Život v oblouznění (1995)

Až budu točit celovečerák, tak jedině s Wolfmanem. A moc by jsem chtěl vidět ten pravý, neexistující Living in Oblivion, páč to by byl myslím zážitek.

Shaolin fotbal (2001)

Moc pěkné pokoukání. Stephen Chow je nepochybný talent se smyslem pro nadhled, komiku a filmové médium vůbec. Mě osobně se nejvíce líbily scény praktického využití Kung-Fu v životě lidském (uklouznutí, parkování vozidla ...).

Armageddon (1998)

Film, který si dělá legraci absolutně ze všeho. Mezi těmi všemi skopičinami se ovšem zcela vážně a oddaně salutuje. Jako puberťák jsem si tuto akčně-komediálně oddychovku užil, ale když dnes vidím černocha pod koňskými sedativy, sexuálního maniaka, 200 kilového pojídače koblížků a jiná individua, jak kráčejí ve zpomaleném záběru zachránit matičku Zemi, hraje k tomu tklivá hudba a všichni jim hrdě salutují pod americkou vlajkou, tak i mozek, který jsem odložil pro jistotu v šatně, utíká do kinosálu pro svoje tělo a peláší s ním rychle pryč. Navíc jsem mého dříve oblíbeného Baye (Skála stále zůstává) prokouknul. Ten chlap umí natočit megalomanské scény, ale neumí natočit napínavé scény, scény, kdy má mít člověk o někoho strach... Bay neumí kromě trikových záběrů zařezat do sedadla. A i plánovaný vtip celého filmu je laciný a vyvolává jen jemné hi, hi.

Královna Alžběta (2005) (seriál)

Kostýmní dramata s politickými intrikami nejsou zrovna můj šálek čaje, ale Elizabeth moji pozornost díky úžasné Helen Mirren udržela. Moje hodnocení je tedy spíše subjektivní, film je nesporně velice kvalitní.

...a bude hůř (2007)

Celý film mi po formální stránce připadal velice "jednoduchý". Především herecké výkony byly často hodně slabé. Chvíli jsem měl pocit, že sleduji amatérský film. Možná se jedná o záměr. V každém případě je ...a bude hůř svěžím počinem, kdy v návalu tradičních českých komediálně-lidových dramat dostal konečně někdo odvahu prorazit s něčím netuctovým. 70%

Zápisky o skandálu (2006)

Vynikající drama s nádhernou gradací hlavní zápletky. V několika scénách je souhra hereckých výkonů, hudby a střihu tak intenzivní, že většina politických thrillerů o zmáčknutí červeného tlačítka může jen tiše závidět. Nejde o film americký, tudíž když je někomu 15 let, tak je zcela správně castingově obsazen. Stejně tak dobře režisér pochopil, že toto drama stojí na výkonu obou hlavních představitelek. Velmi se mi líbily vnitřní myšlenkové monology Judi Denchové, které filmu dodávaly úžasnou atmosféru. Pohnutky a motivy obou hlavních představitelek mi přišly velmi zajímavé. Příběh byl pěkně rozehrán i zakončen, bylo řečeno vše potřebné, nic nepřebývalo, nic nescházelo. Naprostá spokojenost.

Dělníkova smrt (2005)

Dokument, který vyprávý především obrazem. Mám malou výtku k některým opakujícím se obrázkům na úkor délky filmu, ale to není příliš podstatné. Při představě, že rubu v nějakých úzkých prostorách uhlí, abych přežil, mně trochu naskočila zimnice, při rutijních jatkách v Nigérii zase obracel žaludek, kdežto rozřezávání starých lodí mi přišlo jako práce docela zajímavé. Hodně se mi líbily nosiči síry v kontrastu s turisty. Úvod této části byl vizuálně velmi pěkný. Jsem šťastný pracující - já, informatik. Jsem vděčný, že nemusím být dělníkem.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Die Hard je můj snad vůbec nejoblíbenější film. A nejen můj. Len Wiseman je také fandou Johna McClaina a na 4.0 je to znát. I přesto mojí první reakcí bylo mírné zděšení. Nejsložitější bylo překousnout rating PG-13. McClain kleje decentně, což naštěstí nevylučuje povedené hlášky, nekouří, což zase můžeme omluvit vývojem postavy. Z McClaine se stal budoucí dědeček, kterému už na hlavě nezbyl ani vlásek, ale pořád je to chlap od rány. Akční scény jsou velice dynamické, stále ještě s nádechem staré školy. Děj bohužel velice připomíná narychlo spíchnutý bestseller, jak ho známe z knižní podby, kdy nějaký autor vyrchlí na dané téma, aniž by mu rozumněl, 10 románů. Mám pocit, že předchozí díly byly krapet inteligentnější, i když... Poprvé jsem se zkrátka 4.0 trochu zalekl, teď jsem si ji s malými kompromisi užil. Po akční stránce je rozhodně lepší, než její předchůdce.

Cizinci ve vlaku (1951)

Opravdový pošuk, poutavý příběh a nezapomenutelná, bravurně natočená, honička na kolotoči. Co víc si přát?

Vražda na objednávku (1954)

Nemám rád detektivky. Připadají mi všechny na jedno brdo. Když se celý film / seriál jen vyšetřuje, hrozně mě to nudí. O to více mě vražda na objednávku překvapila. Motiv je standardní, ale souhra nepředvídatelných náhod v "dokonalé vraždě" mi přišla velice vtipná a zábavná. Nejvíce se mi líbil zapálený autor detektivek, který vymyslel románovou lež, která byla ovšem pravdou.