Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad)

"What the fuck does frozen fresh mean?! You´re not a certified executive chef, you´re a certified dick"...Ramsey je velmi zábavný člověk:-)

Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně (2007) (pořad)

Místy velmi předvídatelné a zahrané na maximální efekt. Každý díl má velmi podobný scénář. Ale je to celé neskutečně zábavné a charismatický Ramsey to celé drží pohromadě. Je vidět, že je showman, který přesně ví kdy pořadu dodat šťávu. Lidi dokáže seřvat jako nikdo druhý:-) Co mne ale zarazilo bylo to, že je i skvělým psychologem a na některá obzvlášť tvrdá individua jde rafinovaně psychologicky. Např. jednomu narcistickémum týpkovi večer vynadal do čůráků a druhý den ráno mu promítal na dataprojektoru fotky z jeho života. Kdy byl energický a plný elánu do vaření. Týpka to dojalo a to umožnilo Ramseymu mu promlouvat do duše. Ďábelské:-)

Fantastická čtyřka (2005)

Dobrej záporák...a to je asi tak vše. S Hulkem (od Ang Leeho), X-Meny a Batmany (od Burtona a Nolana) se tento film naprosto nedá srovnávat. Je příliš prostinký:-/

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Skvělé. Moorovsky vtipné a satirické, ale méně vypočítavé, objektivnější a hlavně osobnější. Toto není jen film o Americe a obžaloba její posledností vítězi. Toto je smutný a místy až brutální pohled do zrcadla pro členy rodiny Chrise Bella. Režisér poukazuje na jejich slabosti, závislosti, životní očekávání a především životní prohry. Když otec řekne synovi, že jeho bratra považuje za "screw-up" a pokud se nestane zázrak tak ho určitě časem najdou mrtvého...to je celkem drsný. Točit o sobě i svých nejbližších a rodinné problémy obnažit před světem...to chtělo od Chrise Bella kuráž.

Být skinheadem (2003)

Obzvlášť náckové v Americe mi přišli mimořádně komický...samozřejmě myšleno v nadsázce. Takové existence aby člověk pohledal:-) Hitler by se asi divil jaká individua drží prapor áryjské rasy;-))

Kinsey (2004)

Zajímavý film o člověku, z kterého křesťanská dogmatická výchova vychovala pravý opak než zamýšlela. Fanatického zastánce otevřenosti a boje proti puritánství. V křížové výpravě proti mýtům a sexuálním tabu nebral ohled na nic a na nikoho. Bohužel včetně sebe a svých nejbližších. Liam Neeson opět excelentní.

The American Mall (2008) (TV film) odpad!

Tak strašné, že se neodlepíte od obrazovky:-)

Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes v originálním akčním pojetí Ritchieho u mně totálně selhává stejně jako herecké obsazení této role maličkým Downey Jr. Postava postrádá šarm, charisma, eleganci. Mám podobné smíšené pocity jako když jsem viděl Bonda v podání Craiga. Příběh Sherlocka Holmese je navíc UKRUTNĚ nudný a nevytrhnou to ani super bojové sekvence, Ritchieho oblíbené zpomalovačky + detailní záběry ani celkem slušně vyobrazený špinavý Londýn. Slabší 3 hvězdy...