Tři muži a nemluvně (1987)

Ale jo, celkem pěkný film. Ta holčička byla naprosto úžasná, museli ji vybírat strašně dlouho:-)

Drzá Jordan (2001) (seriál)

Trošku morbidní, ale velice dobrý seriál. Hallmark mě výjimečně příjemně překvapil:-)

Střihoruký Edward (1990)

Ač Burtona nemám moc v lásce, tento film nebyl špatný. Na můj vkus ovšem příliš dojemný a příběh až moc jednoznačný, nepřekvapivý. Prostě průměr...

Listopadová romance (2001)

Kýčovité, ale dojemné. Mně se to celkem líbilo. Dvojici Reeves a Theron to v Ďáblově advokátovi slušelo, a tak je O´Connor dal znovu dohromady v Listopadové romanci. A udělal dobře.

Columbo - Není čas na umírání (1992) (epizoda)

To, co se ostatním nelíbí mne naopak potěšilo. Divák neznal vraha od začátku a Colombo ze sebe nedělal pořád idiota, který se třikrát vrátí, aby se na něco podezřelého zeptal. Mně se to celkem líbilo, hodnotím to tak na 70%

Adaptace (2002)

Ze začátku je to vše hodně zmatené, a tak má divák celkem potíže se v ději (který se vrací do minulosti a zpátky) orientovat. Příběh je hodně netradiční a místy scénář dost připomínal tvorbu Woody Allena, což mi ale vůbec nevadilo. Naopak:-) Film ovšem v momentech až příliš ztrácí tempo a závěr v bažinách mi přišel mimořádně nepovedený - vůbec se k filmu nehodil...Když to ale shrnu, tak je Adaptace celkem příjemnou a zajímavou podívanou. Tak na 70%

Zjizvená tvář (1983)

3/4 filmu to je dobré - lehce nadprůměrný mafiánský příběh. Jelikož jsem fanoušek tohoto žánru, tak jsem schopen se přenést přes blbosti jako např. že hlavní hrdina nemluví se svou matkou v rodném jazyce, že po jedné provedené akci se dostane do blízkosti hned samotného bosse nebo že se v čase své největší slávy přímo účastní vražd (zabití toho týpka před OSN). Všechno bych přešel. Ale ten konec...Měl jsem pocit, že se scénarista (tedy Stone) zbláznil. Co měla proboha znamenat ta přestřelka s partičkou bolivijských partizánů vedená tím hispánským terminátorem?! Jestli teda DePalma měl pocit, že tento film skutečně královsky zakončil, tak měl do hlavní úlohy rovnou obsadit Chucka Norrise a natočit nějakou béčkovou sračku typu Delta Force.

Collateral (2004)

Mannovi se opět povedl dobrý film. Collateral má spád, je napínavý, postavy jsou zajímavě napsané (především taxikář Max). U Foxxe jsem neměl obavy, že roli nezvládne a nakonec se mi to potvrdilo. Od Cruise v roli hitmana jsem ale vážně nevěděl, co čekat. Nakonec mě mile překvapil - hrál přesvědčivě. Celkově se mi film líbil, ale vyššímu hodnocení brání hodně míst v příběhu, které absolutně nedávaly smysl (např. celá scéna v jazzklubu - ta je hodně stupidní. Dále...Proč nemají tak důležití svědci ochranu? Proč Lim zůstává ve Fever klubu na jednom místě a nejde do bezpečí?! Proč skoro celý film jezdí taxík s mrtvolou v kufru, když ostatní zavraždění nejsou schováváni a zůstávají třeba na ulici? Jak je možné, že po akci ve Fever klubu si mohl Maxův taxík v pohodě dojet kam chtěl? Žádní policajti, nic...A takhle bych mohl pokračovat dlouho:-)