nezklamal, naopak postupně jsem měl opakovaně husinu (Modlitba pro Martu se neomrzí; Aneta - Marta - Sidonie; Fero Fenič), ale upřímně jsem se i zasmál (Hutka - maiosté - hokejisté:-).

Vražda Katjy Weissové (2010) (TV film)

Nejpozoruhodnější na tomto snímku je Y po j v názvu filmu :-) Nudný, předvídatelný příběh; statičtí herci, neschopni vyjádřit jakékoliv emoce.

Stopy života - Dívčí sen (2013) (epizoda)

Jediným kladem je zajímavé herecké obsazení (Michaela Kudláčková, Yvetta Kornová, Ladislav Chudík, Jan Kačer, Božidara Turzonovová). Vedení herců, způsob odvyprávění příběhu, střih působí amatérsky.