Nikto nie je doma (1972) (seriál)

Katka Zatovičová si príde k malému susedovi požičať pre návštevu (to fakt netuším načo?) šálku octu. Ale on, keď je sám doma, nesmie nikomu otvoriť. To je problém, ktorý by ani MacGyver nevyrišil lepšie ako vynaliezavý chlapec. A vďaka Cene Dunaja za pripomenutie.

Plán hry (2007)

Každý veľký akčný hrdina má občas slabú chvíľku, Arniemu prerastaly cez hlavu deti v škôlke, Sly nezvládal mamičku, Vina dala do pozoru rodina plná detí a Jackie musel zachraňovať nemluvňa, no tento pokus bol si najhorší. The Rock (aj keď si tak už nehovorí) by sa mal radšej vrátiť k tomu, čo mu ide najlepšie a to mlátiť ľudí a rozbíjať majetok, mňa to jeho veľmi oceňované herecké umenie, v tomto filme nejako minulo.

Ivetka a hora (2008)

Ťažko hodnotiteľný dokument. Nebudem tu polemizovať, čo Ivetka s kamarátmi videla, tom vie len ona sama a je chybou, že veľa užívateľov tu hodnotí práve to. Katolícka agitka? Určite nie, neviem si predstaviť súdneho človeka, ktorí by sa vzhliadnutí dokumentu stal oddaným katolíkom (teda mne sa to nestalo). Najväčším kladom teda zostáva sama Ivetka, ktorá napriek všetkému vyrástla v relatívne normálnu mladú ženu a čo sa mi na nej najviac páčilo, bola jej pokora.

Ayla z kmene medvědů (1986)

Milujem príbehy z dávnych čias a filmov z obdobia paleolitu je zúfale málo. Kedže film má vo svojom zaradený aj fantasy, tak tu nebudem polemizovať, čo mohlo byť a čo nie (len pre info scéna z pohrebu je inšpirovaná konkrétnym archeologickým nálezom). Toľko vyčítané masky sa mi naopak veľmi páčili ( to neandertálci z Walking with caveman boli príšerní) a z Pamela Reed bola krásna neandertálka. A keby mi niektorý láskavý užívateľ mohol požičať knižnú predlohu, bola by som mu veľmi vďačná.

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Tiež máte ten pocit, že na Slovensku a v Čechách zrušili psychiatrické kliniky? Lebo normálneho človeka som tam ešte nevidela.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Panoptikum hrôzy, ktorému vôbec nejde o varenie a v ktorom, čo je fakt zúfalé, najnormálnejšie pôsobí Máziková a Zuza Belohorcová. Bez Noriky to samozrejme stratilo tú správnu šťavu, inak čistý odpad ale celkom dobre sa pritom bavím.

Interview podle van Gogha (2003)

Prečo mám rada európske filmy a takmer vždy im nadelím minimálne štryri *? Pre originálny scenár, uveriteľné herecké výkony a tak ako aj v tomto prípade, pre celkom nečakaný záver.

Detektív Kripta (2009) (seriál) odpad!

Myslím, že jeden Lenssen a spol. na tomto poli televíznej tvorby úplne postačuje.

Zajdalen (2003)

Každý občas potrebujeme svojho zajaca rohatého, ktorý nám povie, že treba byť na svete rád a život je fajn a hlavne že treba sa mať rád taký aký sme!!! A určite lepšie ako celá Rodinka Úžasných pred ktorou to išlo.

Pozor, ide Jozefína! (1976)

Prekvapujúco celkom vtipná komédia, Dibarbora vyzeral skôr ako mix vysokoškolského profesora a mafiánskeho bosa a nie ako murársky majster.