Čtyři pokoje (1995)

Asi je to zámerne tak vystavané, aby každá ďalšia poviedka bola o poschodie vyššie..neviem. Zabavil som sa v kine? Určite. Musím si to pozrieť znova? Nemyslím.

Hanebný pancharti (2009)

Zábavné, poctivé, plné humoru. Výkon Augusta Diehla ako slizkého, odporného gestapáka v scéne v krčme..to je proste asi podcenený herec. Dokonca by som povedal, že on ma zaujal najviac. Waltzov Hans Landa je top, ale Diehlov major Hellstrom..to sa len tak nevidi.

Tenkrát na Západě (1968)

Ten film má dušu. Hoci mám podozrenie, že mnoho spravila hudba. Pozeral som so synom a prišli sme na to, že za privreté oči Bronsona môže svetloplachosť.

Sedm (1995)

Pamätám si, ako v kine všetci ostali ticho sedieť, hoci už bežali titulky. Dnes už ten film tak nešokuje, ale je to taký ten film, čo sa dá pozerať viackrát, bez toho, aby nudil.

Zelená míle (1999)

Všetko fajn, ale to, čo predviedol Hutchinson v úlohe slizkého dozorcu..ja neviem, prečo títo herci nedostanú ďalšie príležitosti? Bol úžasný.

Nespoutaný Django (2012)

Je natočený iný film, ktorý je "woke", bez toho, aby bol "woke"? Existuje film, ktorý stavia na priateľstve černocha a belocha a pritom má na háku reči o rase, ale iba rozpráva zábavný príbeh? Toto je dráma a komédia a násilie..proste Tarantino.

Smrtonosná past (1988)

Bruce vo svojom roaste jednoznačne povedal, že to nie je vianočný film. Aj tak si myslím, že je. Aby som citoval internety, "kým nevidím Hansa padať z Nakatomi, nie sú vianoce".

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Novelu "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank" som počúval iba ako audioknihu nahovorenú Oldom Kaiserom. Film je až šokujúco verný predlohe (okrem postavy Reda a pár detailov). Mám na stene plagát božskej Rity, film (a kniha) ma ovplyvnil. Všetko je proste o tlaku a čase. A nádeji.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Tuším, že na konci 70tych a začiatku 80tych už mala FBI legálny nástroj RICO, ktorý umožnil stíhať/obžalovať nie iba jednotlivca, ale organizovanú skupinu. Tento film ilustruje úpadok hrubokrkej mafie (ktorá už má dnes belšie goliere), a preto je vzácny.