Světová invaze (2011)

Hnusní kovorobotický emzáci by si už konečne mohli uvedomiť, že s USA sa skutočne nikdy neoplatí začínať, lebo skončia vypitvaní, prípadne zavírení a nerastné suroviny z našej matičky aj tak nedostanú.

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Zúfalček je chutnučký myšiačik s veľkými uškami a to je asi jediná pozitívna vec na tomto prapodivnom animáku plného nesypatických postáv, ktoré začínajú princeznou a končia tučnou slúžkou. Jeden z najhroších animákov aké som videla.

Adam Chvojka vicerichtár (1972) (TV film)

Rovnaký autor predlohy (dokonca takmer identický scenár polepšenia alkoholika), režisér, herci i skladateľ ako Rysavá jalovica a predsa tomuto filmu chýba to nepopísateľné čaro a kúzlo, ktoré robí z Rysavej jalovice klenot slovenskej televíznej tvorby.

Zypa Cupak (1976) (TV film)

Ako milovníčka pôvodnej slovenskej filmovej či televíznej tvorby musím konštatovať sklamanie nad touto zúfalo nevtipnou komédiou. Ukričaný jednoduchý sedliak Ďuro Sirák (inak dobre zahraný Fr. Pappom) ma iritoval celý film a porovnávať ho s "kujonom" svákom Raganom, no neviem, ten by sa do jeho problémov asi nedostal.

Prípad krásnej nerestnice (1973)

Diely s Jakubcom sami páčili trocha viac, Vášaryová v pásikovom kostýmčeku predsa nepôsobila dôverihodne (autoritu u podriadených si vynucovala viac-menej len krikom). Vadil mi aj dosť za vlasy pritiahnutý prvotný dôvod vraždy a za skutočne skvelé herecké obsadenie a vtipného Polónyiho nemôžem dať menej ako ***.

Věc (1982)

Tento horor ma asi postihol buď v zlom veku alebo v zlom roku, alebo tých slizkých chápadiel už bolo na mňa dosť, sama neviem.

Keď hviezdy boli červené (1990)

V každom novom povenovombrovom filme, ked konečne filmári mohli točiť slobodne, sa žiaľ vyskytuje takmer úplne totožný scenár, hlavný hrdina je nepochopený debilko, vo filme musí byť byž minimálne jedna nahá žena, najlepšie dve a celkom bezúčelne sa musia vyskytovať hlúpe nadávky.

Jednoduchý plán (1998)

Film by mali povinne premietať v nápravných ústavoch pre mladistvých, aby si búdci delikventi uvedomili, že aj ten najdokolalejší plán zločinu má takmer vždy nejakú chybičku krásy. Na margo tu toľko ospevovaného Thorntona, len toľko že vyzeral ako rodný brat Mikeho Myersa.

Kto odchádza v daždi... (1974)

Spolu s SNP patrí téma kolektivizácie k tým najčastejšie sfilmovávaným. Scenár je takmer vždy identický: do dediny príde presvedčený komunista, rodák a proti nemu stojí silný gazda, ktorý opustený v závere spozná, že naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí. Najsilnejšou zbraňou sú herecké výkony, Kvietik týchto politických agitátorov vždy vedel. Verím, že aj dnešný divák si film užije, aspoň ako trocha skreslený obraz svojej doby, aj ked už dnes každý nevie kto to boli bíreši a čo boli kontingenty.

Móric Beňovský žije ! (2012) (TV film)

Ešteže sa toho hľadania hrobu pomocou kyvadla Móric nedožil. Prvých obstojných 15 minút žial vystriedalo úplne zbytočných 30 minút (kyvadielko, kyvadielko, povedz mi kde leží Móric Beňovský), kde v závere chýbal už len názor veštice a ezoterika.