Gosťja iz buduščego (1984) (seriál)

Alica Seleznevová, keď som mala 10 rokov, chcela som byť ako ona. Seriál relatívne presne kopíruje knihu, aj keď v knihe Alica pôsobila určite dospelejším dojmom a mala krátke blond vlasy. Sklamalo ma, že do seriálu sa nedostala moja najobľúbenejšia časť a to volejbalový zápas, ktorý nahradili skokom do diaľky.

Solomon Kane (2009)

Na úvod by som tu chcela poopraviť mylný údaj, vyskytujúci sa takme v každom komentári, SK nie je stredoveká fantasy, na začiatku 17. storočia veselo a dávno plynul novovek (aj keď zoberieme každý z 5-6 historických mýlnikov ukončujúcich stredovek), so všetkými jeho prevratnými zmenami. Dlho som váhala medzi 3 a 4, možno mi tam chýbal lepšie zobrazený prerod zo zlého Solomona na dobrého Solomona, za jednoznančé klady filmu považujem body 1,2,4 a 5 v komentári užívateľa verbal. Ak bude natočená dvojka, určite si ju pozriem.

Slovenské národné povstanie 1944 (2009) (TV film)

Dokument založený na čoraz populárnejšej historickej metóde, tzv. "oral history" , kde si každý z veteránov prežil svoj malý historický príbeh na pozadí toho veľkého. Chýbal mi výklad vojenského historika, ktorý mohol vysvetliť, aký dopad mali jednotlivé vojenské operácie. Inak klobúk dole pred tým, koľko aktívnych účastníkov dokázali dostať pred kameru.

MasterChef (2012) (pořad) odpad!

Netuším čo tí traja páni také úžasné v živote dokázali, keď sa tým stále musia chváliť (veľa ľudí je dobrých v tom čo robia a nie sú kvôli tomu kreténi), ale ani to ich neoprávňuje sa správať ako debili. MasterChef je obyčajná Superstar, kde miesto amatérskych spevákov vystupujú amatérski kuchári, samozrejme je to okorenené pár psychopatmi a stratenými existenciami a celé sa to tvári akoby šlo niekomu o život.

Pařížská mírová konference 1919 (2009) (TV film)

Dobrý historický dokument, pri ktorom mi prvý krát nevadili hrané scénky (končne to neboli dve bojujúce skupiny historického šermu). Pochopiteľne v 90 minútach neboli obsiahnuté všetky udalosti (mne tam chýbalo najmä Japonsko a Čína) ale to podstatné si pozorný divák určite našiel. Je dobré, že dokument vznikol, nakoľko väčšina ľudí dnes ani nevie, že sa táto významná udalosť konala, aký mala dosah na udalosti o 20 rokov neskôr a aký dosah má ešte aj dnes na politické usporiadanie Európy. Doporučujem najmä študentom histórie pred štátnicami.

Chlupatá odplata (2010)

Pri tristom skunkom prde, za dve *, za dva výdatné výbuchy smiechu, ktoré ma postihli počas sledovania. Aj keď som milovníčka zvierat, toho odporného mývala som celý čas chcela utĺcť lopatou. A Brendan, aj keď si pribral, rozhodne máš na viac.

Jsem agent (2002)

Vedela som, že tento film asi nebude výstavným dielom oboch mojich relatívne obľúbených hercov, ale že to bude až také zlé a bez šťavy.., tak to som nečakala a ten divný záver tomu nepridal, sklamanie.

Vo štvorici po Slovensku (2012) (pořad)

Ak propagácia mesta Modra spočíva v tom, že protagonisti idú na voze okolo Štúrovej sochy a všetci vykrikujú opileckým hlasmi 5x za sebou:"Ľudevííííííít, Ľudevííííííííít", prípadne prezentácia Bošáckeho mikroregiónu spočíva v tom, že si Kemka 15 minút nechce dať do druhej nohy v známej miestnej pálenici, tak to si radšej prečítam turistického sprievdcu a naštudujem mapu. Dosť často mám pocit že nepropagujú miestne pamätihodnosti (inak naštevujú len tie chronicky známe) ale svoje osoby. Žiaľ, Markíza opäť neprekročila svoj tieň.

4 svatby (2010) (pořad) odpad!

Televízia dá dokopy štyri kravy (sorry dievčatá za výraz ale prezentovali ste sa tak) a tie ohovárajú to čo sa páči tej, ktorá má svadbu. Skutočne nechápem a ani vágna výhra nemôže byť ospravedlnením za to čo dokazovali.

Bude nám horúco? (2010) (TV film)

Autori pozvú vedcov, klimatológov, prírodovedcov, poľnohospodárov a potom to zaklincujú vetou: "Sibyla predpovedala oheň..".Tak isto chýbal pohľad historika a zhodnotenie výkyvov počasia z dochovaných kroník a prameňov (napr.malá doba ľadová).