Šestý smysl (1999)

Dnes už každý pozná pointu filmu. Každý vie, že malý Osment bol úžasný. Každý vie o pare, ktorá sprevádza slová. Takéto filmy nemôžu mať menej ako 5 hviezd.

Troja (2004)

Keď som v knižnici váhal nad Iliadou, navyše v českom preklade, ešte som netušil, že si niektoré verše budem zapisovať do poznámok. Ak by tento film, iba z malej čast, vychádzal z Homéra, bol by to prenádherný film. Toto je iba pľuvanec do očí pôvabnej mytológie.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Striedanie štýlov, prekvapení, šokujúcich námetov..musím sa priznať, že som natoľko povrchný, že milujem každú jednu časť.

Life's Too Short (2011) (seriál)

Gervais? Mockumentary? Automaticky 5 hviezd, sorry za zaujatosť.

Monstrum (2008)

"Faund fútiž" žáner je mňam. Ktosi z mojich známych poznamenal, že je málo uveriteľné, aby ktosi v brutál momentoch neustále natáčal. Ale je tam vsuvka, keď "kameraman" na moste zdôrazňuje, že musí všetko zaznamenať. Ostatne, tvrdí to o sebe od momentu, keď dostane úlohu natáčať. Postava týpka, čo drží kameru, je podľa mňa najviac prepracovaná (paradoxne ho vidíme najmenej). Mám rád tento film.

Trosečník (2000)

Hanksovi už roky uverí a odpustí každý všetko. A aj Zemeckisovi. Ja už som z toho vyrástol. Na Tomovi (hoci schudol pte film pôsobivo) a réžii je ale čosi otravné a falošné. Neviem to pomenovať, iba pocit.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Tento film je vizuálna pocta predlohe! Zobraziť takto zápachy a vône a grotesknosť námetu, to chcelo odvahu. A ak ste nečítali knihu, tak utekajte do kníhkupectva. Naozaj.

Království nebeské (2005)

Veľkofilm. Americký. Poctivý vo svojom zánre. A Gleeson je taký akoby nenápadný herec, čo hrá všade, vždy brilantný a originálny. Keby scenáristi čítali historické knihy a keby tam nehral ten elf..stále zabúdam, ako sa volá.., tak 5 hviezd.

Rob Roy (1995)

Podceňovaný film. Tim Roth..ten je tu taký, že človek ma chuť mu dať cez hubu. Ale tak riadne.

Gladiátor (2000)

Veľkofilm. Ozaj poctivý. S históriou má pramálo spoločného, ale tu sa to dá odpustiť.