Královská aféra (2012)

Pro mě jeden ze slabších filmů s Mikkelsenem, který je jinak můj oblíbený herec. První polovina byla pro mě docela nudná, skoro bych řekl parafráze Prvního rytíře. Druhá půlka byla sice osobitější, ale myslím, že by se z takto atraktivního tématu a hereckého obsazení dalo vytěžit víc!

Nespoutaný Django (2012)

Geniální soundtrack, jinak typický Tarantino. Prostě klasický nářez od začátku až do konce. Skvělé herecké výkony.

Probudím se včera (2012)

Docela povedená a vtipná komedie, která se sice dějově jako většina českých filmů vrací do dob minulého režimu, ale v poměrně příjemném a zajímavě retrospektivním úhlu pohledu.

Tanec mezi střepinami (2012)

Mám rád tanec, hudbu a foklor, takže jsem se na tento film těšil opravdu dlouho a byl plný očekávání. Bohužel je pro mě tento film důkazem naprosto promarněného tanečního, hudebního i námětového potenciálu. Nedokážu si představit, jak na takovou snůšku nesmyslných scén a rádoby zajímavé poetiky reaguje široké divácké publikum, které není fanouškem daného hudebního a tanečního žánru. Zkrátka velké zklamání, především proto, že filmy s touto tematikou se točí velmi málo, takže si na další a snad úspěšnější pokus budeme muset ještě dlouho počkat. Jednu hvězdičku dávám jen za vybrané taneční scény.

Je třeba zabít Bona (2011)

Tragikomický příběh, který ukazuje svět hudebního showbyznysu zase z trochu jiného pohledu. Nebýt nudných prvních 20 minut, možná bych dal pět hvězdiček, takže se nenechte odradit pomalejším úvodem ;)

Let’s Dance: Revolution (2012)

Děj - naprosté klišé, což je však pro taneční filmy příznačné. Taneční scény - geniální. Svým způsobem taneční analogie filmu Zvuk hluku. Jednotlivá taneční čísla se odehrávají nečekaně, na veřejných místech a před očima veřejnosti. Každému číslu předchází pečlivá příprava. Každá taneční scéna není pouze chereografií, ale je nositelem obsahu, který je sdělován prostřednictvím tance.

Cloclo (2012)

Poměrně zdlouhavý, ale i tak velmi přijatelný životopisný snímek o francouzském hudebníkovi, jehož osobnost a hudba je mi docela cizí. O to víc oceňuju kvalitu filmu, který byl pro mě i při této délce příjemným zážitkem. Mezi podobnými filmy americké produkce je tohle alespoň pro mě návrat na zem, bez přebubřelých scén a zbytečného lesku.

Dostaň ho tam (2010)

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle druh humoru prostě baví :) Předvídatelný děj je jen kostrou, na kterou je navěšena spousta zábavných scén a vtipných hlášek...