Fotři (2023)

Pre mňa je Burr dosť ok. Keď mu dal Netflus priestor, aby si robil prču z farleft, je to podozrive. Ale Billovi proste verím. Zasmial som sa dobre. Kto nie je jeho fanda, sa tak nezasmeje.

Přízraky v Benátkách (2023)

Výborná atmosféra, kulisa, scenár. Je vidieť, že film robený poctivo. Čo dnes nie je také bežné.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Poctivosť, s akou sú natočené vylodenie a boje, inšpirácia historickými zábermi..to je veľmi dobrá robota. Aj zobrazenie smrti a zabíjania v každej podobe. Nie som si istý, či budeme aj po rokoch oceňovať hrdinský pátos v príbehu. A postava menom Upham, čo je akože veriaci a ľudský, je odporná. Veľmi. Ale uberať hviezdy sa nedá.

Život je krásný (1997)

Je naivný. Je dojímavý a doslovný. Ale je krásny.

K zemi hleď! (2021)

Nejako mi McKayova réžia sedí. A akokoľvek chcem byť kritický, všetko na tomto filme milujem. Už generácie konšpirátorov sa vysmievajú z vedy. A je jedno, či film nastavuje zrkadlo im, alebo mne. Společnĕ se prochechtáme doprdele, obávam sa.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Je to pokus. Za málo peňazí veľa muziky. Čosi "kvantovo-konšpiračne", pár pozoruhodných momentov. Ako divadelná hra na malom javisku by to bolo celkom fajn.

Perfektní den (2015)

Ako sa dá zobraziť povojnové obdobie? Je to vôbec možné bez smiechu cez slzy? Jasné, môžu sa nafilmovať atrocity a do pozadia pustiť emotívnu hudbu. Film Perfect Day sa pozerá na nevysloviteľné hrôzy takým spôsobom, ktory milujem. Sarkazmus a irónia až pod kožu. Dokonalé.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Dá sa sledovať pri akejkoľvek činnosti. Žiadne prekvapenie, žiadna dráma a vlastne ani príbeh. Proste len tak sa to dá pozerať, kľudne aj bez zvuku, všetko sa dá vopred uhádnuť.