Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jakožto čtenář Harryho Pottera, se kterým jsem v podtsatě vyrostla se mi ani jeden film nelíbil. Tento je však obzvlášt hrozný-především rozdělení podleního dílu na dva filmy-aby na tom aspon naposled ještě utržili co nejvíc peněz. Ve filmu se vesměs nic neděje.

Precious (2009)

Hned po shlédnutí tohoto filmu jsem byla naprosto mimo. Po jedné noci a jednom ránu přemýšlení začíná odeznívat dojem z filmu a přichází pochybnosti. Na filmu se mi nelíbilo, že nebyl tak uplně dotažený a domyšlený do veškerého detailu-například nechápu, jak holka do svých 16 let mohla projít školou aniž by se naučila pořádně číct a psát? Nevím, možná je to v Americe možné ale z toho, co znám ze své zkušenosti ze školy, to teda možné není. Nedokážu si představit, že by se někdo ze třídy nenaučil psát a číst a procházel bez problémů školou. A to mám školu v celkem dost živé paměti (mám za sebou 1. ročník VŠ). Každopádně jinak byl film působivý, i slzička mi ukápla a opravdu jsem soucítila s postavou. Oscara bych však té matce nedala-jsem možná přízemní, ale v tom filmu jsem ji tak nesnášela, že ani nejsem schopná ohodnotit, jak asi byla dobrá. Ale možná právě toto je výsadou dobrého herce-vzbuzuje silné emoce. Ve mě vzbudil celý film silné emoce, škoda jen těch nedokonalostí.

Architekt odpadu (2007)

Sama studuji architekturu a velice se mi zamlouvá myšlenka stavění domů z odpadu, které jsou energeticky nezávislé. Je to fakt super nápad a osobně si myslím, že mě to ovlivní v mém budoucím jednání a rozhodování nad tím, jaké domy vlastně budu stavět. Jedno se mi však nelíbilo, že ty domy stavěl jen tak s partou hipíků. Myslím si, že by se to dalo dělat jinak a líp. Co se týče filmu, moc se mi nelíbilo, že druhá část je v podstatě jen o boji s úřady, na který byl Michael Reynolds absolutně nepřipraven.

Katka (2009)

Bezesporu působivé. Zůstávám však na vážkách, zda jde o dokument. Na rozdíl od prvního dílo to nezachycovalo celý její život, byly to jen takové střípky během 10 let. Neměla jsem už pocit, že vím co Katka žije ani jsem s ní nesoucítili. Možná to bylo tím, že se chovala strašně sobecky ale co mě ubíjelo nejvíc, bylo to, že díky Heleně Třeštíkové Katka měla možnost několikrát vstoupit do komunity se svojí dcerou (myslím si, že obyčejný narkoman by dostal pouze jednu šanci) a ona tu možnost zahodila proto, že nebyla schopná vydržet detox. Taky se mi nelíbily ty zdlouhavé záběry na její nechutný obličej.

Control (2007)

Control se mi své podstatě moc líbil-krásná kamera, esteticky nádherné záběry, které ještě podtrhla černobílá barva. O samotné kapely a životě Iana jsem toho nevěděla téměř nic, ale to co jsem viděla-běhěm filmu jsem Iana začla doslova nenávidět. Neskutečně mě ta jeho blbost vytáčela-vždyť uplně od začátku bylo jasné že to manželství ztroskotá když se berou tak brzy a na to si jak jinak najde hezčí a hubenější milenku a pak se tváří jaký on je chudáček. Nelíbilo se mi ale, že to oběšení bylo strašně předvídatelné, vzhledem k tomu, že ten sušák byl skoro pořád v záběru kamery. Ale ve své podstatě si myslím, že film který ve mě vyvolá tak silnou rekaci (nenávist) je fakt dobrý.

Vítejte v KLDR! (2008)

Měla jsem možnost tento film vidět v předpremiéře a poslechnout si pak diskuzi s tvůrci a přišlo mi to strašně cenzurované-na jednu stranu pochopitelné, báli se o tu jejich průvodkyni. Já chápu proč je to takové, jaké to je-jen si myslím, že nastává otázka, zda má smysl totiž takové dokumenty-mě osobně to neřeklo nic nového. Ukázalo jen směšnost toho režimu, který jsem znala, ale neukázala realitu (což si myslím je smyslem dokumentu). Celkově se mi to spíš nelíbilo, ikdyž hodnotím dost kladně a to proto, abych podpořila český dokument:)

Tobruk (2008)

Dávám 3 hvězdičky, jelikož se nedá uplně říct, že se mi ten film nelíbí. Myslím, že je v mnoha věcech až skoro revoluční co se týče českého filmu. Je to dobře natočené, hezká kamera. Je tam spousta zajímavých a estetických momentů-herci nepřehrávali, většinou se mi zdáli přirození. Také se mi líbilo, že v nebyli do hlavních rolí obsazené "známé tváře" viz. Liška, Trojan... Ale na druhou stranu tenhle film měl jednu obrovskou chybu-neměl spád, dynamiku, neměl příběh ani pointu. Prostě mě nudil, nelíbil se mi konec-to ani nemělo konec-vlastně ani začátek. Byli jsme hozeni do děje někde v Africe a pak zase vyvrženi bez pointy. Ten film mohl být mnohem lepší.

Nadine (2007)

Nadine je zajímavý film zabývající se ženskou tématikou. Trochu se mi však nelíbil konec, ale především-retrospektivní Nadine hrály dvě uplně jiné herečky-ta první se mi líbila, ale ta druhá (blondýna) se do toho filmu absolutně nehodila. To bych považovala asi za největší chybu tohoto filmu.

Čtyři pokoje (1995)

Moje 2 hvězdičky dostává jedině poslední povídka. Možná ta 3. nebyla zas tak špatná, ale zbytek filmu absolutní blbost. Buď jsem to nepochopila, nebo to ani pointu nemá.